Jump to content

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Добър ден колеги,

 

След дълга битка, се уредих с работещ ХДИ/ХДС от Алито. След още по-дълга и изтущителна битка, тва взе да върви. Отварям тази тема, в която ще пиша за моят личен автомобил какво съм правил с диагностиката и ако искате може да давате сЪЪЪЪЪвети.

 

И нещо което винаги ме е глозгало е да видя какви са инжекторните времена на колата:

 

image.thumb.png.6b81fa2bd9ce7425310cceb91ff49dac.png

 

Колата не беше загряла, само няколко пускания на място, но температура на водата около 30 градуса. Това беше първото което намерих и проверих. 

Тук http://www.civinfo.com/forum/honda-cr-v/271930-2-2-diesel-injector-fault.html обясняват за някакви +5мг което май е ТУРБО много според мен. Както и да е това трябва според мен да се гледа като е загряла колата в работен режим. 

 

След това ръннах цялостен ДТЦ чек на колата, и изкара, че сензора ми за дъжд е набил грешка, грешката беше B2375, или не е вкл/ или е изместен / или е замърсен, по последни спомени автоматичните чистачки и фарове си бацат. 

 

Тестове на АТ, уж соленоиди уж цъкане уж това уж онова, нищо не чух, няма ДТЦ-та. 

 

Калибрирах си уредите че горивото ме дразни как стрелката слиза по надолу от позволеното, не знам колко се получи. 

 

Предложение към колегите от София/Перник, предлагам ХДС/ХДИ + бира срещу обучение :) 

 

Редактирано от GeorgiD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам питане, тъй като звънях в сервиза на Слави, уж се уговорихме за 5ти Юли, да сменям флуиди (всякакви), а мадамата от в слушалката каза, че ще се чуем по-късно да уточним филтъра на скоростната кутия, а така и не звънна, питането ми е този филтър на колко км се сменя 1во и 2ро това: 

 

 

адекватно обяснение ли е на смяна на маслото ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...