Jump to content
dimet

Звук при натискане на спирачките на Джаз

Recommended Posts

Здравейте колеги!През лятото си купих чисто нов Джаз 1,2 от Бултрако.Прави ми впечетление,че от време на време като карам и ми се наложи да натисна леко спирачките при първото натискане на педала се чува някакво чаткане от задните колела/ чувам го на задно дясно колело/.Не съм сигурен,но мисля ,че този звук си го имаше още от как купих колата или малко след това.Не знам нормално ли е това или е някакъв проблем.Бих се радвал на компетентен отговор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми хубаво е да го чуе специалист.Такъв звук може да се чува от хубави и не толкова хубави неща.Примерно механизма за саморегулиране чатка при нормалната си работа,примерно 1 път на 2-3 к километра.При оставане вечерта колата на ръчна и голяма влага ,може да се образува ръждива лента на края на накладките ,която при първото спиране да каже чат.Възможно е дефектна пружина,спукана накладка,разлепена накладка,спукан диск,барабан да каже чат....много са неизвестните по телефона..пък за гарнционна кола ич не се пише тук,направо у сервиза с майните и така..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...