Jump to content

Mandalorian

Фен
  • Мнения

    28
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Days Won

    1

Всичко публикувано от Mandalorian

  1. Здравей! Ръчна или автоматична скоростна кутия? А с оборотите какво се случва?
  2. Здравей! Почва се от акумулатора. Едно зарядно за акумулатор също ще ти е от полза сега и за в бъдеще.
  3. Масата се включва някъде към корпус. Намираш си болт, който опира метал. Ето едно видео да придобиеш представа.
  4. При мен последователността беше подобна: Радиото почва да гасне, следва рейката и лампите за нея, педала на газта спира да работи, колата почва да гасне. Опасно е да се кара така и шега не бива. Два пъти закъсвах, като втория път в движение преди кръгово. Радиото изгасна и се усетих преди воланът да стане твърд. Добре, че имаше паркинг точно преди кръговото. Щом става въпрос за CR-V 3-та генерация (не за джазка 1-ва), не съм сигурен, че системата за зареждане е съвсем еднаква. Пак има ELD, но сигурно е малко по - интелигентна. Виж тази тема ако още не си. С волтметърчето ще го хванеш ако е от зареждането.
  5. С джазката съм имал подобен проблем (там обаче и крачната и ръчната са на диска при фейса) и докато се усетя след 500м дискът светеше леко в тъмното. После имаше лилавото за което говори @ceco_accord.
  6. Да, разглобяване, оглед, почистване на мръсотията, смазване. Това, че е сменена спирачната течност не означава, че буталото (цилиндъра) на този апарат не е корозирало още от преди това. Може и маншон на водач да се е скъсал и да се е напълнило с мръсотия. Вида на греста при водачите също е от значение. Ето полезно видео по тази тема.
  7. Съгласен съм с @Krasi-mir, @Mkilla и @CARPERA не мисля, че има CRV II 2002-2006 само с барабани отзад. Комбинирани са - дискове за педала и барабани за ръчната спирачка.
  8. Ето и малко полезни линкове по темата за ELD-то и системата за зареждане: цък 1 цък 2 Има вариант за прескачане на ELD с резистор (и това бях пробвал дори). По - лесното обаче ми се вижда бяло-зеления кабел при алтернатора защото под кутията с бушоните при модула също е играчка да се рови. @Brabus Те хубаво го рециклират този алтернатор ама какво са му сменили това е друг въпрос. Вземи си волтметърче за запалката ако още не си или през OBD може на телефона. Ако ще се ръчкаш с ELD-то бъди сигурен, че всичко друго е изправно по веригата за да не стане като при мен. Това мога да те посъветвам. Успех!
  9. Уж ги тестват на стенд преди да се монтират. Не бях при Франсизкуп, но предполагам работят сходно. При рекламацията на моя, бях до човека през цялото време и наблюдавах всяка спойка, болтче и гайка. След сглобяването, тестваха на стенд и си пожелахме да не се връщам повече Ако е 12.7-12.85V не знам колко време ще работи двигателят преди да се предаде акумулаторa. Това го казвам с идеята, че трябва да стигнеш до сервиза отново.
  10. 16V е доста, може би регулаторът е заминал. Аз имах наскоро проблеми с алтернатора и първо ми замениха само регулатора, но после се наложи и подмяна на диодния блок. Ако е алтернаторът и ще го рециклираш, съветът ми е да се увериш, че са го тествали преди да го отворят за ремонт и след това. При мен директно смениха регулатора (който всъщност е бил окей) и казаха, че е готов, а се оказа нещо друго. Успех!
  11. Здрасти! Елементът в средата е редуктора за налягането (Clutch Damper). Позволява по - плавно превключване между скоростите.
  12. Смених крушките за задна скорост с LED на джазката. Гледах тестове на различни крушки в този клип и ги купих от тук в алито. Доволен съм, определено се вижда по - добре
  13. Проверих/измерих/пресвирих всеки кабел по схемата и не открих проблем (1 седмица четене и тестове ). Запалих и реших пак да ударя корпуса на алтернатора с един върток. Почна да зарежда веднага на 14.4V . При повторно стартиране имах и лампа на контакт. С доста тъга свалих пак алтернатора и го занесох за рекламация. Тествахме го и за щастие пак не зареждаше, че не ми вярваха много. Смениха диоден блок и едното болтче за маса на регулатора беше леко разхлабено. Или беше диодния блок, или от болтчето на регулатора. Монтирах, 14.4V, всичко е наред вече! Грешка беше, че приех алтернатора за изряден след първото рециклиране. Поне понаучих как работи системата за зареждане. Благодаря на @I_Yordanov за идеята с бяло-зеления кабел! Сега остава да спра да проверявам дали зарежда през 5 мин.
