Jump to content
borko

Първа и втора скорост ми влизат трудно...

Recommended Posts

Здрасти на всички,продължавам с моите болежки понеже вие сте ми надеждата :cool: Забелязах, че първа и втора скорост влизат трудно :rolleyes: За трета не съм сигурен, но като че като че ли и тя не влиза като у тях си :cool: Става дума за нормално каране, а не някакви екстремни ситуации :) Мисля, че имаше нещо подобно назад из форума, но не успявам да го намеря ....Казаха ми че и нещо може да се барне по съединителя ако е с жило и да се оправят нещата, но хондите май са с хидравличен ако се не лъжа :)П.С.Смених вчера масло на скоростната кутия с МОТУЛ 8100 уж да се оправи, ма нема никакъв ефект ...

Редактирано от borko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички,продължавам с моите болежки понеже вие сте ми надеждата :cool: Забелязах, че първа и втора скорост влизат трудно :rolleyes: За трета не съм сигурен, но като че като че ли и тя не влиза като у тях си :cool: Става дума за нормално каране, а не някакви екстремни ситуации :) Мисля, че имаше нещо подобно назад из форума, но не успявам да го намеря ....Казаха ми че и нещо може да се барне по съединителя ако е с жило и да се оправят нещата, но хондите май са с хидравличен ако се не лъжа :)П.С.Смених вчера масло на скоростната кутия с МОТУЛ 8100 уж да се оправи, ма нема никакъв ефект ...

A какво източи...рядко ли беше,имаше ли следи от разпилени синхронизатори...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Може и да е проблема в съединителя ако не отлепва качествено. Може и от маслото да е , но щом си го сменил отпада. Остава синхронизатор. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи като сменяха маслото, доколкото видех нищо сериозно не се изтече ... :cool: Преди малко ми прокараха идеята, че самия механизъм от скоростната кутия до скоростния лост може да се е преебал и затова да ми влизат трудно скоростите ... :rolleyes: Направи ми и впечатление, че като ръчкам скоростите на огаснал двигател, се чува нещо като стържене на частици, все едно някой е сипал 1 кило песък в скоростние лост :cool:Мълчах си до последно, за тия скорости с надеждата като сменя маслото да се оправят нещата, ма ми се види, че така си хвърлих 50лв на вятъра ... :)

Редактирано от borko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега се сетих, някъде четох че лесно се прецаква и замърсява кръстачката на точно това съединение между лоста и кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest borko

Може да е от износени бутални гумички на хидравличната помпа, ако са износени налягането и спада и превключването на скоростите става трудно а след време и невъзможно, пробвай да напомпиш 2-3 пъти преди да превключиш и ще разбереш. трябва да има болт от който се настройва хода на педала-лоста на помпата ама не съм сигурен.

Утре ще пробвам :cool:

сега се сетих, някъде четох че лесно се прецаква и замърсява кръстачката на точно това съединение между лоста и кутията.

А пък ако е това, ще черпя. Ебаси малко почистване и смазване и требва да заспи :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest The Pit Bull

Погледни отдолу щангата за скоростите където се захваща за самия лост,трябва да има пласмасови или бронзови втулки,ако са износени (или липсват) и пренатегнати.Лоста се движи много трудно :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...