Jump to content
Guest Anton Denev

Хонда

Recommended Posts

Guest Anton Denev

Незнам колеги как е при вас но при мен е трагично направо!От 10 години насам ми е голям мерак да си взема хонда. И ето взех си. Но от 2 седмици (както съм я взел) само проблем след проблем: 1. Маслото почернява много и то на малко километри2. Съединителя доста от горе отлепя най-вероятно ще е за смяна3.Тампоните ми бяха разбити - смених ги4. ABS-a постоянно се включва и то при такива обстоятелства че чак се учудвам. И поради тази причина смених предните дискове заедно с накладките. Промяна няма5. Единия от предните амортисьори замина и то зверски (едвам се прибрах до нас направо цялото колело опря в калника) и сега 1 месец без Хондата (добре че Добрата Вектра е на лице)Та колеги искам да разбера дали и при вас е така или просто аз съм страшен късметля и само рпи мен се случва това, но съм на път мечтата ми за кола да се превърне в нещо съвсем друго

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно нещо не си оцелил на кола.... аз мойта я карам повече от година и освен стандратното обслужване съм сменил само 2 маншона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш за Хонда.Много бой издържат и също мърлява поддръжка издържат,но все пак трябва да се поддържат.Все пак маслото и съединителя са консумативи,а маслото да не те притеснява толкова.Ако двигателя е в добро състояние като сменяш маслото по-рано на 6000-7000км и ще светне бързо.Най-вероятно колата не е карана с добри масла преди и има отлагания,които новото масло чисти.Съединителя ами какво да кажа идва му времето и на него на даден етап :o Виж тампоните би трябвало да са здрави,но едни тампони да смениш нищо не е.Освен това първите три точки щом те притесняват можело да ги видиш още при огледа на колата.Не е ли така.АБС-а го закарай на специалист някъде или покарай друга хонда с АБС може да се притесняваш за нищо.От цялата работа само точка 5 е гадна,но пък и това се оправя лесно.Хората вземат коли и почват основни ремонти и са щастливи пак пък ти за какви работи се притесняваш.Пак ще кажа,че ако тези неща те притесняват трябвало да я огледаш добре колата,при огледа не ги ли забеляза тези неща или ги нямаше?Все пак това не са неща,които се скапват за две седмици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

А все пак за каква хонда става въпрос , коя година и на колко километра показва километража :rolleyes: не , че нещо , но психиката на повечето шофьори е , че докато не се развали няма да се сменя :dry: и после що само инвестираме в тея коли !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-скоро си ебати късметлията щом от опел си минал на хонда и не си доволен :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сори,ама ти май не си я водил Хондата на доктор като си я купил.....Ако си я водил,смени доктора!И колко пари я купи да се ориентираме :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич никакво инфо не си дал за колата коя година,за колко пари,приблизително пробега на колата има ли следи от удар,ако е старичка доста ползвана и за малко пари това е нормално,ако е обратното или си карък или си я взел с затворени очи :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами веднага ще те контрирам ;) ....Та на мен мечтата ми беше същата ,още преди 6-7 години ,като забелязах една кола с уникален дизайн(тогава съм бил на 13 ;) ).......Сега съм на 20 и миналата година поработих здраво и си купих мечтаната 5-та генерация ;) ......Та да ти кажа,че след като я взех, съм сменил само най-важните консумативи и единствения дерт на автомобила е ,че тропат пластмасовите кори отзад ;) .........Наистина съжалявам,че си попаднал на такава ужасна кола,но наистина можеше да се поинтересуваш и да я заведеш при Омбре или при доверен човек ;) .Сигурен съм ,че случаят ти е един от редките,тъй че не се отчайвай......

Редактирано от beneton4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За година и половина,съм сменил само един термостат който си дойде за смяна още от Италия.That's all folks.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я взех септемви (98 хеч) за сега освен консумативи друго не съм сменял ;)

Редактирано от Desislav

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest morskija

като питаш за истината да ти я кажа за 3 години каране иначе казано около 65 000 км беаварийно пътуване съм сменил 2 пъти ремък+ролка(1),2 маншона, термостат, свещи,филтри(горивен,въздушен-спортен),амортисьори и накладки.Това е наистина всичко така че просто ти не си случил на автомобил.И забравих да кажа че почти винаги се движи на 7-8500 оборота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

От 1992 съм нямал друга кола освен ХОНДА и не си спомням да съм имал проблеми..... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сори,ама ти май не си я водил Хондата на доктор като си я купил.....Ако си я водил,смени доктора!И колко пари я купи да се ориентираме ;)

;) Точно това си мислех и аз докато четох темата! Явно някой се е отървал от тази кола. Аз точно по причина, че са много здрави коли пък ги харесах първоначално ;) Знам, че е трудно да убедиш човек, който е попаднал на такава кола, че си е създал погрешно впечатление, но не ми дреме особено. В крайна сметка нищо няма да ми стане ако харесва или не харесва Хонда. Просто бих си казал мнението, а той сам да си решава ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Аз само ще кажа , че колата ми е на 20 години и е БЕЗ РЕМОНТИ, освен стандартни смени.ХОНДА не е най-добрата кола , като визирам 2 хонди под моя опека. Визирам конструктивно. Но за тези пари, на които стой на пазара няма по-добро според мен. Следващата искренно се надявам да е NSX.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХОНДА не е най-добрата кола , като визирам 2 хонди под моя опека. Визирам конструктивно.

Колега нещо не разбирам какво искаш да кажеш. Аз не съм се занимавал с ремонти /и слава богу/ освен смяна на ангренажни ремъци и гумички на помпата на съединителя / 2 лв/, но от хора, които са се занимавали съм чувал, че точно конструктивно Хонда е уникално добра. Някои ремонти изглеждат сложни, но за хората, които знаят последователността на работа всичко си пасва без проблем. Всичко си идва на мястото. И точно тази малка конструктивна разлика ги прави сравнително по-надеждни, без да са по-скъпи от европейските коли.За мен няма по-добра кола от Хонда. Имал съм Пасат, Нисан Примера, Ауди Б4 Авант. Най-чупливата от тях е Аудито, най-дуракоустойчивата е Пасата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...