Jump to content
dandilov

Странно вещество в маслен филтър

Recommended Posts

Според мен това за "афтермаркет" частите е леко пресилено. Да спомена моя сълзящ 15400-RBA-F01 (дефектен О-пръстен). Има си издънки при всички производители и всякакви части, не само филтри, зависи от партида, място на производство и т.н. Понеже нещо е OEM, това не го прави автоматично освободено от дефекти (както обичах аз да си идеализирам едно време).

Понеже моите за купето дойдоха на дупки, ознчава ли това, че MAHLE са некачествени като цяло? Може да е имало проблем с хартията за цялата партида, може само тези двата да са били дефектни. Случило се и толкоз.

Аз, лично, не вярвам PURFLUX да произвеждат един филтър за HONDA, а после да пренастройват поточната линия за да правят по-калпави филтри и да ги пускат под свое име без логото на HONDA.

ОЕМ не означава винаги възможно най-високо качество. Вземи например сравнението между 15400-PLM-A01 и 15400-PLM-A02 за пазара в САЩ. Преди филтърът се произвеждаше от FILTECH (А01), а сега от FRAM (A02). Из разни форуми (такива като нас, дето - ще цитирам един колега - "лопат по клавиатурите, 'щото си нямат работа") хората ги сравняват и се оплакват от качеството на A02 спрямо A01 (и като цяло доста плюят FRAM), но пък Хонда казват: "Минали са изпитанията - стават." И пак на този пазар има филтри на Mobil 1, К&N, Amsoil и др., които са доста по солидно изработени, от синтетична хартия са и филтрират по-добре от въпросния A02.

Аз вече съм си обещал да не се втелявам толкова за части, масла и всякакви подобни. Преди четях, ровех, сравнявах... Сега вече гледам да няма скъсано и да изглежда добре, пък останалото както дойде. Изморих се от глупости.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...