Jump to content

Recommended Posts

При смяната зимни-летни гуми забелязах омасляване на полуоската.Огледах маншона на карето и изглежда здрав, но му е паднала малката скоба - откъм полуоската.Моля за съвет.1. Откъде да си намеря такава скоба.2. Трябва ли да се сложи някаква смазка, как и каква?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен като е от тънката страна на маншона не е фатално(няма голямо изтичане на мниого грес и вероятността да е са влезли вода и парах е малка), иначе аз съм виждал по сервизите че изполват свински опашки от по-дебелите. Метални скоби има по магазините, но на колата ще я стегнеш по-трудно. Вземи по-яка свинска опашка и го стегни, би трябвало да кара колкото металната скоба. Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва колегата и свинска опашка върши работа (при мен първоначално беше така положението), но по-добре си подбери подходяща скоба от магазина, разкачи я за да я поставиш на полуоската и след това здраво стягане с отверката (или в зависимост от вида на скобата с клещите). Колкото за греста в карето, то тя е специална, графитна (или поне на мен ми дадаха такава когато смених външното каре), но се продава в магазините за авто части и мисля, че няма да ти е проблемно намирането и. Проблем е пълненето на маншона понеже трябва да махнеш голямата скобана карето. Ако не е наложително не го прави, и не си създавай този проблем, тъй като после ще трябва да смениш евентуално и голямата скоба, защото има вероятност да е за еднократно използване и при свалянето да се наложи да я счупиш. Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то аз няма какво да добавя,бавно,леко и без нерви.Това е начина :) Аз преди седмица го правих и от двете страни и да ти кажа е като при другите коли,нищо сложно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От години слагам свински опашчици и нямам проблеми, грезта ти е едва ли е свършила но ако искаш вкарай малко при съчмите на карето през големия отвор на маншона, Гразта е Молибден силициева, слагаш свински опашчици и на двете места и си свиркаш с уста :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...