Jump to content
I-BOY_STZ

Не ми работят първа и втора степен на парното

Recommended Posts

На мен ми беше изгоряла само първа . В магазина нямяше 10 w от 1,2 до 1,5 ома и взех две по 5 w от 0,68 ома и ги свързах последователно след което се получи желания ефект 10 w 1,36 ома . за сегатръгна но ме интересува колегите които са ги правели (запоявали ) да ли се запоява този резистор на тези крачета които са на плочката . :) И искам да знам как се запоява кантала за да си го направя както трябва.Благодаря педварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си намери малки скоби и го хвани с тях. Иначе, ето една кратка за запояването - ОПА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

процедурата е следната - направих си съпротивление от парче реотан = около 1ом , тъйкато няма да може да се запои директно кантала , двата края се почистват и се навива върху тях медна жичка, която лесно се калайдисва и по нататък следва само запояване на новото съпротивление. това направих аз и парното ми работи безотказно . / за инфо - пробвах и с керамично R =1 ом /5W но заграва ,т.е тока е голям .пък и самото R е голямо /

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сумарното сапротивление е :При поз. 1 - 2.7 омаПри поз. 2 - 1.8 омаПри поз. 3 - 0.65 омаПри поз. 4 - 0 омаако не ме лъже паметта.Ако ги направите малко по различни едва ли ще е голям проблем просто ще духа малко по-силно или малко по-слабо1. Сваляте жабката. Става като развиете 2 болта в долната и част.2. Откачате от кабелите и развивате двата винта който държат резисторния блок.3. Трябват ви 3 съпротивления от 10W:1,2 - 1,5 ома0,9 - 0,7 ома0,5 - 0,4 ома4. Запоявате ги на съответните им места. На резисторния блок има 3 съпротивления в вид на реотан. Сбора им по книжка е между 2-3 ома.5. Сглобявате.Лесно е. На мен ми отне час и половина. Докато бях със свален резисторен блок ми работеше 4 -та степен така че може да се прави и през зимата.Успех :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички, Искам да споделя следното :след като побългарих 1-та степен с 10W резистор и се мъчих да го натикам на мястото му, открих един английски сайт който предлага набор резистори с които да се заменят оригиналните - http://rezpax.com/userimages/procart4.htm (не открих някой да е пускал линк към него до момента.)Скъпи са, но предполагам, ако изгори още някоя степен ще е мн. трудно да събера 2-ри 10W керамичен резистор там, защото са големи, и най-вероятно ще взема набор резисторчета от въпросния сайт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си въпросните резистори от по-горния пост и вчера ги получих. Поръчах ги от ибей и ми излязоха около 20лв с доставката. Пристигат старателно опаковани в твърда кутия:

Публикувано изображение

Накрайниците им са оформени така, че да паснат директно в отворите и се запояват много лесно - за разлика от тантала 'хващат' припой без проблеми. Смених си само 2та по-малки резистора, защото 3тия ми се видя в добро здраве и не го махнах.

Ето малко отвратителна снимка на крайния резултат:

Публикувано изображение

Колегите преди мен са описали доста подробно цялата процедура. Мога да добавя само, да се въоръжите с търпение и по възможност помпа за изсмукване на припой. Почистете добре клемите на планката в това число и дупките, за да ви е по-лесно да сложите резисторите. След това просто добавете достатъчно калай, награвяйте го докато не се разлее добре спойката и изчакайте да изтине (без да духате).

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към колегата tsurko: резисторите от този сайт също ли са канталови?

Защото и при мен 1-ва и 2-ра степен отказаха наскоро и с един приятел преплетохме намотките и учудващо-сега вече имам 2-ра,3-та и 4-та степени,само първата я няма.Но проблемът е,че не знам колко време ще изкара по този начин,силно се надявам да изкарам зимата,а като се стопли със сигурност ще мисля за някой по-сигурен вариант,защото това не е решение на проблема. ;)

Благодаря предварително

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колегата се разбрахме на лични, но да кажа и тук.Съпротивленията не са от кантал или ако са - има някакво допълнително покритие. Питах производителя точно това и отговорът беше "Направени са от специална сплав, която е наша разработка и не е кантал". Запояват се екстремно лесно - все едно са крачета на елементи ( като резистор, кондензатор и т.н.). До момента всичко работи безпроблемно и съм доволен от покупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...