Jump to content
HONDA

Странно виене...и леко затягане при пълен завой...CRV

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Отдавна не съм се спирал тук, но ето старата любов ръжда не хваща...взех CRV 1-ва генерация 128 коня което е.

 

Имам два въпроса, верно ли е нормално при пълен завой от място и тръгнеш малко по рязко да се усеща една такава тегавиня дет се вика...всички по автокъщите казаха, че е нормално заради 4х4-то, ама нали гледат да продадат та питам вас.

И другото да попитам има един лек виещ шум като че ли идва от задната част на колата най- се чува когато намалявам при спиране ( не е от спирачките ) дали и при вас има някакво такова нещо или нещо е тръгнало да сдава багажа....

 

Мерси!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално да затяга при пълен завой ... "ама нали гледат да продадат".

Не е нормално и да вие, когато спираш.

 

Причини и за двата проблема има една камара, ама така през 10.1 инчовия екран не мога ги позная. Нали знаеш - "Око да види, ръка да пипне".

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес погледнах колеги, от дифа задния има омазнение направо капка от страната към кардана....от към полуваловете е ок но от към кардана масли доволно.... не успях в дом условия да развия пробките да видя дали има масло в дифа...на него пише да ползваме масло от Хонда за АТФ.  Ма знам ли ги идиотите от автокъщата какво са турнали. та така...къде да го водя да го оправят тва нещо...и да я видят като цяло... мЕрси!

 

За района на София става дума... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Неправилно масло в задния диференциал е една от причините да усещаш затягане при пълен завой. Затягането е от системата 4х4, която е в общ корпус със задния диф, т.е. ползват едно и също масло. Количеството е към 1 литър. Предишните ми 2 CRV-та бяха 1-ва ген. 128 коня автоматик. На задния диф, също като на твоя имаще щамповано ATF. Това означава масло HONDA ATF-Z1. Алтернативата е по-новото масло за автоматик HONDA ATF-DW1. Следващите генерации CR-V вече ползват HONDA DPF-S, което явно покрива показателите на предишните масла, т.е. което и от трите да сипеш не е грешка, само да си сигурен, че HONDA масло. Смяната на маслото може и да реши твоя проблем със затягането, а може и да не го реши.

 

Всичко това не го казах в предишния пост, защото не бях сигурен, че точно това ти е проблема, и все още не съм сигурен ;)

 

edit

Пропуснах - купуваш си истинско Хонда масло и можеш да го смениш при всеки един автомонтьор, не се изискват никакви специални умения.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за отговора. 

Лошото е че омазнява, което може би значи че маслото намалява постепенно от страната с дифа....ако го сменя само то пак ще си тече и общо взето нищо не правя.

Кой е способен да помогне за да сменим частта предполагам семеринг някакъв или каквото е за да не тече, за да знам че като налея яко масло няма да го изсвиряса после.

 

Ако е само за смяната и аз ще го сменя ама...другото незнам дали ми е по силите хахаха.

Мерси отново!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви идей от къде да намеря ако има комплект СЕТ някакъв с гумени маркучи за водната инсталация на CRV да подменя всичките защото им нямам доверие, ония ден ми изтече един маркуч който влиза в купето за парното малкия.... като душ беше хахаха :) 

Мерси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех днес масло за диф от Хонда DPS-F довечера го сменям и ще споделя за резултата.... ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених маслото дойде точно 1 литър както е описано. Според мен ако не си внушавам шумовете намаляха поне с 50 % .,...така че има смисъл...вземете и слагайте оригинално масло там... ;) Живи и здрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...