Jump to content
blashko

Прекъсвач на 5000 оборота

Recommended Posts

Първи разходки с Харвито и първи по-страннен проблем. Колата удря прекъсвач на 5000 оборота.

 

Стрелката на температурата стои малко под средата. Единствено в задръстванията в града се вдига леко нагоре. Въпреки това много рядко ме пуска над 5000 оборота. 

 

Имам две предположения откъде идва проблемът:

  1. Термостатът отваря по-рано и затова температурата стои малко по-ниско, което вкарва колата в някакъв safety режим
  2. Датчикът за температурата, който е вързан с компютъра не отчита правилно и подава грешна (по-ниска) температура

 

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Утре ще сменя термостата, за да видя дали ще има промяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрелката на температурата, до колкото знам, там и е мястото - малко под средата. И моята там се заковава.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, blashko,

моята е същия модел-HR-V D16W5 , година и държи винаги температурата съвсем малко под средата , което е нормално. Чувал съм на някой сфетофар в горещо време да се включва вентилатора. Не пипай термостат той е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! :)

Днес сутринта за 8км (~20 минути) градско каране стрелката за температурата не се качи над 1/3 от скалата. Все още имам съмнения за термостата.

Междувременно поръчах OBD2 connector, за да видя какви данни получава компютърът. Ще пиша щом успея да тествам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тия температури сутрин, за 8 км трябваше да е загряла напълно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Drone, именно и аз това си мислех :)

 

Смених термостата и се разходих малко извън градско. Стрелката се вдигна съвсем леко по-нагоре от преди, но ме пусна до 7000 оборота и нагоре, нямаше проблемите от преди. Ще потествам още малко, но засега изглежда, че проблемът е бил в термостата.

Редактирано от blashko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

След още тестване и около 1000 минати километра мога да потвърдя, че проблемът е все още наличен :( (не е било термостатът)

 

Пристигна и OBD2 конектора, та с него видях че колата дава следните 4 грешки (винаги в тази последователност):

  1. P1337: Engine Speed (RPM) Fluctuation Sensor No Signal
  2. P0325: Knock Sensor Circuit Malfunction
  3. P1259: VTEC System Malfunction
  4. P0500: Vehicle Speed Sensor (VSS) Circuit Malfunction

 

Въпреки грешките, чекът не е светвал.

 

Като изчистя грешките обикновено първите две излизат още след първото каране. След още няколко карания изкарва и останалите две. VTEC-ът работи нормално, когато ме пусне над 5000 оборота. Правих Варна-София преди няколко дни, само веднъж не ме пусна над 5000 оборота. След това пробвах поне още 5-6 пъти и всичко беше нормално и VTEC-ът се пуска.

 

На магистралата излезе още един страннен проблем (не знам дали е свързан): Като карам между 110-130км/ч (поддържам постоянна скорост или много леко набирам) и изведнъж се усеща все едно съм върнал газта - губя мощност и оборотите падат. Оборотите не падат напълно, но се връщат малко надолу. След което при натискане на педала на газта надолу или връщането му назад - абослютно никаква реакция. Ако отпуснеш напълно педала на газта и изчакаш няколко секунди и/или изключиш и включиш на скорост всичко се оправя. Това се случи 4-5 пъти на случаен принцип.

 

Съвети какво да пробвам или при кого да я водя?

 

Редактирано от blashko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...