Jump to content
Krelion

ДРАГ РЕЙСИНГ СЛИВЕН 22.05.2011

Recommended Posts

Драги колеги, Имам удоволствието да Ви съобщя, че на 08.05.2011 г. ще се проведе състезание по Драг Рейсинг на територията на град Сливен или по-точно писта-летище Бършен!Състезанието се организира от "Сливен Драг Рейсинг".Регламента ще бъде идентичен с тези на състезанията от федерацията!"На разположение ще бъде прецизна измервателна техника, и време за тренировки на 07.05.2011!Входът ще бъде символичен.Повече информация за записвания, класове и т.н. ще дам утре най-вероятно!Дерзайте:)!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ухаааа супер ще дойда да дам някоя 15-ка. С идването на пролета доста ми се запълва програмата. Дано тази година Драг състезанията да са по редовни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това май е най-хубавата новина от началото на годината :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

нещо хубаво чуха ушите ми тази вечер по точно прочетоха очите ми:)ще давам газ да стягам бегачката:D

Редактирано от yajo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее супер,браво Кала.Забравихме ги тия събирания по пистите... Ще се заформи един прекрасен драг уикенд ми се струва.Ще чакаме с нетърпение.Поздрави от елховската група...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тази година пак ще има яко шоу в Сливен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Роско ще пускашли рекса тази година, или задавам отговори :cool:

Редактирано от Gogo Ognyanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роско ще пускашли рекса тази година, или задавам отговори :cool:

хах...още незнам. Тея дни го почвам и се надявам до тогава да е готов :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано да е готов, аз ще гледам и мойта да е на 6 за тогава :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондовия лагер ще е на същото място , където е всяка година , да знаете ;)Барбекюто ще е запалено от петък :)Това го чакам повече от национална среща:cool:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Krelion , давай повече инфо. На тренеровките има ли вариант да си карам примерно без седалки и някакви такива(защото общо взето не ми дреме за самото състезание. Разбирай просто искам да замеря курника). И какви ще са таксите за участие, класове и т.н. Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На квалификациите няма ограничение от към окомплектовка на автомобила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ачо що дразниш бе :) Дано има Хонди на стълбичката и тази година.Зверски съжалявам че няма да мога да участвам :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ачо що дразниш бе ;) Дано има Хонди на стълбичката и тази година.Зверски съжалявам че няма да мога да участвам :)

Защо? :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да съм в България :cool: Повече няма да спамя .....супер тъпо ми е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да спамиш ? .. Работата е сериозна, как така ще утървеш :cool: Давай звяра на някой доверен човек и да иде да наказва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ мисля да доида както на всяко състезание там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеййй ...... правя сериозен напън да направя колата до тогава .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще участва :D;) Благодаря му на Дидо,че се съгласи да я кара :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, че най-бързата ще участва. :)

Тази е на 50 матра зад най-бързата , която не се знае дали ще участва :);):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, че най-бързата ще участва. :)

Тази е на 50 матра зад най-бързата , която не се знае дали ще участва :);):D
Всичко ще се разбере на пистата :) сега и да приказваме и не....няма смисъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ мисля да доида както на всяко състезание там.

то тва ясно,ама неказа мислиш ли да се запишеш да караш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво а ти ще участваш ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ мисля да доида както на всяко състезание там.

то тва ясно,ама неказа мислиш ли да се запишеш да караш?
А ти?:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз може да дойда да гледам и да се замеря само. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, че най-бързата ще участва. :)

Тази е на 50 матра зад най-бързата , която не се знае дали ще участва :);):D
Баси как съм пропуснал..... :) докато турбото ти е наредено още в магазина на рафта с фантастиката не се шашкам моооой :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ мисля да доида както на всяко състезание там.

