Jump to content
FALKON

в-тек

Recommended Posts

Може ли да попитам защо на моита д16у2 втек-а не се осеща като на з6 ,каква е разликата в моторите,кое кара з6 да те бута в гърба след 5к оборота:unsure: Пробвал съм клапана работи, но не се осеща почти никаква разлика,колата се набира постепенно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз карам D16Z9,който е същия като D16Z6 и при мен също не се усеща втека много.На едноваловите мотори е така,понеже клапанът отваря само всмукателните клапани повече.При Д-сериите се отварят и изпускателните и се чува и усеща малко повече.Карал съм един Делсол с D16Z6 при който доста се усещаше и даже леко придърпваше като се включи,но той беше със спортна генерация и въпреки това не съм сигурен,че така трява да се усеща.Има ли придърпване,това означава,че има спад във въртящия момент за секунда и нещо не е както трябва.Ускорението трябва да е плавно и да няма прекъсвания.При мен ако се заслуша човек мотора издава малко по-виещ звук,все едно нещо почва да свири леко и ускорението продължава и не се усеща липса на мощност.И аз в началото мислех,че не ми работи клапанът и си изкарах един диод вътре в купето и когато се включи,диода светва.Така се научих да си го разпознавам и по звук :) не мога да кажа какви са точно разликите в моторите,мисля че твоя има една магистрала по-малко за маслото на коляновия вал от на Z6/Z9 но това само по спомени...

Редактирано от kazadores

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок колега, ами ако сложа вал от Z6 дали ще е по добре, или нещата ще се влошат?

 

Ok kolega ami ako sloja val ot Z6 dali 6te e po dobre ili ne6tata 6te se vlo6at :huh:

Редактирано от atoma
Писането на Кирилица е задължително. Последно предупреждение, следва дълга почивка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля,че има смисъл от цялата тази процедура (говорим за разпределеителен вал) това,че на коляновия има малка разлика не можеш да го усетиш по никакъв начин.Евентуално ако сложиш спортен вал,който да отваря клапаните повече,ще получиш желаното усещане,но не те съветвам да го правиш,защото разликата няма да е от земята до небето,трябва да ти се отвори мотора,хубавите валове са много скъпи,а имат доста по-кратък живот от стоковия :) от там ще ти трябва и по-отворена генерация и ...филмът е голям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега :)Аз карам 6-та ген. сивик купе D16Y8 при мен в началото като си обслужих колата Втек-а се чуваше доста, защото това ми е 1-та Хонда в живота, както и 1-вата кола и никога до сега не се бях качвал на едновалов Втек. И аз в един момент стигнах до извода, че клапана не ми работи. Но в случая не е така, защото вече съм й свикнал. Когато тръгна на 1-ва от 1000-1500рпм и като набия газта до ламарината се чува по-силно, но когато потегля пак от същите обороти и си подавам плавно газта и като мина след 5500рпм ( при мен тогава се включва ) се чува едно леко виене, както колега по-горе спомена, а ускорението си продължава. А ако става въпрос само за звук сложи си един хубав конусен спортен филтър и ще почнеш да чуваш Втек-а. Иначе до колкото знам, ( да ме поправят колегите, ако греша ) ако маслото е кофти има вероятност във високите обороти да става на вода и да не може да отвори Втек клапана. А другото е, че може да е задръстена цедката на Втек клпана и пак да не може да отвори. Само не знам какви са признаците за не работещ Втек при тези 2 случая, които давам.http://vbox7.com/play:9b7eafa2П.П. С какво се почиства цедката на Втек клапна и като цяло самия клапан т.е. с някаква смазка или нещо друго?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При неработещ втек клапан,светва чека моментално,когато трябва да се включи.За да се задръсти цедката трябва маслото никога да не е сменяно или да е много лошо поддържан двигателя,т.е това се случва рядко.Наистина се усеща повече при рязко подаване на газ,понеже има сензор,който отчита положението на дросела.С две думи разбира кога бързо трябва повече мощност при kick down и пуска втека по-рано.При плавно подаване на газ и бавно отваряне на дросела,втека се пуска с около 100-200 оборота по-късно и не се чувства толкова.Ако компютъра ти не дава грешка при закъсяване на диагностичната букса и чека си свети постоянно при контакт,не би трябвало да имаш проблеми с клапана.Най-лесно можеш да разбереш като си направиш vtec-light,както направих аз.Сега при всяко излизане на "вълка" ми светва едно диодче на таблото.Също така при студен мотор не се включва с цел да се предпазва мотора.(всеки що годе грамотен шофер знае,че студен мотор не се форсира) :) при нормални условия се пуска от 5К оборота до към 5.5.При мен е на 4800,но оборотомера ми лъже с малко (често срещан бъг при купетата).ПП. Клипчето е брутално :Д

Редактирано от kazadores

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала за разяснението,сега знам че всичко работи,клапана е чист скоро сменях гарнитура точно там,сега идва момента за диод в таблото да си се кефя :) и пак с моите вапроси, ще има ли ефект ако си почистя испускателния колектор на песакоструика и го тефлонирам ,дали ще рипне малко бабата?:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз карам D16Z9,който е същия като D16Z6 и при мен също не се усеща втека много.На едноваловите мотори е така,понеже клапанът отваря само всмукателните клапани повече.При Д-сериите се отварят и изпускателните и се чува и усеща малко повече.Карал съм един Делсол с D16Z6 при който доста се усещаше и даже леко придърпваше като се включи,но той беше със спортна генерация и въпреки това не съм сигурен,че така трява да се усеща.Има ли придърпване,това означава,че има спад във въртящия момент за секунда и нещо не е както трябва.Ускорението трябва да е плавно и да няма прекъсвания.При мен ако се заслуша човек мотора издава малко по-виещ звук,все едно нещо почва да свири леко и ускорението продължава и не се усеща липса на мощност.И аз в началото мислех,че не ми работи клапанът и си изкарах един диод вътре в купето и когато се включи,диода светва.Така се научих да си го разпознавам и по звук :) не мога да кажа какви са точно разликите в моторите,мисля че твоя има една магистрала по-малко за маслото на коляновия вал от на Z6/Z9 но това само по спомени...

При Д16-втек-а се усеща добре особенно ако и "смачкаш" газта,усеща се промяна в звука и ускорението дори и без сп.филтър ! При сработване на ВТЕК определено се усеща повече мощност след "придръпването"! не мисля,че се губи въртящ момент,напротив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам подобен проблем и реших да попитам тук вместо да пускам нова тема.Става въпрос за д16з6 при включване на втека светва лампата на чека,проверихме грешка 12 показа и колата си е спъната(не се развъртя като другите,като запушена)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега,според таблицата с грешките,за код 12 дават: 12 EGR - exhaust gas recirculation lift valve.Това е мисля за обд2 таблица от която го взех,но не съм сигурен дали има разлики в грешките при различните обд-та.Ако си с 5-та ген си обд1.Явно имаш някакъв проблем с клапана,но така е трудно да се каже какво точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега най вероятно не си разчел правилно миганията (12) д16з6 няма EGR клапан,по вероятно е да е (21) VTEC spool solenoid valve или(22) VTEC pressure valve.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...