  14. След рециклиране на алтернатора в специализиран сервиз (реле-регулатор + четки, диодният блок бил окей) проблемът със зареждането остава. Старите четки не изглеждаха толкова захабени (доста над сервизния лимит от 5мм), сигурно старият регулатор с четките са били окей. Проучвам ELD модула, не знаех за тази система преди да се появят проблемите със зареждането. На теория при липса на много консуматори би било нормално да държи 12.4-12.9V колкото акумулаторът да не падне и при включване на повече консуматори да вдигне на 14.4-14.9V. При мен обаче не прави това ами понякога изобщо не зарежда и ако пусна всички консуматори пак си седи на около 12V и ествествено почва да пада, защото акумулаторът не може да поеме натоварването. Имам и сигнална лампа, която си прави каквото си поиска Ако много пъти съм стартирал и не е зареждал алтернаторът при тестовете, лампата спира да свети и на контакт. Понякога присветва за кратко след стартиране. Много рядко когато не зарежда, ако вдигна над 3000 оборота започва да зарежда, но не се получава всеки път. Проверени неща: - Масите: - клема на акумулатор към купе, двигател, скоростна - Кабела от алтернатор към + клема на акумулатор - Нямам никакви грешки (още повече P1297 или P1298, които са за ELD модула) - Нямам изгорели предпазители - 4 пиновия кабел откъм алтернатора съм го побутвал докато колата работи, никаква разлика Търся някаква закономерност и повтаряне на действията, но засега без успех. Добавям и схема, която би трябвало да е и при мен (Jazz 2005). Започвам да се насочвам към проверка на 3 пиновия кабел към ELD или направо подмяната на модула. Алтернаторът явно работи, но го прави когато си поиска, лампата също. Накрая ще се окаже някаква пълна тъпотия Ще съм благодарен, ако @Markony @dindin хвърлят едно око на този пост
  15. Когато зарежда си е 14.4-14.6V без консуматори, с всичко включено 14.1-14.3V, това е на място. В движение с къси - 14.4V. За жалост средно на 20 стартирания един път не зарежда и трудно го хванах. Ще ходи за рециклиране
  16. Малко история на събитията: - Купувам си зарядно за акумулатор (викам си, че може да ми потрябва някой път) - В същата вечер паркирам на 10 мин. от нас за малко, решавам да я донаместя, паля, стартерът едвам върти, точно този път нямам мултицет в мен, чакам 20 мин., пробвам пак - никакъв шанс, предполагам, че акумулаторът е заминал (не съм го сменял откакто съм я взел). Бутат ме при естествен наклон, запали лесно, чакам алтернаторът да зареди малко за да се прибера, но решавам да не преча на движението и почвам паркиране, колата почва да се дави, таблото е коледна елха, рейката е електрическа, воланът твърд, педалът на газта не реагира (електронен дросел), изведнъж реагира, двигателят изрева и колата се стабилизира, изчаках малко и се прибрах без никакви проблеми. Почнах да меря пред нас дали зарежда алтернаторът, зареждаше. През цялото това време лампата за липса на зареждане не светеше, май светна когато колата почна да се дави. Крушката не е изгоряла, свети на контакт. - На другия ден почвам да провервам всички маси, клеми, обувки, чистя, шкуря, алтернаторът зарежда. Зареждам моя акумулатор и го тествам (бива). Взимам втори акумулатор назаем (живея до магазин за акумулатори ). Карам колата в квартала, гледам през OBD-то волтажа с телефон, всичко е наред, решавам, че съм за нов акумулатор. Излизам с колата по работа (разсейвам се и не следя волтажа) иии отново почва коледната елха, бързо паркирам до една спирка, преди да е изгаснала (чист късмет). Отново сигналната лампа на таблото не светва навреме. Нося си втори зареден акумулатор за всеки случай, сменям ги, пали, меря, но алтернаторът не зарежда. Сещам се, че преди време е сваляна скоростната за лагери, а тя също има маса към купето, чистя и нея, проверявам и кабелът от алтернатора към акумулатора, ръчкам го за да се размести ама нищо. От тестовете и постоянното стартиране решавам да не рискувам да изтощя и втория акумулатор и след почистването на масите, блъскам с клещи по алтернаторът с надежда. Паля и зарежда, прибирам се. - След тези случаи и тестване пред нас, при почукване върху алтернатора, той почва да зарежда. Вероятно са четките, проверих и ремъка дали е натегнат. Прави го рядко и само при стартиране на двигателя. Сигналната лампа не свети когато не зарежда. Забелязах съвсем леко присветване за 1 секунда (няколко пъти), само при стартиране, независимо дали алтернаторът зарежда или не след това. Въпрос №1: Защо лампата не свети постоянно когато алтернаторът не зарежда акумулатора, а чак накрая когато вече е късно? Въпрос №2: Откъде могат да се вземат резервни части за този алтернатор (31100-PWA-004) и някой дали е минал през това вече? Въпрос №3: Струва ли си да се рециклира или направо да търся нов?
  17. А намаля ли течността в казанчето за съединителя? Огледай за течове под педала ако е протекла горната помпа, огледай и долната, може да е едната, може да са и двете тръгнали. Така изглежда казанчето: Успех!
