Jump to content
Hom3r

Тропане в задницата Сивик 8ген

Recommended Posts

Колеги,

 

моля Ви за съвет!

 

Направо ми писна от окачването на тази кола.

 

Вече 4 месеца я карам с изключително дразнещо тропане отзад в дясно. Звучи точно като тропане на пластмаса и се чува при каране по неравности (които по нашите славни пътища няма изобщо) и направо ми бърка в душата.

 

Първоначално си мислех, че е от кората или от някоя пластмаса или капак. След като разкачих всичко и доста опити така и не успях да открия от къде е.

 

След няколко майстора, стенд ,съвети и т.н се оказа, че по окачването "нищо" му няма и че още може да се кара, но като евентуални източници на проблема получих следните предложения :

 

1. заден амортисьор - не бил изпуснал, визуално бил ок, ама сигурно от него било

2. тампони - изглеждат читави, не  дрънчали така по принцип, ама и от тях можело да е.

3. Тампон ?! на амортисьора (или нещо от сорта), който обаче се оказа заварен (залепен) за амортисьора.

 

Имате ли някаква идея или предложение какво може да е? Или да препоръчате някой добър майстор в Пловдив, при който да отида?

 

П.С Извинявам се за техническата ми неграмотност!

 

Много Ви благодаря предварително! 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортесьор е, въпреки, че изглежда добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и да е от спирачен апарат, макар от там да е по-скоро тропане като от метал. Чува се отчетливо най-вече при отворени прозорци.

 

Ако сриташ гумата трябва да се чуе, ако е от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах подобен проблем при англичанката,оказа се прозореца на задните врати или по-точно механизмите за вдигане.уплътних външната лайсна на вратата да прилепва по-силно към джама и вече става месец много рядко да чуя тракане.чувал съм и за облегалките за глава на задната седака че тракали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заден амортесьор е, и по точно разбито стебло. Смених моите задни поради същата причина. Заден десен видимо здрав, но се оказа разбит. Погледни си и маншона  и  шоковият тампон на предният десен амортесьор. Разкачен шоков тампон от пред и разбито стебло отзад и се чува страшно барабанене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

 

Провери първо дребните неща, които колегите са казали: хлабини в спирачен апарат, механизъм на задна вратао и някоя пластмаса отзад и по-точно в долната външна част на колата.

 

Аз лично предплагам точно както колегите divak и slayer, че ти е амортисьора, въпреки че външно изглежда добре. Задните амортисьори на хечбеците често потропват,а външно нищо им няма.Ако сменяш амортисьори,смени си и шоковите тампони.

 

Като откриеш какво е,не забравяй да споделиш

 

Поздрави и успех

:plane: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

много Ви благодаря за мненията!

 

Не е от облегалките или от прозорците, при возене отзад ясно се чува от към гумата. Предполагам не е и от спирачния апарат, тъй при ритане на гумата, нищо не се чува.

 

Онзи ден пробвах и като натисна задницата се чува скърцане от към амортисьора, та явно ще е от него проблема. Ще ги сменя другата седмица, пък да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти проверявали амортисьорите на тресачка и са добре и имаш само

шум, от хонда имат сервизен бюлетин (от civinfo.com е информацията).

 

Може да минеш и само със смазване.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се и нещо друго, много малко вероятно, но провери си ключалката на хечбека. Ако се е разхлабил болта, ключалката  леко увисва и почва да трака цялата врата.... малко вероятно е но все пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...