Jump to content
ShEfA

Honda From Germany

Recommended Posts

Интересува ме ако не с точност, то поне с прибилизителна такава да ми кажеш колко ти излезна отиването, връщането там с винетки и т.н. Имам предвид за колко отиде до там и колко ти костваше цялата тази идея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме ако не с точност, то поне с прибилизителна такава да ми кажеш колко ти излезна отиването, връщането там с винетки и т.н. Имам предвид за колко отиде до там и колко ти костваше цялата тази идея.

Приготви 1000лв,пък ако нещо остане ще има за почерпка :) колегата по-горе е прав за момата на митницата,вярно е хубава :) ,вече неколко човека го установихме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе много е относително колко излиза,защото каквато и да е кола с 200 си гори бая а и в Германия на магистралата не е като тука.В България на магистралата минаваш в лявата лента,пускаш дълги и караш с 200 почти без да намаляш.Там няма такова нещо - ако някой реши да изпреварва направо дава мигач и тръгва,ти си длъжен да се съобразяваш с него.Това автоматично означава,че постоянно намаляваш и пак ускоряваш а тогава гори най-много.Ако караш с постоянна скорост от 130-150км/ч разхода ще ти е на половина.Сам си направи сметка,от Франгфурд до Пловдив е 2100км при разход 6/100 и при 12/100. А таксите са ясни - 210 лева е билета за автобуса с Евролайнс,15 еврое винетката в Австрия,толкова май е и в Унгария,в Сърбия около 40 евро.Номера и застраховка са 200-250 евро.В западна Европа бензина струва от 1.2 до 1.5 евро за литър бензин.Тази цена е и за Сърбия.Бях на седмото небе в София като заредих за 90 цента бензин.

 

колегата по-горе е прав за момата на митницата,вярно е хубава :) ,вече неколко човека го установихме

Връща от пътя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе много е относително колко излиза,защото каквато и да е кола с 200 си гори бая а и в Германия на магистралата не е като тука.В България на магистралата минаваш в лявата лента,пускаш дълги и караш с 200 почти без да намаляш.Там няма такова нещо - ако някой реши да изпреварва направо дава мигач и тръгва,ти си длъжен да се съобразяваш с него.Това автоматично означава,че постоянно намаляваш и пак ускоряваш а тогава гори най-много.Ако караш с постоянна скорост от 130-150км/ч разхода ще ти е на половина.Сам си направи сметка,от Франгфурд до Пловдив е 2100км при разход 6/100 и при 12/100. А таксите са ясни - 210 лева е билета за автобуса с Евролайнс,15 еврое винетката в Австрия,толкова май е и в Унгария,в Сърбия около 40 евро.Номера и застраховка са 200-250 евро.В западна Европа бензина струва от 1.2 до 1.5 евро за литър бензин.Тази цена е и за Сърбия.Бях на седмото небе в София като заредих за 90 цента бензин........"

 

 

 

 

Винетки: Австрия-7-8 евро,Унгария-6,Сърбия такси-около 30,билет за автобус има и за 180лв.

А номерата що толкова скъпи,не знам.На мен ми излезе всичко около 130 е, не съм ползвал услугите на автокъща.Може и от това да е...

А останалите разходи са за спане,хапване,малко разходки насам-натам.Че не върви да отидеш в центъра на Европа и нищо да не видиш.Трябва да се релаксира все пак... :)

Редактирано от hofa.mfg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERODECK

Не препоръчвам да се пътува с евтин билет.Като те турят на една седалка умряла от глад за 30-40 часа се съгласяваш,ама е късно.Винетката в Австрия ми се върти нещо 11 евро,за Унгария не съм сигурен,но в крайна сметка тия дребните сумички не правят цената.Не съм ползвал услугите на автокъща за друго освен да стигна до КАТ.От там нататък всичко си правих сам и немога да си обясня как ти е излязло толкова малко.Дори да отпаднат пластмаските и болтчетата те не са повече от 10 евро или 20 най-много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е желание да има,другото се нарежда все някак. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jica

Да ти е 4естита колицата.Имам следния въпрос като се поразходи из автоборсите в германия имаше ли достатъчно коли така че да можеш да си избереш добра колица на прилична цена.Имам в предвид може ли човек да е сигурен че отивайки в германия ще си намери колата за която е тръгнал а не някое компромисно решение или най-лошото да се върне без кола.Аз искам да си взема сивик 93-95г. хечбек 1,5 двигател 90 коня ако може с ел.джамци и оборотомер(капризи). Имаш ли наблюдение по автокъщите има ли достатъчно такива коли които да са читави.Надявам се че има избор на такива коли за да имам успех при покупката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest beneton4o

