Jump to content
zashko

Регулиране на клапани HONDA JAZZ 1.2i

Recommended Posts

Чувам едно леко претракване на клапанчета и мисля да отварям тази събота капака за регулиране на клапаните,защото най вероятно не са бутани откакто е станало кола :)

Търся информация за хлабините и реда на цилиндрите.От Бултрако ми казаха 0,20 -0,25 но не ми казаха това за всмукателни или изпускателни.Затова търся някоя официална информация.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен претракват тяхната кожа ...

 

http://www.hondafitjazz.com/manual/A00/HTML/00/SAA2E00000000000000NDAT01.HTML

Погледни тук дали няма да ти помогне. 

 

И после пиши има ли ефект. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всмукателни:0.15-0.19

Изпускателни:0.26-0.30

Колата трябва да е студена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да отварям утре..Благодаря много за информацията.Бултрако ми казаха по телефона 0,20-0,25 и толкова..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те са ти казали така щото само толкова знаят :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Варна и първо в БУЛТРАКО ВАРНА звънях и ми казаха, че не може ли да дават такава информация.После в София звънях и от там ми казаха толкова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dnes sglobih jaziratanqma osobeno golqma razlika.razglobqvaneto e mnogo.svalq se vsmukatelniq kolektor i sled tova trqbva nova garnitura.inache vsichkite klapani bqha za regulirane.napravih gi na gornata granica za koeto malko sajelqvam.mai trqbvashe da gi napravq na dolnata.

Ot EGRa vsichko beshe mizeriq.golqmo chistene beshe .po princip sam s zatapen egr.sega opredeleno se dviji po leko i zvuka na motora e po dobar.ne e slojno reguliraneto.

Na zybnoto kolelo ima nadpisi s cilindara na koito e.kato se zapochva s nadpisa UP.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна малко темата, че искам и аз да регулирам клапаните. Тая гарнитура за, която пише колегата от всякъде ли мога да я поръчам? Колата е при мен от две години и върви перфектно. Разхода на гориво умопомрачително нисък. Обаче, сега като се прибирах към България, разхода на масло се завиши. За 2600км със скорости от 110км/ч до 140км/ч и няколко пъти до 160км/ч за по десетина минутки от максимално ниво в Бг беше малко преди минимума. Маслото е Repsol 5W30 пълна синтетика и лонг лайф. Самото масло е на 8500км и сега ще го сменям заедно с антифриза, че и е време. Ако, има да добавите още нещо моля заповядайте. И ще ползвам стойностите за реглаж посочени по-горе. Благодаря Ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...