Jump to content
Aidebe

Инсталиране на приложения на системата Honda Connect

Recommended Posts

А някой да е успял да си сдвои телефона с мултимедията чрез HDMI така,че да се показва телефона на мултимедията? Аз единствено чрез блутут, за да избирам гласово и да споделям музика, но видео не мога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.02.2022 г. at 8:51, AzSum написа:

А някой да е успял да си сдвои телефона с мултимедията чрез HDMI така,че да се показва телефона на мултимедията? Аз единствено чрез блутут, за да избирам гласово и да споделям музика, но видео не мога.

 

Пробвай едновременно с включен блутут и кабел но оригинален за телефона когато добавяш телефона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.02.2022 г. at 21:17, tsilev написа:

 

За сега остава проблема със свързаността към интернета видно в прикачените снимки. Как някои неща се зареждат частично и спират? Какво ли е решението?

 

Колега, провери датата и часа дали отговарят на реалното време. Ако има разминаване - в това е проблема!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сверих часът, датата след рестарт сама се актуализира. Но проблема си остава. Ще видя като го сменя с "Лятно часово време" дали ще се получи? Между другото има ли значение коя часова зона трябва да се избере?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.03.2022 г. at 14:39, doktora1983 написа:

Колега, провери датата и часа дали отговарят на реалното време. Ако има разминаване - в това е проблема!!!

Алелуя! Най-накрая, всичко с Waze вече е наред, след смяната на Лятно часово време. Часовата зона е избрана ЕЕТ. Waze вече работи.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Здравейте,

имам CR-V 2018g Фейслифта на 4 та генереция . Интересува ме дали мога да запазя основните неща и да инсталирам и други приложения?

 Благодаря предварително за разбирането!

Редактирано от raichev_iv@abv.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.02.2022 г. at 8:51, AzSum написа:

А някой да е успял да си сдвои телефона с мултимедията чрез HDMI така,че да се показва телефона на мултимедията? Аз единствено чрез блутут, за да избирам гласово и да споделям музика, но видео не мога.

Малко късно, но ... :) 

За да се свърже телефона през HDMI кабел е необходимо и самия телефон да поддържа пренос на видео сигнал през порта за зареждане ( например USB C) .

Това обаче е възможно с по-високия клас на Самсунг и други има списък на марки и устройства

https://www.amazon.de/-/en/Anti-Interference-Gold-Plated-Connector-Thunderbolt-Compatible-Space-grey/dp/B099F8T2CZ/ref=sr_1_4?crid=2QAY9O7VN3OJA&keywords=usb-c+hdmi+kabel&qid=1674124133&sprefix=usb+c+hdmi%2Caps%2C121&sr=8-4 

 

Отделно, функцията работи само при спряло превозно средство. За да се отключи и да се ползва в движение се влиза в сервизно меню, но проблема е, че след загасяне на колата и запалване отново тази настройка не се запазва и се налага нова корекция всеки път. 

Ето видео как се настройва

 

https://www.pinterest.com/pin/448811919100709137/ 

 

Ако използвате iphone е лесно .. инсталира се Apple car play. :)

 

Давам информация и за това на който иска

 

 

 

Поздрави на всички

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Изобщо не е късно. Благодаря, че си споделил вижданията си.

Относно сдвояването не знаех,че има ограничения за класа на телефоните. Интересното обаче е,че колата е произведена 2016 а тук говорят за телефони през 2020 и по-нови.Говорят за Galaxy S20 S10, които са скъпи телефони и едва ли всеки би ги купил. За лаптоп или таблет предполагам,че може да става , но не ми се занимава. В стария ми телефон имаше едно Mirrolink приложение CarmodeStub, чрез което някои отделни приложения можеше да се използват. Самсунг обаче го спря около 2018г.  Ти си прав,че сдвояването работи само при опъната ръчна спирачка и този хак,който си споделил го зная. Има обаче и друг хардуерен с 2 жички под ръчната чрез които режеш и свързваш(не помня как и трябва да поровиш_) лъжеш колата,че е на ръчна и може да си гледаш в движение. 

Има и други варианти при които да върнеш заводските настройки на мултимедията да я рутнеш и тогава да инсталираш. Мен това по-ми е интересно , но винаги се говори за коли от северна америка и не зная дали важи за европейките. Освен това имам фабрична навигация GARMIN,която колкото и да е калпава понякога върши работа и не е ясно какво ще стане с нея.

Ето и как ставаше инсталирането на приложения в оригиналната, но аз не съм го пробвал.Интересното е,че смениха името на инсталационния файл от CR-V на HR-V.

https://www.cmdroid.com/tutorials

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте хондаджии. На моето Сивикче имам фабрично не знам и аз какго наричате навигация андроид, която в долния ляв ъгъл няма копче за вадене на диск а пише някакви букви. Основният ми въпрос е ако разкача акумулатора на колата, това животно ще иска ли код след това, че в книжките дето имам никъде не виждам никакъв код?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, при мен не иска код, а сама си я намира. Обаче ние сме със CRV 4, а ти говориш за Civic. Не знам дали има значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е същото животно, само колата е различна. А как мога да му инсталирам waze на този боклук или нещо друго? Като вляза в google play ми изписва , че браузърът не се поддържа.. 

IMG_0243.jpeg

IMG_0242.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само Waze, нищо не можеш да инсталираш на оригиналната. Изчетох интернета и няма начин. Единствено има едни хакове за които има клипове, но дори и те не работят ако колата има фабрична навигация като мен. Аз се отказах. Дори и дисплея на телефона не мога да свържа с мултимедията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е на първа страница от темата Aidebe как е успял?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този файл от cmdroid вече се казва HR-V и потребители под клипа(има го в тубата) споделят,че вече не работи за CR_V. Отделно за коли с фабрична навигация не работи. Ако успееш по някакъв начин ще се радвам да споделиш положителен резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.01.2024 г. at 11:44, AzSum написа:

Не само Waze, нищо не можеш да инсталираш на оригиналната. Изчетох интернета и няма начин. Единствено има едни хакове за които има клипове, но дори и те не работят ако колата има фабрична навигация като мен. Аз се отказах. Дори и дисплея на телефона не мога да свържа с мултимедията. 

Ще трябва да те разочаровам. Не само Waze ми тръгна ами и всички приложения успях да инсталирам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак не ме разочароваш. Напротив - радвам се за теб :)

Имаш ли фабричен Garmin на мултимедията?

За да е по-полезно за всички ще се радвам да споделиш стъпка по стъпка какво направи, за да се случи това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам фабричен Гармин, само следвах стъпките в поста на колегата от първата страница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах отново стъпките, но бутона за инсталиране на ES File explorer от флашката стои сив и неактивен. Вероятно трябва да се даунгрейдва андроида, но там вече може би ще изгубя Гармин-а. Да разбирам ли,че при теб се инсталира без даунгрейд до RC6?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, първо му дадох ресет и връщане до фабричните настройки, чак след това ми разреши да инсталирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върнах заводските, разреших му да инсталира от неизвестни източници и въпреки това бутона който излиза за инсталиране е сив и неактивен.

Колебая се за тоя даунгрейд понеже чета,че ако по някааква причина нещо се скапе или спреш процеса заради нещо губиш цялата мултимедия. Някой правил ли го е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...