Да ти е 4естита колицата.Имам следния въпрос като се поразходи из автоборсите в германия имаше ли достатъчно коли така че да можеш да си избереш добра колица на прилична цена.Имам в предвид може ли човек да е сигурен че отивайки в германия ще си намери колата за която е тръгнал а не някое компромисно решение или най-лошото да се върне без кола.Аз искам да си взема сивик 93-95г. хечбек 1,5 двигател 90 коня ако може с ел.джамци и оборотомер(капризи). Имаш ли наблюдение по автокъщите има ли достатъчно такива коли които да са читави.Надявам се че има избор на такива коли за да имам успех при покупката.

:P;):( -оборотомерът е голям каприз,особено при 5-та ген.-1,5 двг ;) (на всеки три коли,четири имат оборотомер ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, пич, много добра тема. И благодаря от името на всички за обясненията :( И на мен ми беше интересно да те питам: Доколкото разбирам, ти си бил набелязал колата предварително, нали?! Въпроса е дали има достатъчно Хонди, така че да може човек спокойно да си избере на място, или просто трябва да е наясно точно за коя кола отива там?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

не хонди няма кой знае колко по авто къщите,а и германия нали се сещате ,че е доста по-големичка от бг.за това си намерете кола от тук и си набилежете няколко доло горе в един раьон. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REDPOWER

Како направих аз.Харесах си колата от тук в аутоскаута и звъннах на човека който излезе много свестен.Запазих си колата и пратих мои приятели да я видят и вземат.Колата си беше точно така както изглежда на снимките и сега чакам само да пристигне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERODECK

Първо ще кажа при мен как стояха нещата.Аз тая кола я бях гледал в нета,но не тръгнах за нея.Понеже работата ми изисква голяма кола,а не съм порастнал още за две, реших да се спра на японско комби или ван.По конкретно Примера 98-00,Лансер 99-00,Карина 97-00,Галант 97-98,Спейс вагон 95-99.Тази Хонда я бях гледал,но не се бях спрял на нея,защото е 95 година а все ми се искаше колата да е под 10 годишна.Даже си признавам,че ми е минавала мисълта за Астра,но като разгледах обстойно първата бързо се усъзнах.Най ми беше легнала на сърца Н

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 100NX Golf Destroyer

Страхотен разказ, колега! Направо художествено произведение ! :P Преди две лета пътувах до Germany и обратно с кола и впечатленията ми общо-взето се припокриват с твоите (само дето тогава бензина беше по евтин :P)Най-гаден е пътя в Югославия - минеш ли го - после не усещаш път. Признвам - в Австрия не знаех, че трябвало винтеки да се купуват и си карах така - ама да са ме хванали! :P Тогава нямах намерение да търся кола, но от любобитсво разгледах няколко автокъщи - никъде не видях евтини коли - така, както изглеждат тук в mobile.bg. Мисля, че многообразието от хубави и едновременно с това евтини коли под път и над път в западна Европа е мит!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

страхотно описание на покупка на кола от Германия,май в Австрия има повече Хонди ама и там свършват изкупихме ги всичките :P (Хонда номер 1)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MonsterOOD

Страхотна тема!!! Браво :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest krasimir_01

Браво колега поклон пред теб за тая тема поне да знаем какво ни чака в общи линии ако се пробваме с подобна покупка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разговарях с един колега който си докара кола от Германия и каза че не е толкова лесно да намериш изгодно кола освен от автоморгите.Тия по интернет обявите 80% са малко лъжливи за истинското състояние на колите или са сложили снимка на колата от преди 5 години като е била по нова или не снимат чукнатото а хубавите пък ги грабвали арабите и там другите прекупвачи почти веднага.В автокъщите били много скъпи!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-горе бях обяснил,че от Германия няма да си купите по-евтина кола и т.н.

Твоя колега щом е заговорил за морги изглежда той е тръгнал за НЕЩО ЕВТИНКО.

Да не мислите,че германеца е ПРОСТ.Той никога няма да ти продаде за без пари нещо хубаво.

 

ПАК ПОВТАРЯМ !!! АКО ХОДИТЕ В ГЕРМАНИЯ, ТО Е ЗА ДА СИ ИЗБЕРЕТЕ ХУБАВА КОЛА, А НЕ ХУБАВА ЦЕНА !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...