Jump to content
Araba

омасляване под делкото

Recommended Posts

здравейте колеги,преди седмица забелязах,че под делкото имам леко омасляване.искам да ви попитам,ако някой е отстранявал подобен проблем да сподели.Аз мисля,че е от някакво уплътнение(семеринг,може би) на делкото.Предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О-пръстена който е на стеблото на делкото е почнал да пропуска масло. Или си поръчай нов с груповите поръчки от USA или виж какъв му е диаметъра и потърси такъв по магазините. Трети вариант който аз направих е да се свали делкото и да се намаже със масло и температуроустойчив силикон основата която се опира в мотора. Така теча спря, но аз все пак ще търся и о-пръстена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам от О-пръстена е и не струва много пари ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за съдействието.искам да попитам изисква ли някаква специфичност при смяната му и от къде мога да си го закупя(в смисъл сигурно е нещо по-рядко срещано).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От О-пръстена е. Бързо се сменя. На мен ми го смениха в един сервиз до работата даже без да ме питат. Видях, че пича си е праснал една резка с отвертката да знае как да зацепи делкото след демонтирането. Предполагам, че е само това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених го колеги.Нистина се оказа О-пръстена,въпреки ,че на стария не виждам причина поради която да е пропуснал.Взез си от Хубата,Пловдив,същия пръстен,отидох със стария,струваше някакви стотинки.смених си го и сега се огглеждам да не би да пропусне отново.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги след смяната на О-пръстена на делкото,днес погледнах и се оказа,че пак е омаслено и имаше масло под делкото.Искам да попитам възможно ли еот другаде да пропуска освен от този пръстен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаскам да ви попитам колеги,има ли вероятност да е от семеринга на делкото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали капачката на делкото и виж,обикновено ако е заминал семеринга,вътре има масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаскам да ви попитам колеги,има ли вероятност да е от семеринга на делкото?

Други варианти не останаха освен семерингата вътре,струва некви 2+ лв. по номерчето(размера) от някой магазин за лагери !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше масло вътре,но мислех,че е от О-пръстена,но сега говорих с един майстор и той ми каза,че може да е от семиринга на делкото.незнам,някой сменял ли го е,къде може да се закупи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги ,оказа се ,че е семеринга(тук е момента да споделя,че за Акорд 1,8,96г.семеринга за делкото е 12,45-22-6),аз такъв не можах да намеря и сложих 12,5-22-5,закупих го от Хубата,Пловдив,струваше лев и нещо.благодаря на всички за отговорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...