Jump to content
Staykov

Accord Cg8 реотани на огледалата

Recommended Posts

Интересува ме на Accord CG8(1999) реотаните на огледалата, как се включват и режим на работа.Май са постоянно включени, защото при изключен реотан на задното стъкло пак си греят. В сервизното описание не видях да минават през копче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме на Accord CG8(1999) реотаните на огледалата, как се включват и режим на работа.Май са постоянно включени, защото при изключен реотан на задното стъкло пак си греят. В сервизното описание не видях да минават през копче.

Да, включени са постоянно. Не се амортизират от това, при нагряване до двайсетина градуса едва ли ще изгорят.Извади модула с бутоните за стъклата и за огледалата и ще видиш че са на общ модул с електрониката за позиционирането им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз карам Акорд 2000г. и доста време се чудех дали нямам подгряване на огледалата понеже до сега не съм забелязвал да работи. И си мислех че щом нямам бутон за включване липсва като екстра ама сега като видях че попринцип няма такъв бутон се замислих дали е възможно да имам подгряване ама примерно бушона да е изгорял или пък по някаква друга причина да не работи. Как мога да разбера дали имам тази екстра и да проверя дали работи ? Точния вариан на мойта е CH6. Гледах в сервизното упътване ама не видях нищо да пише по този въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пусни си подгряването на задния джам и си сложи ръката на огледалото.ако е топло си ок :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си мислех че се пуска ама няма загряване. Възможно ли е да нямам ? Незнам точно какво е стандартното оборудване за модела ама като гледам мойта май е най-усакатения вариянт даже и климатроник няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме на Accord CG8(1999) реотаните на огледалата, как се включват и режим на работа.Май са постоянно включени, защото при изключен реотан на задното стъкло пак си греят. В сервизното описание не видях да минават през копче.

Да, включени са постоянно. Не се амортизират от това, при нагряване до двайсетина градуса едва ли ще изгорят.Извади модула с бутоните за стъклата и за огледалата и ще видиш че са на общ модул с електрониката за позиционирането им.
Гадните реотанчета сигурно харчат 6А ток, ще мисля да ги свържа към релето на задния прозорец, то е със запас само трябва да смени предпазителя. Зимата в задръстванията на фарове и реотани на огледалата и висене по светофарите, акумулатора ще клекне. За лятото , като вариянт може да си махате предпазителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да правил нещо по въпроса или си карате с включени реотани нон стоп?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес проверих на моята и си работят само когато пусна реотаните на задното стъкло, а не постоянно :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз опитах като включа реотаните на задното стъкло дали ще се загреят и огледалата ама няма никои. Май я нямам тази екстра :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес проверих на моята и си работят само когато пусна реотаните на задното стъкло, а не постоянно :)

ха сега де, може ли малко помощ? да пробваш да извадиш бушона, който е за огледалата на таблото отстрани и да пробваш дали бацат реотаните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Defogger Test (With defogger)1. Check for voltage between the YEL/ BLK or YEL wire of the power mirror 6P connector and body ground with the ignition switch ON (Il). There should be battery voltage and both mirrors should warm up s If there is no voltage or neither warms up, check for:- an open in the YEL/BLK or YEL wire. - blown No. 4 (7.5 A) in the driver’s under-dash fuse/relay box. - poor ground G401,G551,G581).s If only one fails to warm up, check its defogger.За комутатор и дума няма в сервизното, направо си пише на контакт(ignition switch ON ) и си в бизнеса....

Редактирано от Staykov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре прибирам колата от бояджията и ще се пробва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка! Подгрева работи постоянно на огледалата, предния път единия не работил и не съм обърнал внимание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...