Jump to content
zashko

При форсиране на място притракват клапанчета?Honda Jazz

Recommended Posts

Когато е студена не се чува асболютно нищо,но като загрее и форсирам на място при падане на оборотите се чуват клапанчетата или подобен звук.

Също се чуват и когато я държа на 1500 оборота.

Сменях маслото първия път аз,а наскоро я дадах на Бултрако да сменят с хонда масло и точно като излезе от сервиза и се започна тракането.

Веднага след това източих ХОНДА маслото(излезе черно, а е на 20км) и сложих 15w40 и пак същата работа.

Сложих добавка за изчистване на двигател на WURTH и махнах маслото.

Последно сега съм с YACCO 5w40 и май има леко подобрение или само аз така си мисля.

Иначе колата на място работи перфектно.Няма тракане няма чукане,едвам се чува мотора.

Някой казват ВЕРИГА ама колата изглежда перфектна не може да скапе верига толкова бързо,пък и на място не се чува нищо както и като карам.

Мисля да сложа УНИВЕРСАЛЕН МОДИФИКАТОР добавката.

Моля ако някой е имал подобен проблем да сподели.

Мерси! :)

Редактирано от zashko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави за Бултрако, забрави за всякакви добавки! Щом си от Варна се обади на този телефон - 0889668266, търсиш Дидо, уговаряш си час за преглед и диагностика на двигателя, отиваш при него (намира се в кв. Левски), слушаш какво ще ти каже и проблемът ще ти се разреши! А, и друго масло освен 5W40 не се слага, но при Дидо има оригинален Repsol и Castrol, той ще прецени какво да ти сложи, ако се наложи смяна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.Но все пак ако някой е имал подобен проблем се надявам да напише за сравнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави за Бултрако, забрави за всякакви добавки! Щом си от Варна се обади на този телефон - 0889668266, търсиш Дидо, уговаряш си час за преглед и диагностика на двигателя, отиваш при него (намира се в кв. Левски), слушаш какво ще ти каже и проблемът ще ти се разреши! А, и друго масло освен 5W40 не се слага, но при Дидо има оригинален Repsol и Castrol, той ще прецени какво да ти сложи, ако се наложи смяна!

Ако и отговаряше някой на този телефон.Цял ден ТЕЛЕФОНА НА АБОНАТА НЕ ОТГОВАРЯ.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми мойта уж е от Германия ама ката я взех и слагам листче на аспуха и ту го дърпа ту го бута -един авер вика клапаните нещо !От година по негов съвет сложих политрон добавка в маслото и политрон за гориво при всяко зареждане и вече листчето само го духа ауспуха и не го засмуква и тактовете са равномерни!Дали се е разработила нещо или е съвпадение незнам но е факт-като я взех и от аспуха се чуваха неравномерни пукания ,вече ги няма!Мотора е също доста по-тих !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно коя добавка на Политрон сложи в маслото ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и помня името -беше нещо за обработка на метала и такива работи -50 лева беше ако не се лъжа.Влез в сайта им и ги разгледай.Интересно ми е че добавката им за гориво която слагам е една и за бензин и за дизел-какво ли има вътре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Polytron MTC трябва да е било..Цялото ли го изсипа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май така се казваше.Цялото го сложих обаче преди това източих от пробката малко масло и после долях колкото трябва че иначе ще мине максимума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...