Jump to content
maks4o0o

Хонда Акорд 2,2i-ctdi странен звук

Recommended Posts

Здравейте!

Колата е Хонда Акорд 2,2i-ctdi 2005г. и проблемът е следния: Струва ми се, че при работещ двигател се чува странен шумящ звук. С късия ремък съм, а на обтяжната ролка съм сменял лагера. Отидох до Омбре и лично според мен се отнесоха доста непрофесионално ... " Оо остави я ... трябва да се отвори да се разгледа .. Може да е демпферната шайба на коляновия вал или веригите може да са ... Не се притеснявай, съвсем норлано е ".... Какво не се притеснявай ... сякаш ми говорят за 20-30лв. .... В допълнение на това преди няколко месеца колата ми беше там за ремонт на вътрешно каре

( рециклиране ) и тогава се чуваше по същият начин и тогава ми казаха .. карай си нищо няма ... Та въпросът ми е следния: Ако има някой колега от София, който е сменял или верига или демпферната шайба на коляновия вал да се срещнем за да чуе дали му е познат звука, както и  аз да чуя как звучи една безпроблемна такава кола, защото си мисля, че може и да си въобразявам. 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега!

 

Веригата,се чува от дясната гума когато клекнеш(демек от пасажерската страна)едно като стържене,няма как да го объркаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега!

 

Веригата,се чува от дясната гума когато клекнеш(демек от пасажерската страна)едно като стържене,няма как да го объркаш.

Така е както си го описал. Шайбата на кол. вал не съм чувал как шуми, но би трябвало да е твърде различно, вероятно някакво тракане като са се отделили двете части от гумената част.

Преди да сменям веригата за да се убедя,свалих ремъка и запалих, шумът си остана, работата е ясна...Това е най-сигурният начин, а и при това положение може да провериш с ръка тази шайба за луфт, а и всички останали.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...