Jump to content
Fresh1974

Огледало с автоматично затъмняване FR-V

Recommended Posts

Привет колеги,

 

Искам да се похваля с едно простичко подобрение, което се оказа много полезно - смяна на вътрешното огледло на Honda FR-V от обикновено, с такова потискащо блясъците на фаровете на задната кола - Auto-Dimming Mirror. Изобщо не е ауто всъщност - има си бутонче за включване и изключване.

 

Огледалото се оказа универсално - хонда ги доставя от GENTEX. Някой Акорди имат такова - в моя случай беше от един 2006 год.. Поръчках малко в ебей и срещу около 60 лв се сдобих с показаното на снимките. Точния модел на огледалото е GNTX-455 или ( GENTEX autodimming mirror, Model-455 ).

 

Може да бъде намерено и по номер 015892 - виж последната снимка.

 

Монтажа е елементарен: захвата към стъклото е еднакъв - махаш осигурителното болтче, повдигаш и старото е свалено.Така е май не само за FR-V, CR-V, HR-V, Accord, а и за някои субарута, мазди, тойоти и други. 12 волта дойдоха веднага от плафона за осветление в купето - цели 20 см кабел.

 

Който му се занимава - препоръчвам - очите далеч не се товарят толкова, когато някой аматьор се закачи на влакче нощем.....

 

Ето как работи в "лабораторни условия":

post-11231-0-58423000-1484690171_thumb.jpg

post-11231-0-07417600-1484690188_thumb.jpg

post-11231-0-13688400-1484690304_thumb.jpg

Редактирано от vesivanova
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема. Благодаря за труда, колега. Аз също очаквам едно такова в идните дни.

 

Относно това обаче:

12 волта дойдоха веднага от плафона за осветление в купето - цели 20 см кабел.

 

Този + от плафона не е ли с постоянен (независим от това дали колата е на контакт)? Съответно дали така огледалото не работи, дори когато автомобилът е паркиран и заключен? Може би, ако имаш шибедах, предполагам е по-удачно да се вземе + от неговото копче в плафониерата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дамм, това се оказа нещо което съм пропуснал.

 

Захранването на плафона е наистина постоянно. Закачих се с мултицета и се оказа че и тока консумиран от огледалото е почти "постоянен":

14,2 милиАмпера при включено огледало

13,5 милиАмпера при изключено огледало

 

т.е. имам една постоянна консумация от 13,5 милиампера при "изгасена" кола.

Редактирано от Fresh1974

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повтарям се, но шибедахът се захранва само при автомобил на контакт. Може би може да се извади "+" от него?!

 

На мен също ми дойде огледалото, но го гледам, че е с три кабелчета. Плюс и маса - хубаво, ама третото за какво ще да е?! Чета из нета при тези на форд е за сигнал от превключването на задна скорост, да се изключва затъмняването...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...