Jump to content
jorkata dinev

Помпичка за пръскалка на фаровете за ЦР-В първа генерация

Recommended Posts

Здравейте!

Преди около два месеца ми отказаха пръскалките на фаровете. При това хубаво време реших да разкача бронята и да погледна моторчето с помпичката, защото бях чел във форума, че често блокирала. Така се и оказа блокирала, почистих, раздвижих и пак закачих, но пръскалките отново не тръгнаха. Има само едно щракане като натисна копчето в купето. Погледнах бушоните под волана, бушоните под капака и не видях някой да е изгорял. 

   Въпроса ми е има ли някъде други бушони или реле, които да задействат помпичката и къде се намират?

   Може ли някак да се замери моторчето/помпичката дали е от него?

По закона на гадостта май не съм сложил добре гумичката/ уплътнението и сега ми капе зимната течност за чистачки, така че пак ще свалям помпичката и поне ако е от нея да я сменя, но първо искам да се уверя, че точно тя е проблема. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво друго да е след като се чува след като натиснеш копчето в купето. Моето е по-същия начин, даже се чудих как въобще се пускат тези пръскалки, с комбинация, трябва ли да са пуснати фаровете и т.н., но явно помпичката е заминала, така че и аз ще свалям бронята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм в подобна ситуация, но на сивик 6-та седан. Не ми пръска нито на фаровете, нито на стъклото. Проверих всички бушони и до там за сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фаровете и стъклото са различни помпички. Даже на предното и задното стъкло също са отделни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При црв 2 казанчето с помпите и маркучите е достъпно само ако се свали шоф.калник,което си е цирк по принцип...на всичкото отгоре специално за пръскалите на фаровете,под бронята са сложили едни клапани,които явно предотвратяват изтичането на течността и точно тези клапани при мен са блокирали..пробвах да ги намеря,но поне за момента не успявам,пробвах с бензинов клапан,не става-пръска,обаче и течността изтича на самоток,което не е вариант.Принципно при мен нещата са решени така-приоритетна е помпата за предното стъкло,2ри приоритет е за задното.За фаровете пръска при включени светлини и при скорост до 50-60 км/ч.При намаляване на течността,първо спира течността за фаровете,после за задното стъкло...абе измислено  е :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процедурата по свалянето и почистването на помпичката, не е трудно стига да имаш необходимия инструмент. Сваля се решетката, отвива се бронята, от едната страна се отвиват и болчетата на подкалниците за да се свали бронята. Помпичката за пръскалките и за стъклото са отделни, но на едно казанче с едни гумени уплътнения, които се разместват и изтича течността. Ще трябва да се търси втора употреба, че нова е около 100 лв. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега пак да се върна на темата. Вчера взех ново моторче, като мислех че е от него, но не е :( явно е от нещо друго. Някой бушон, макар да ги гледах всичките и при двигателя и под волана или някой прекъснат кабел :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измери дали има ток до помпата и след това почвай да търсиш проблема ;)

 

Може да се е прекъснала някоя жица. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...