  18. Реших да пробвам да прочета грешките на едно CR-V 1-ва на приятел. Купих кабел (преходник), оказа се сгрешен естествено За да стане "по - културно" намерих OBD-F конектор, който завършва на проводници и запоих 3 pin конектора към него. Използвах правилната схема от по - горните постове на @dindin и @gabara. Свързвам се с устройството, но към компа на колата - не. Имам само от евтините сканиращи устройства с bluetooth: и Със синия съм пробвал аповете: Car Scanner ELM OBD2 и MotorData OBD ELM, Autophix-ът си работи само с неговия ап. Явно с Launch се получава, но някой успявал ли е да излъже CR-V 1-ва с подобни устройства? Има ли смисъл изобщо да се пробвам или протоколът е особен и го няма в тези джаджи?
  19. Когато взех джазката беше със 195/55/15 (зимни). На стикера при мен пише 185/55/15 и гумите бяха по - широки от изискванията. Наскоро сложих нови зимни като на стикера и резултатът е: - осезаемо по - мек волан (може би електрическата рейка се е товарила с по - широките гуми) - малко по - мека возия, но май е заради новия каучук Ако някой е сменил от 15-ки на 14-ки бих се радвал да сподели колко точно по - меко вози
  20. Може би това ще помогне да откриеш проблема. Успех!
  21. Оказа се механизмът за ръчната вътре в спирачния апарат. Реших да подменя апарата с нов и след нова настройка ръчната спирачка хваща супер.
  22. Моите премеждия с ръчната спирачка на Jazz-ката: Още като взех колата ръчната не държеше добре, натегнах я по инструкции и беше супер за известно време. При едно паркиране и дърпане на ръчната се чу доста силно изпаткване под колата. Реших, че се е скъсало жило, но при отваряне на средната конзола, жилата си бяха опънати и симетрични. При натягането я бях направил на 7 клика, а след този случай стана на 8/9 при максимума. Държеше, но скърцаше от заден десен апарат при влизане и излизане от колата под наклон. Бях решил да почистя всички спирачни апарати (водачи, пластинки, смазване и подмяна на спирачна течност с източване от всеки апарат). След като направих тази профилактика открих по един почти блокирал водач на всеки заден апарат (отзад са дискове). Дисковете са почти нови, накладките имат още доста живот. Почистих и смазах нещата, смених и спирачната течност. Може и да си въобразявам, но колата взе да спира по - добре, пък и старата мътилка в казанчето за течност вече не ме дразни Всичко е супер, но ръчната започна хич да не хваща след тази спирачна профилактика. Наложи ми се за седмица да паркирам под голям наклон и си возех един голям камък в багажника При първия удобен момент реших да разгледам какво се случва с жилата, дали се мърдат механизмите и на двата апарата (мърдат се). Не намирам разлика в опъна на жилата, но при дърпане на 1-ви клик хваща съвсем леко задно ляво колело (както е по инструкция), а задно дясно колело започва да хваща при 5-ти клик. Това не ми позволява да донатегна защото ще почне да задържа левият апарат при отпусната ръчна Използвани са правилни смазки, водачите и леглата са почистени до блясък, спирачките си работят добре (изминах 1000 км след това). Или е дясното жило, или е механизмът за ръчната в апарата. Някой имал ли е подобен проблем и според вас първо да сменям жило или да отварям/подменям апарата?
  23. Прилагам пълен списък с всички о-пръстени, семеринги и уплътнения за ремонт на хидравличната помпа: Маркуч за високо налягане: 91304-PA6-003 O-RING, 7.8X1.9 - датчик (превключвател за налягане, 12 N.m) 91370-SV4-000 O-RING, 14.4X1.9 - откъм помпата Помпа: 91048-P2A-003 BEARING, RADIAL BALL, 17X40X12 - лагер 91249-PNC-003 SEAL, POWER STEERING PUMP - семеринг вътре в помпата 91345-PAA-A01 O-RING, 13.0X1.9 - О-Ринг на пластмасов щуцер (най - честата причина за разпенване на течността) 91346-PLA-003 O-RING, 23.8X2.4 - О-Ринг вътре около оста 91347-PAA-A01 O-RING, 16.7X1.8 - O-Ринг на клапан за налягане (49 N.m) (внимателно отвъртане чрез нагряване) 91347-PLA-003 O-RING, 12.7X1.8 - O-Ринг на пружина за препълване (29 N.m) 91348-P2A-003 O-RING, 51.0X2.4 - O-Ринг вътре в помпата 91349-PNC-J01 SEAL, PUMP COVER, 64.00x2.5 - Уплътнение за корпуса (голямо и кръгло) 91349-PNC-003 SEAL B, PUMP COVER, 16.36x2.2 - Уплътнение за корпуса (малко и елипсовидно) Малките лентички вътре в помпата: 91343-PNC-003 SEAL, RUBBER - едната от гума (черна) 91344-PNC-003 SEAL, SLIPPER - другата от тефлон (бяла, светла) PDF и видео как се ремонтира помпата: Хидравлична помпа.pdf Видео с разглобяване и сглобяване (тук той ползва червена течност, а трябва да е цвят - олио, Honda PSF-S) Сглобява се в обратния ред с динамометричен ключ и с внимание кое къде е било! Целият комплект от списъка струваше ~ 64 лв. + 13 лв. ДДС с доставката от Япония (~2 седмици) от Amayama. Успех на всички, които ще ръчкат помпата!
×
×
  • Създай нов...