то тва ясно,ама неказа мислиш ли да се запишеш да караш?
Може ;):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер ще прекача един файл със изискванията и спецификациите за всеки отделен клас.Входа за зрители ще е 3лв.Участниците няма да плащат вход, а ще плащат само такса "участие" , която ще е 15лв и ще получават стикери на входа.Награден фонд ще ИМА - както е имало ВИНАГИ до сега на Сливен.Тази година ще има и клас Дизел, който ще се проведе при наличието на минимум 6 записали се автомобила.За момента толкова инфо.Ако някой има питанки да го прави в темата..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, че най-бързата ще участва. :)

Тази е на 50 матра зад най-бързата , която не се знае дали ще участва :);):D
Баси как съм пропуснал..... :) докато турбото ти е наредено още в магазина на рафта с фантастиката не се шашкам моооой :)
Нее бе .... на колата си е явно не си разбрал ,че става въпрос за малкия кошмар - Хюндая :););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рибо не се обясняваи много а си зглобяаи кокала по бързо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ мисля да доида както на всяко състезание там.

то тва ясно,ама неказа мислиш ли да се запишеш да караш?
А ти?:)
Силно се надвам ,само чакам да се постопли млако и почвам тренировки всеки ден да и направя настройките и ако не сгуне нещо ще се състезавам все пак това го чакам доста време,на мен ми като ми казаха по телефона за драга в сливен много се зарадвах даже мислих да пусна тема да давам инфо,но викам че колегите от сливен все ще пуснат което се и случи ;) ПП От бургас се очертават доста силни коли да дойдат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рибо не се обясняваи много а си зглобяаи кокала по бързо

Него го остави, кажи ти до къде си :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олекотени детайли по колата разрешени ли са за клас предно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли не виждам в колко часа ще почне ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началния час ще е 10.00 , както на предишните мероприятия, участниците ще трябва да са на пистата в 08.00.Допълнителна информация за начало на свободните тренировки и квалификациите ще бъде пусната по късно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер ще прекача един файл със изискванията и спецификациите за всеки отделен клас.

Входа за зрители ще е 3лв.

Участниците няма да плащат вход, а ще плащат само такса "участие" , която ще е 15лв и ще получават стикери на входа.

Награден фонд ще ИМА - както е имало ВИНАГИ до сега на Сливен.

 

Тази година ще има и клас Дизел, който ще се проведе при наличието на минимум 6 записали се автомобила.

 

 

За момента толкова инфо.

 

Ако някой има питанки да го прави в темата..

 

щеше да пускаш файл с изискванията ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I. Класове

Клас "А"

Автомобили с атмосферни двигатели до 2000 куб.см.

БЕЗ нитро , БЕЗ участието на изцяло или частично тръбни конструкций:)

Наградния фонд в този клас ще бъде занижен за сметка на другите класове!!

Клас "В"

Автомобили с атмосферни двигатели от 2000 куб.см до 3500куб.см. и такива с принудително до 1850 куб.см

Разрешено е участието на частично тръбни конструкций ( след одобрение от техническа комисия за което ще стане въпрос малко по-надолу).

Разрешено е използуването на нитро системи!!

Клас "Престиж"

Остава непроменен;)

Клас "Стрийт"

Нов клас за модифицирани автомобили , годни да се движат по улиците.

Наличието на интериор, брони , стъкла( оригинални) ,врати и капаци е задължително .

БЕЗ нитро системи.

Състезанието в този клас ще бъде провеждано при наличие на достатъчно записали се участници:bg:

Клас"С"

Свободен от към ограничения на кубатура на двигателя .

Разрешено е използуването на нитро системи.

Разрешено е участието на частично или изцяло тръбни конструкций като за целта записването трябва да бъде минимум 1 месец преди състезанието, за да може комисията да се запознае подробно с промените и да бъде прегледана документацията на закупилите ГОТОВИ изцяло тръбни конструкций.

