Jump to content
ReSPecT

Измами в нашия форум.

Recommended Posts

Добър ден на всички днес аз бях измамен от съфорумеца "TSCHE" тои ми отговори на темата КУПУВАМ ОКАЧВАНЕ на лични съобщения и ми каза че има окачване разбнрахме се за цена каза ми че са червени кружини всичко е 6 и аз му казах да ми ги прати в еконт не ми дадоха да проверя пратката преди да си я купя и се оказа че съм си купил 4 оригинални пружини които фактически не ми вършат работа макар че са хубави и здрави но не са това което ми бе обещано и не струват толкова колкото ги платих.Пиша тази тема за да не набута и други хора този човек и надявам се да съм единствения преебан и това да не се повтаря и с други съфорумци мерси че ме изслушахте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден на всички днес аз бях измамен от съфорумеца "TSCHE" тои ми отговори на темата КУПУВАМ ОКАЧВАНЕ на лични съобщения и ми каза че има окачване разбнрахме се за цена каза ми че са червени кружини всичко е 6 и аз му казах да ми ги прати в еконт не ми дадоха да проверя пратката преди да си я купя и се оказа че съм си купил 4 оригинални пружини които фактически не ми вършат работа макар че са хубави и здрави но не са това което ми бе обещано и не струват толкова колкото ги платих.Пиша тази тема за да не набута и други хора този човек и надявам се да съм единствения преебан и това да не се повтаря и с други съфорумци мерси че ме изслушахте.

Много лошо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ако има съвест да върне парите,защото рано или късно ще опре до помощ от нас..........а тогава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и тогава...нищо братле.. бития бит еб@ния...еб@н..така е в тая тъпа държава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е сефте мисля аз. Точно такава работа не понасям. :) Всички, които са работили с мен по един или друг начин знаят, че в тези отношения искам всичко да е изрядно. Нито съвест, нито благоразумие има...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа....... ти не го ли накара първо да ти прати малко снимки на това което продава за да си малко от малко информиран какво си купуваш? Нали на формуляра от еконта има номер за връзка? Звънни му на тоя да се разберете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ееееееее тъпа работа брат,надали ще успееш да ги върнеш обратно ама дано,еххх тез тъпаци :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

гадна работа. Еконта е малко на доверие защото дефакто не знаеш какво плащаш. Аз затова пазарувам само от хора дет им имам доверие. но искането на снимки е малко или много някаква гаранция какво купуваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гадна работа. Еконта е малко на доверие защото дефакто не знаеш какво плащаш. Аз затова пазарувам само от хора дет им имам доверие. но искането на снимки е малко или много някаква гаранция какво купуваш

никоя куриерска няма да ти позволи да преди да платиш да отвориш плика или колетаи като ти пусне снимки каква е гаранцията че ще ти изпрати това от снимкитетук всичко е на доверие и късмет продавача да не е злонамеренсори на момчето за случката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4
:) Такива игра4и на дребно винаги ги имаНе купувайте от такива никому неизвестни ми6оци които никой не е виждал с куриер.Дано ти върне парите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sunny

аз наскоро имах подобна слу4ка с 4овек от форума!Само4е аз бях продава4а!Продадох на мом4ето кабели за све6тите,които не му станаха!Обади ми се мом4ето,каза ми за проблема,и аз си му върнах парите!На всеки може да му се слу4и да обърка!Дано и този пи4 ти върне парите!Понякога стават и нежелани грешки! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

...така е в тая тъпа държава :D

:) Не е тъпа държавата! Държавата - това си ТИ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_mi6o

Ами за да няма и други измамени - модераторите си знаят работата :D

Е това е сефте мисля аз. Точно такава работа не понасям. :) Всички, които са работили с мен по един или друг начин знаят, че в тези отношения искам всичко да е изрядно. Нито съвест, нито благоразумие има...

За теб знаеме споко, още ми е кофти 4е ми пое няква доставка заради малкото объркването, което дори не бе твоя вина!!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Pepo

гадна работа. Еконта е малко на доверие защото дефакто не знаеш какво плащаш. Аз затова пазарувам само от хора дет им имам доверие. но искането на снимки е малко или много някаква гаранция какво купуваш

никоя куриерска няма да ти позволи да преди да платиш да отвориш плика или колетаи като ти пусне снимки каква е гаранцията че ще ти изпрати това от снимкитетук всичко е на доверие и късмет продавача да не е злонамеренсори на момчето за случката
:) не е верно, аз преди работех в еконта и там наистина е така защото ако го отвориш и не ти хареса и после този който ти го е отворил трябва да го плаща :)) пробвайте с интерлогистика ако ви се наложи пак защото те нямат номера там на пликовете и няма да им е проблем ако не ви хареса да си го опаковат пак :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

...така е в тая тъпа държава :D

:) Не е тъпа държавата! Държавата - това си ТИ! :)
Много точно казано"Държавата това сме ние"Лошо е че не гласуваме и вижте кой ни управлява!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

