Jump to content
lorho

Сивик 8 не пали

Recommended Posts

здравейте колеги ще съм ви много благодарен ако може по някакъв начин да ми помогнете.

имам Honda Civic 8 генерация 2006 година 1.8 бензин 140 конски сили със газова уредба.

преди около два месеца сутринта отказа да запали повиках майстор на място да я прочете,той установи , че мокри свещите .

те са сменени и са на NJK сменил съм и четирите  бобини.

закарахме я в сервиза , майстора я провери , но не успя да запали.

той провери следните неща : температурен датчик , налягане на гориво прочете я за грешки , но нищо от там я закарахме в сервиз на хонда в пловдив.

от там започна нов филм елиминираха газовата уредба тъй като се съмняваха че компютъра се влияе от нея.

след това се " установи , че е датчикът на коляновият вал,, сервизът го поръча след 10 работни дни пристигна.

по някакъв начин колата запали взех си е и се прибрах без проблем но на другата сутрин отново отказа да пали закарахме я обратно в  Honda

след това ми поискаха старият датчик , който бяха подменили.

оказа се че е изправен също беше проверено налягането на горивото и работата на дюзите търсиха се също слаби връзки отново я запалиха и ми казаха ,че мога да си  я взема временно и ,че още не е готова също така беше проверен Start Button-а също така , казаха че има съмнение за бушонната кутия отново си я взех и си я закарах вкъщи и на другата сутрин отново спря да пали, исках да си направя проба със бутане и тя запали после пробвах още няколко пъти палеше макар не както трябва някак си като пуснеш  бутона и тогава пали и на другата сутрин не запали ще съм ви благодарен ако някой нещо се досети вече незнаем какво да правим вече 2 месеца немогат да я оправят.

 

Цитат

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартера върти ли? И ако да - енергично или мудно? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свети ли CEL (check engine light)?

Какви кодове дава? Намери човек (пиятел или тук от форума) с OBD2 четец, за да видите кодовете.

С какъв двигател е тази кола - код?

Явно е с свързано с този датчик, щом като са го пипнали и после е започнала да пали. 

Редактирано от Takumi Fujiwara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартера върти добре Тези момчета от хонда са проверили почти всичко по колата,Аз мисля че ще излезе нещо дребно което се пренебрегва.20181224_161301.thumb.jpg.8668491c5cb4c6a2a208ebab305664fa.jpg20181224_161301.thumb.jpg.8668491c5cb4c6a2a208ebab305664fa.jpg

20181224_161324.jpg

20181224_161334.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdrasti imam problem s honda 2.2 dizelov neiska da zapali na tabloto svetli kljuc v zelena boya kogato slozim kljuca v bravata sicko raboti kontakt ima vergla no ne iska da zapali 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...