 

Създава се нов клас наречен "FWD" , който е без ограничение от към кубатура, турбо и нитро за коли само с предно предаване!! Надявам се тук да намерят място всички турбинирани голфове, астри и други бегачки, които за сега поради особенностите на пистата , нямат шанс:bg:

Kато за него важат условията за клас "Стрийт", с разрешено използуване на нитро и наличието на предно предаване разбира се !

 

II. Общи правила

Използуването на предпазни каски е задължително за клас "В", "С" и "Стрийт" като за целта на пистата ще има 8-10 броя и бонета за всички които нямат такива!!!

Използуването на предпазни колани е задължително за всички класове!!

Наличието на маслени маркучи ПОД НАЛЯГАНЕ в купето е забранено , както и уреди работещи на принцип различен от електрическия (показания за масло и бензин)!!!!Ако има минаващи бензинови маркучи в купето , те задължително трябва да са с армировка, подходящи скоби и добре укрепени!! В този случай е необходим ключ маса , който да изключва директно бензиновата помпа!!!

Всички състезаващи се автомобили БЕЗ интериор трябва да имат вътрешен ролбар ( видът на който ще бъде упоменат в най-скоро време)

Участието в по-горен ( Подредбата е в т.1) клас е разрешена , при положение , че автомобилът отговаря на условията на класа , като бутилките с нитро ще бъдат демонтирани на старта при необходимост( условие на класа)

 

 

Под частични тръбни конструкций ( допускани в клас "В" и "С" се разбират такива на които не са подменяни носещи части от конструкцията на автомобила)

Предстой в най-скоро време промените да бъдат нанесени в регламента!!!

 

Минималните изисквания към ролбара са както са показани на схемата .Тръбата е минимум Ф 40мм ,с дебелина на стената 2мм , желателно е да е безшевна ! Не трябва да бъде от алуминий! Така направената клетка , трябва да е стабилно закрепена в долния си край към купето , посредством планки с болтове (минимум Ф 13мм , якост 8.8 ) или заварка! Това са минималните изисквания , като всички ролбари съставени от повече и по-дебели тръби ще бъдат приети!

Ролбарът е предназначен да пази Вас , така че молбата ми е да не хитрувате и по възможност да надскочите минималните изисквания !! Дебелината на стената на тръбите от които е направен ролбарът ще бъдат проверени на всички автомобили ,посредством бургия 3 мм Публикувано изображение , така че моля да няма хитрини с тръби за генераций по 1-1,5 мм Публикувано изображение

 

Едно допълнение !!! Използуването на специални гуми ( сликове, полусликове, сликове за драг) е разрешено във всички класове!!!

 

 

Сигурност!!

--Спирачна с-ма в пълна окомплектовка!!!!!!

--Пожарогасител ( типът ще бъде уточнен допълнително) на достъпно място във всеки стартиращ автомобил!!!

--Задължителен шлем за класове "А" , "В" , "FWD" и "С" изключая участници от "СТРИЙТ" записали се и в "С" !

-- За коли без интериор и с ролбар са задължителни спортните презраменни колани с минимум 3 точки на закрепване!

-- Усилване на клетката ( ролбара) с 3 допълнителни хикса отзад и от двете страни! ( схема ще бъде публикувана малко по-късно), като мунимума като изискване към тръбите ще бъде Ф45 с дебелина 1.5мм и Ф40 с дебелина 2мм!

Хомологираните ролбари ще бъдат признавани чрез документ ( сертификат) като за тях отпадат изискванията към тръбите , а правените ще бъдат проверявани посредством бургия 3мм от комисията!:lol:

3.Квалификаций и точкова с-ма:

--Времена валидни за квалификация могат да се дават в петък ( предишния ден на състезанието) без ограничение и в събота при следните ограничения : 2 старта за града домакин и 5 старта за състезатели извън него! ( Това се прави с цел пестене на време и е свързано единствено с организацията)

 

 

 

Дерзайте! :)

 

Пожелавам успех на всички, който ще вземат участие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...