измамата си е измама - ако не ти се занимава с полиция намери някои друг да ти помогнес IPто от форума при провайдъра, по логовете - хардуера, по хардуера - адреса - другото е лесно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

измамата си е измама - ако не ти се занимава с полиция намери някои друг да ти помогнес IPто от форума при провайдъра, по логовете - хардуера, по хардуера - адреса - другото е лесно :)

никой доставчик няма да даде такава информация на простосмъртен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много кофти :) дано да се окаже недоразумение ,ама не ми се вярва де ...по тоя повод ,извинявам се , ще използвам темата за да направя едно предложение .... хайде да си направим някакъв регистър за надеждни продавачи ... нестава дума за гласуване ,а просто за обратна информация за копувача и продавача ... 1 човек от форума или няколко ще държат при себеси адресна информация за всеки който продава или копува и за тази информация трябва да има нещ окато гарант и съответно във форума се слага нещо като маркер от страна на модераторите дали тоя човеке надежден или не ... не сме толкова много е да не можем да го направим ...

Редактирано от lookcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Alexandro

Въввввв форума на hardwarebg.com проблема беше решен като достъп до раздел купува/продава имат само потребители с над 100 мнения. Тук може да се направи само до форум "Прдава части/аксесоари" се направи достъпен за потребители с над 100 мнения, защото ако занапред има измами, то те ще са само в този раздел (все пак за да си купи кола, човек я оглежда хубаво, а не му я пращат по куриер :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вярно, но това ще доведе до безкрайни теми "защо не мога да пиша...."

Неразбрали потребители винаги ще има. И сега гледам доста питат "как да кача снимки?", при положенеи че е обяснено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въввввв форума на hardwarebg.com проблема беше решен като достъп до раздел купува/продава имат само потребители с над 100 мнения. Тук може да се направи само до форум "Прдава части/аксесоари" се направи достъпен за потребители с над 100 мнения, защото ако занапред има измами, то те ще са само в този раздел (все пак за да си купи кола, човек я оглежда хубаво, а не му я пращат по куриер :) )

Има логика!

Ето го потребителя: tsche

Това му е ICQ-то от профила: 71737314

Явно човека не се крие, но наистина като погледнах има 21 мнения. Може да се пресяват такива потребители и при некоректност от тяхна страна да им бъде забраняван достъпа до публикуване на обяви дори и да имат над 100 мнения.

Наистина неприятна случка, трябва да направим всичко възможно да не се повтаря!!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека отказва ли да ти върне парите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това според мен не може да стане аз може да имам 10 мнения и да продавам нещо хубаво и няма да мога да го продам :) нестава някакси , с куриерска фирма става самоче може да се разберете с изпращача когато праща нещо да напише на бланката че парво да го отворите и тогава да го платите и ако не ви хареса си го връщате :) това е хубавия вариянт с куриерите :D успех на всички :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DNL

Валчо...кво да кажа...някой те прокле с тва окачване...А за случката конкретно, много ми се иска наистина да е грешка.Що се отнася до измамите - знаете има ги навсякъде. Мене са ме мамили даже и във "великия" Еbay..Всичко е до самосъзнание.

Редактирано от DNL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Manolov

Е в Е-бей има рейтинг на продавачите и ти си решаваш до колко са надеждни.Един познат така купи прожини спортни за голф3 на хит цена, а в кутията имаше обикновенни за 2-ка.Навсякаде се случва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DNL

Toчно такъв "рейтинг" е полезен, защото дефакто е обратна информация. Никой не би търгувал с хора за които е прочел вече, че са мамили. Мисля, че нещо такова е по-добра идея отколкото това с броя мнения над 100 или ..... Аз например съм новак и нямам голям брой поместени мнения на форума. Това не ме прави по-малко честен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човека отказва ли да ти върне парите?

хайде първо да приключим с този случай.... после ще измъдрим нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Бате гадна работа дано тоя тьпак се вразуми и ти вьрне парите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest XapBu

 

измамата си е измама - ако не ти се занимава с полиция намери някои друг да ти помогне

с IPто от форума при провайдъра, по логовете - хардуера, по хардуера - адреса - другото е лесно :rolleyes:

никой доставчик няма да даде такава информация на простосмъртен...

 

а аз какво казах?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мое щастие се оказа недоразумение човекат си е спрял картата за6тото е в чужбина писа ми смс и ме пита какво е станало и каза че ако искам мога да му ги върна.Така че темата може да бъде затворена а аз ще се оправям както мога мерси на всички за отзивите дано да мите по вода1нет: ако може затвори темата или я изтрии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е точно за това темата седи тук... щото исках да има време да се разяснят нещата. Всички обаче се нахвърлихте на човека.както и да е, заключвам темата, охладете малко страстите и да се радваме че е било просто едно недоразумение. :rolleyes:ReSPecT, дръж ме в течение моля.а по темата за рейтингите, ще мислим... а до тогава, вярвайте на отвърдените и лекичко се съмнявайте в останалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...