Jump to content
damdjiq

Ремонт на заден диференциал Honda CR-V - възможно ли е?

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От края на 2016г. съм собственик на Honda CR-V 1ген. (RD1,B20Z1).След покупката установих,че и аз имам проблем в задният диференциал.

Симптомите бяха на лице - затягане на задните колела при обратен завой или осморка (усещането е все едно си дръпнал ръчната спирачка),както и свирене в диференциала при активиране на системата 4х4.

Веднага смених маслото с оригинално на Хонда(мисля че се казваше Honda DPF-S),като старото масло беше черно и мръсно.

След около 100-тина километра ефекта беше осезаем.Всичко беше наред.

Все пак реших и след около 5000 км. и половин година да го сменя пак,като промивка един вид.

Маслото беше бистро с много малко следи от експлоатация.

От около година обаче имам друг проблем.Диференциал започна да виe само при спиране(звукът е като от стар тролей или автобус).С времето виенето се увеличи,като започна да се чува много леко и при движение,при потегляне,при спускане(когато използвам двигателя за моторна спирачка),но най вече при спиране.Това което забелязах е че не се влияе от това дали си натиснал спирачката или не.

Преди два дни бях в сервиз за профилактика на спирачките.И установих след вдигане на подемник,че кардана,както и двете задни полуоски немогат да се завъртят на ръка.А това беше възможно преди половин година.Разхода на гориво също се покачи,а за инерцията немога да споделя може и да си внушавам.

От последната смяна на масло съм изминал по-малко от 20000км. и имам усещането,че след смяната ефекта ще бъде същият.

В автоморгите все още се намират такива диференциали на цени м/у 200-300 лв.,но в какво състояние са?Никой неможе да каже.

 

Тук идва ред и на въпроса ми към вас.

Знаете ли някой,който да ремонтира тези диференциали на Хонда със системата с две помпи?И възможно ли е изобщо?

Предпочитам ремонт,вместо друг диференциал от морга и да се моля всичко да е наред.

Живея в Варна,но не е проблем да го сваля и да го пратя някъде в страната.

Благодаря предварително и ще се радвам ако можете да ми помогнете.

 

С пожелание за весело посрещане на предстоящите празници:

Владо Василев

0887 146 725

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В офф-роуд форума, в раздела за Хонда има стара тема за процедура по полиране на дисковете в диференциала. Ако не е опитвано - не пречи!?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Благодаря за отговора.

Темата съм я чел преди около 2 години и си прав наистина непречи да опитам с полиране.

От това по зле накъде. :)

Но по скоро въпросът ми е дали може да се ремонтира?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...