Jump to content
buzy

Прекалено шумна след смяна на масло

Recommended Posts

Колеги Здравейте,

Хонда Джаз 1.2 , 2003 г. ,  и преди си имаше шум  тракане на ниски обороти до към 2000 , но сега след смяната на маслото стана доста по - силен и притеснителен. Последните 3-4  смени бяха с  Мотул 8100 5/40 , но сега бързах, защото нямаха наличен в магазинчето и взех Репсол  5/40, мислех , че взимам прилично масло, при Омбре преди като си сервизирах при него хондите, Репсол май сипваха.

 Колата си върви нормално , но на свободен ход и в ниските обороти направо ме побърква, все едно карам дизел или счупена кола , която всеки момент ще дефектира.  Според вас как да постъпя , да сменям ли отново маслото да изчакам ли малко и да я наблюдавам? Замислям се  и за някаква качествена добавка , която да повлияе добре на двигателя и евентуално да намали този шум. Естествено крайните варианти са ремонт/смяна на двигател или нова кола !

Между другото се сещам , че моя майстор спомена , че маслото не било лошо но идвала тънко на колата . Дали е така не знам , чел съм , че джазките трябва да се карат с много сериозни масла , но ако мойта е над 300 к дали не трябва да се слага по - гъсто масло ?

 

Поздрави 

Редактирано от buzy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоя майстор вместо гъсто масло що не ти предложи да смениш веригата а не да слагаш грес вътре. Джаз се кара с 5в30

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...