Jump to content
JapCar

Предни спирачки Акорд 7

Recommended Posts

Реших да прегледам и предните спирачки/накладки, но от пръв поглед не видях как се свалят, стана и тъмно, та остана за друг път.

Прегледах снимки/видеа из Нета и се оказа, че моите са различни от тях. Навсякъде са показани тези от линка, свалянето е аналогично на задните:

https://www.ifixit.com/Guide/2003+2004+2005+2006+2007+Honda+Accord+Front+Brake+Pads+Replacement/10884

Моите обаче са съвсем различни, има ли някъде писано за тях?

 

post-30849-0-77977800-1468167368_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите са точно такива с едни като дебели телове отпред. Не знам каква е разликата и защо са такива...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите са точно такива с едни като дебели телове отпред. Не знам каква е разликата и защо са такива...

Това са пружини, не е странно, че ги има. Странното е, че из нета всички апарати са като първия вид от линка, като тези не мога да срещна..., Не помня на дизеловия акорд дали бяха такива. Колеги бихте ли потвърдили от кой вид са вашите. Нищо чудно първия вид който се среща навсякъде из нета да са американските хонди/акура...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, странно защо аз не намерих за този вид...

Изключително лошо операторско майсторство, но все пак всичко става ясно...имало пластмасови капачки, за това не съм видял от пръв поглед болтовете за водачите.

Вероятно конструкторите са спечелили конкурс за най-сложна конструкция, но може и да работи добре. Ба си, даже накладките имат посока на монтиране, пружинки...

Само за сведение вижте другия вид- при свалено колело накладките се сменят за 2 мин, само с развиване болта на единия водач...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А така движели се били водачите?!!!  И до кога? 

 

Пак ще го кажа: При всяка смяна се се свалят водачите, почиства се старата грес и се слага НОВА!!! 

Редактирано от ЧОЧО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...