Jump to content
jabara

Разход на гориво

Recommended Posts

Здравейте,

интересувам се има ли начин да се намали разхода на гориво за Хонда Сивик 93 година. (3 врати)

Конкретно моя двигател е 1.3 и разхода е 10 градско и 7 извънградско,

мисля че разхода е висок и затова ви моля да ме посъветвате за някакъв начин да оптимизирам разхода.

Не съм на "ти" с автомодилите затова ви моля да ме посъветвайте какви части на колата да проверя , кои от тях е възможно да не работят достатъчно

добре и от това да се вдига разхода. Колаа има автоматичен смукач, които се включва при запалване.

 

Публикувано изображение

 

Предварително Благодаря.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бате нещо не ти е наред или имаш ама много тежък крак...моя е 1.6 125к.с. и извънградско е 6.5-7 а градско към 10...ебаси не е нормална тази работа.за жалост не мога да ти помогна с как и какво да направиш... други умове трябва да се изкажат тук. но ти пожелавам успех!

Редактирано от surr3a1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам същия двигател и наистина разхода ти е доста висок,като начало провери въздушния филтър,чувал съм,че като се замърси вдига разхода(разрови се по форума мисля ,че има такава тема като за теб)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам същия двигател и наистина разхода ти е доста висок,като начало провери въздушния филтър,чувал съм,че като се замърси вдига разхода(разрови се по форума мисля ,че има такава тема като за теб)

Възможно е и да е от него, когато взех колата, смених филтрите, ремъци масло и т.н.Струва ми се , че преди тази смяна харчеше по-малко. Кажете при кой мога да отида за да я погледне и да каже мнение по въпроса. Редактирано от Zdravko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търкалям същия мотор...градско варирам м/у 8 и 10 според настроението :D ...обаче извън града съм я докарвал и до 5 ...а принципно около 6 при скорост 110-120 ! При мен след раглаж на клапаните ми падна осезаемо градкския разход ... ,възд. филтър погледни...свещите/да не си с някой немски пръчки/ също влияят и т.н. ! Тъй като не си писал от къде си не мога да те посъветвам къде да отидеш да ти погледнат количката ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята доста погорява 10-11 градско а извънградско под 7 не е паднала а д ане споменавам ходенето до София засхтото тогава ми изгори 10 на 100От каде мога да си намеря хубави свещи и какви да са те?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравко..за разхода..моята е Д15 и гори колкото твоята....незнам колегите как докарват такива смешни разходи, но аз основен ремонт и направих и всичко ново купих и с тоя разход си останах.Антоне... за хубави свещи...Дензо или НЖК (но японски) аз съм с четириполюсни Беру и не се оплаквам, но по принцип трябва да са НЖК свещите ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята доста погорява 10-11 градско а извънградско под 7 не е паднала а д ане споменавам ходенето до София засхтото тогава ми изгори 10 на 100От каде мога да си намеря хубави свещи и какви да са те?

Магазин "Косер"/срещу бенз."ОК" и си kупуваш "Denso" K20PR-U11 е твоя модел..,ако Civicа ти е 5-door i. 16V LS Kat. D16Y3 SOHC ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравко..за разхода..моята е Д15 и гори колкото твоята....незнам колегите как докарват такива смешни разходи, но аз основен ремонт и направих и всичко ново купих и с тоя разход си останах.

Антоне... за хубави свещи...Дензо или НЖК (но японски) аз съм с четириполюсни Беру и не се оплаквам, но по принцип трябва да са НЖК свещите ...

А как са френските?Хубави ли са , че сложих такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравко..за разхода..моята е Д15 и гори колкото твоята....незнам колегите как докарват такива смешни разходи, но аз основен ремонт и направих и всичко ново купих и с тоя разход си останах.

Антоне... за хубави свещи...Дензо или НЖК (но японски) аз съм с четириполюсни Беру и не се оплаквам, но по принцип трябва да са НЖК свещите ...

А как са френските?Хубави ли са , че сложих такива.

 

По-добре си намери японски и тия ги метни в коша !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vartan

 

 

Здравко..за разхода..моята е Д15 и гори колкото твоята....незнам колегите как докарват такива смешни разходи, но аз основен ремонт и направих и всичко ново купих и с тоя разход си останах.

Антоне... за хубави свещи...Дензо или НЖК (но японски) аз съм с четириполюсни Беру и не се оплаквам, но по принцип трябва да са НЖК свещите ...

А как са френските?Хубави ли са , че сложих такива.

 

По-добре си намери японски и тия ги метни в коша !

 

Ще се обосновеш ли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами карал съм с франсета и разликата е осезаема поне при мен ! Мисля че и колегите ше изкажат подобно мнение ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой можели да каже в Бургас, каде мога да си намеря наистина японски свещи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво му е чудното на разход от 5 до 5.5л.(извънградско) и 7 до 7.5л.(градско) за мотор 1.3 в мн.добро състояние моята толкова гори(най вече,ако караш спокойно като пенсионер и не надминаваш 3500об.) и за това се отказах да слагам газова уредба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

какво му е чудното на разход от 5 до 5.5л.(извънградско) и 7 до 7.5л.(градско) за мотор 1.3 в мн.добро състояние моята толкова гори(най вече,ако караш спокойно като пенсионер и не надминаваш 3500об.) и за това се отказах да слагам газова уредба

Пич ти верно не минаваш 3000 оборота ...за да ти гори 7 в града ! :) Аз ако не я омажа с лютеница поне един път на ден ... не мога да спя спокойно ! :)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еи ама никои не каза нищо конкретно на колегата :) .абе бате извиняваи,ама на снимката ми изглеждаш с добри банички,къв размер гуми караш? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Orleto

Аз бих ти препоръчал две неща1-во направи си един анализа на газовете. Виж дали си в нормата за тази кола. А нормата поне според Аутодата е следната (при загрят автомобил) на празен ходCO - 0.2% MaxHC - 100 ppmCO2 - 14,5- 16%O2 - 0.1-0.5 %при 2300- 2700 об/минCO - 0.3%lambda - 0.97 - 1.032- ро Ако си в нормите виж с какъв размер гуми караш. На височина трябва да са колкото преписаните 185/60 R14 или 175/70 R13. Ако докарваш по-голям диаметър ще вдигнеш разхода. А ако гумите ти са ОК, може би проблема е в стила ти на каране. Колегата нали каза, до 3500 об :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...