
Двигателист
Фен-
Мнения
82 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
-
Days Won
1
Двигателист last won the day on Май 15 2018
Двигателист had the most liked content!
Обществена Репутация
42 NeutralОтносно Двигателист
-
Ранг
Потребител
Profile Information
-
Кара
TOYOTA RAV4, TOYOTA Avensis
-
Пол
Мъжки
-
Място
София
Последни посетители
Функцията за показване на последните профилни посетители в момента е изключена и не е показна пред останалите потребители.
-
Често пъти причината някои хора да не минават ГТП е просто защото не плащат данък на автомобила. Преди беше масова практика, дори имах приятели, които бяха на този принцип. После, когато вече искаха платен данък, или им се наложи да продадат автомобила, оправиха нещата с някакви шашми, но не знам как...
-
Има и такива варианти...
-
Само по себе си, твърдението ти е абсурдно. Това е проста електротехника. Имаш един автотрансформатор (индукционната бобина) с определен коефициент на трансформация. От индуктивноста и зависи скоростта на нарастване на тока в първичната намотка (натрупване на енергия), а самият ток от съпротивлението и, макар че от много години тока се ограничава не от вътрешното съпротивление, а от правляващата електроника. Хлабината определя пробивното напрежение. По-голямата предполага по-високо пробивно напрежение при равни други условия, но такъв разряд има по-висока енергия (лаишки - по-силна искра). Да се намалява хлабина в днешно време е безмислено и говори само за проблеми в горивната и/или запалителната уредба, ако намаляването на хлабината подобрява нещо в работата на двигателя. Напрежението, което могат да осигурят съвременните запалителни уредби надвишава доста максималното пробивно, което да се получи при съвкупност от неблагоприятни начални условия (износени свещи респ. голяма хлабина и/или паралелен/паразитен ток електрод->изолатор->масов електрод, студен двигател, замърсена свещ, недобре рзпръскващ инжектор и т.н.)
-
Е, малко е постоял на склад. Никаква драма. Дори и да не го заредиш, ще се зареди на колата, ако караш над десетина километра на ден. Но за да си спокоен, може да си го заредиш преди това до 100%. Все тая.
-
При каква температура измерваш напрежението без товар?
-
Едно и от мен, че ми стана интересно. При пълнене, под 8 бара. Никаква разлика в заредено количество, или в разход.
-
Мерят се и хибридните автомобили. Би трябвало да има сервизен режим с който се пуска ДВГ.
-
Ами явно не ги знаеш, защото ти написах какво означава термина "празен ход". Няма ли натоварване е празен ход. Ако искаш по-конкретно - индикаторната мощност + мощността на мех.загуби (където в случая се включва и мощност за задвижване на периферни агрегати) = 0. Оборотите нямат никакво значение! Ако не ми вярваш, отвори произволен университетски учебник по теория на ДВГ и ще се убедиш. Това, че нещо е прието в разговорния език не го прави правилно по принцип.
-
Грешиш! Правилно е формулирано от научно-техническа гледна точка. Празен ход е работа на двигателя без полезна мощност или с други думи нула измерено на маховика. Честотата на въртене е без значение. Може да е минималната устойчива, може да е 3000 об/мин... Това, което масово му казват празен ход в разговорния език е минималната честота на въртене (обороти) на празен ход. Отделно, че може да има и принудителен празен ход, но да не разводнявам темата повече.
-
Странно... Как разбират, че е полиран фара?
-
Хубата О-пръстени Купувал съм и от Авто Ем - на западния изход на София, преди отбивката за Джъмбо Божурище, но мисля, хубата имат повече асортимент и материали на пръстена. Задължително си носи мострата, а ако знаеш заводския размер - още по добре. Един съвет - смени всички о-пръстени, така и така разглобяваш.
-
Здравейте! Някой колега в София занимава ли се ремонт на тази марка уредби за да погледне една кола? Информацията е малко. Купена е сега, а уредбата е слагана в Техногаз Бургас, преди 10 години. Видях, че компютъра е Oscar-N OBD CAN. Ключа не свети изобщо и не реагира на натискане. Всъщност, при едно натискане светна и изгасна почти веднага. Друг път светна, чу се клапана на бутилката, но в момента на обръщане на газ изгасна. Един единствен път в движение успя да работи на газ за 3-4 км и толкова. Ключа изгасва и дотам. Газ в бутилката има.
-
@dandilov Бедна смес е понятие лишено от смисъл при дизелов двигател. Той е с качествено смесообразуване, а не с количествено, както при бензинов. @CARPERA Ръждата е по корпуса и няма нищо общо с горивото. Нормално явление след толкова години, особено, ако е пестено от монтажна паста. @Ivan B Белият пушек с миризма на нафта говори за започнал и прекъснал (или изобщо не започнал) горивен процес в някой цилиндър. Горивото се изхвърля изпарено. По-добре е че има само ръжда по корпуса на дюзата – поне е сигурно, че не е „духала“ (изпускане на налягане от цилиндъра), защото в този случай понякога така залепва, че демонтажът е много труден. Задължително почистете леглото със съответния инструмент (зенкер), разбира се нови уплътнения и монтажна паста. Това с мултицета, както и писаха колеги по-нагоре няма никакъв смисъл, освен да провериш електрически дали е здрав управляващия клапан (ако е електро-магнитен), което при Бош е извънредно рядък проблем. Няма никакво отношение, към задръстване, заклинване и т.н., защото комън-рейл дюзите се управляват електро-хидравлично, a не електро, като проста бензинова дюза т.е. този електро-магнитен клапан най-просто казано отваря път, така че налягането горивото да повдигне основната игла на разпръсквача. Проблемите на клапанчето, както казах извънредно рядко са електрически, а основно са в уплътняването, което при проблем предизвиква увеличен дебит на излишното гориво респективно спадане на налягането в рейла.
-
Публикувай данните от измерването (разпечатка от протокола), да видим какво се случва. Преден и заден мост ли са измерени?