Jump to content
Ballin

Течност от стъпков мотор

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

От скоро съм собственик на Хонда ЦРВ 2000куб., 147 к.с.

До преди два дни нямах проблеми с колата, но започна да мени оборотите, в повечето случаи бяха високи, без да гасне. Свалих стъпковия мотор, почистих го и го сложих пак, но стана по зле. Вече не задържа на празен ход и секунда, директно гасне. Реших да сваля моторчето пак, защото си помислих, че може да не е изсъхнало добре и от там да е проблема. Момента в който свалих единия маркуч се освободи налягането което се беше получило и изтече някаква жълта течност без мирис. Разгледах доста теми за оборотите на ЦРВ, но на подобна ситуация не попаднах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дросела се отоплява с антифриз и си е вързан към охл.система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Ходих преди около час да я запаля и работеше перфектно. Реших да се повозя малко и щом загря, пак започна да мени обороти и да гасне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста притеснително,добре е някой да я погледне..иначе чак на 13-ти ще ходя до Панега и ще мина през Плевен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз имам подобен проблем моята не гасне но мени оборотите и при палене студена държи м/у 1600и 1900 оборота.и по време на движение на свободна държи м/у 1200 и1600 оборота,мисля че не е нормално почистих съпковия мотор имаше доста чернилка вътре но полъжението не се подобри даже стане малко по лошо .от какво друго може да е този проблем.аз съм в с.ирландия и майсторите тука са ужас дайте съвет.мотора е К20А4 150к.с. ЦРВ2003г.

Редактирано от manol75

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапани?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след като загрее на място държи 700 об. без да мърда . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почистих стъпковия мотор от нагара но при въртене на ръка има едно леко задържане може ли от това да е или смуче въздух от някъде? някой просветен има ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не мога да намеря темата, един колега каза, че неговото не уплътнявало добре, завъртял го като хората и се оправило. Бил като елипса отворът.

 

а, ей я темата: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=96500&view=&hl=&fromsearch=1

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за линка.колегите пишат за реглаж ,но като гледам моя дросел и господ не може да бръкне без да се откачат въздоховода и полвината кабеляци ,а катого сваля на къде да го врътна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...