Jump to content
greengrass

Как да оправим стария клеморед

Recommended Posts

Колата е civic mb2 d14z3(10 годишна англичанка) :D . Още като я купих имаше проблем със запалването... Уж дава контакт, тамън да запали и ... никакъв ток - всички уреди на нула. Същото ми се е случвало на няколко пъти в движение!! След няколко опита с ключа тръгва. Поразрових се из Безценния ни Форум и разбрах че е от клемореда. Има доста постове за този така дефектиращ клеморед и по описанието на колегата chopper1969 го управих и направих снимки. Сега работи перфектно и разбира се спестих стотина лева за нов.

 

 

Та така за ремонтчето:

1: Сваляме корите около оста на волана (три винта)

2: Разкачаме клемореда който се намира на задната част на патроника

Публикувано изображение

3: Разкачаме буксите 2бр. от другия край на кабела на клемореда (около панела с бушоните)

4: Сваляме го и отваряме кръглата кутийка с остра отверка или шило (има 4 зъбчета от четирите страни)

Публикувано изображение

5: Изчистваме цялата мръсотия и смазка от всички детайли (сърцевината и дъното където има клеми и влизат кабелите) (моите бяха много зле на снимката вече съм ги позачистил)

Публикувано изображение

6: на сърцевината има метален диск с три пъпки които зачистих с финна шкурка

Публикувано изображение

... и тъй като моите бяха доста изядени направих споики с поялника и калай.

Публикувано изображение

7: Новите (споени) пъпки отново зачистих с финна шкурка така че да станат като фабрични :ph34r:

Публикувано изображение

8: Ако имах подходящата смазка щях да капна малко но не ми се занимаваше да търся

9: Затваряме всичко и е готово

 

П.П. Дано да съм Ви бил полезен

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна тема! Да уточня, че нов клеморед ще струва над 1000 лв., тъй като не се продава самостоятелно, а с целия патрон, ключ, имобилайзер и т.н., питал съм в представителството на Хонда. Единствения проблем тук е, че калая е сравнително мек материал и много бързо ще се износи, т.е след месец-два може и да се появи отново проблема, когато става въпрос за износени пъпки, а не само за нагорели. Ако пъпките са само нагорели, зачистването решава проблема за дълго!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1000лв???? кво напрай е човек той сивика не струва толкова втора рака от 20 до кам 50лв си намираш перфектен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Единствения проблем тук е, че калая е сравнително мек материал и много бързо ще се износи, т.е след месец-два може и да се появи отново проблема, когато става въпрос за износени пъпки, а не само за нагорели....

Да, може и да се износят... След няколко месеца ще допълна темата. :rolleyes: П.П. Зависи също колко често палиш!?...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм дааа! Износиха се калаените пъпки! Колегата Prelude98 беше прав... Сега на въпросните места запоих три пъпки, които извадих от един стар ключ за котлон. :wacko: Сега да видим докога ще изкара...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна тема! Да уточня, че нов клеморед ще струва над 1000 лв., тъй като не се продава самостоятелно, а с целия патрон, ключ, имобилайзер и т.н., питал съм в представителството на Хонда. Единствения проблем тук е, че калая е сравнително мек материал и много бързо ще се износи, т.е след месец-два може и да се появи отново проблема, когато става въпрос за износени пъпки, а не само за нагорели. Ако пъпките са само нагорели, зачистването решава проблема за дълго!

Колега,в кое представителство точно си питал щото са те излъгали нещо-може да ги е мързяло да вадят частта.За 3г. Прелюд в Бултрако е 170лв ако не се лъжа,а Емо с 5г. Прелюд си провери за неговата кола преди няма и седмица че му направи проблем и беше 130лв.За какви 1000лв говориш?Ако са искали да ти дадат патрона,клемореда и целия кормилен прът-може и 1000лв да е:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми, точно това искаха да ми дадат :lol: ...във Карада - Варна. Може и човека да се е заблудил нещо, но ми каза, че само клеморед не се продава. Иначе аз си взех втора употреба за 80 лв., но определено бих предпочел нов за 130, ако ми бяха предложили!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...