Jump to content
bomon

износване задни накладки акорд 2008

Recommended Posts

Здравеите колеги, въпроса ми е на колко километра сменяте накладки наясно съм че това е разбира се относително ( зависи силно от стила на каране) но при мен се получи свирене на задните накладки непосредствено след като бях оставил колата си в сервиз за 3 дни ( отстраняваха дребни щети разни драскотини ) , автомобила е хонда акорд 2008 и е на 27 800 км . Може би си е нормално да се сменят на около 30 тина хиляди км. но странното е че обикновенно се износват първо предните ,а при мен те имат още много живот пък и това съвпадение със сервиза... И още да ми кажете цени и марки на оригинални производители на накладки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорда ми е на 70 000 км и за сега са му сменени само предни накладки :) от 2005-та . Имай впредвид , че когато една кола стои дълго време без да се кара е нормално дисковете да поръждясват и първите километри да има някакво предраскване , когато си в движение дръпни леко ръчната на няколко пъти , не да блокираш колелата , а да усетиш , че започваш да спираш . Хубаво е да го направиш при малко по-висока скорост - 60-80 км/ч , ако след това продължиш да имаш някакво свирене , се увери , че е от накладките , също така визуално се увери , че накладките са свършили , като свалиш гумата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа проверих ги и задните са свършили бе явно са ме наредили

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако колата ти не си я купил нова вариянта е да е на много км. защото както каза сменяш предни 2 пъти и задни 1 път /мисля че така е по принцип/ ,но ако колата ти е от нова в теб ,най-добре си провери апаратите да не би да задържат нещо щом само задни са свършили.Друг вариянт някой да е карал много ама много на ръчна само :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 30000 да не е автоматик ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 30000 да не е автоматик ;)

Това пък какво общо има ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе само дето се усъмних просто са съвпаднали нещата днес смених и предните и задните накладки. Бсички бяха износени еднакво. Между другото в сервиза също ме питаха дали колата е автоматик, явно има някъкво по интензивно износване при автоматика. Иначе колата е на реални километри защото е от магазина бе просто им е дошло времето .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо странно няма,задните накладки на Акордите след 2007 свършват почти едновремено с предните

Редактирано от MIYAMOTO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на акордите от 2003 до 2008-7ма генерация е така-моите задни ги смених на 30 х км а предните още не съм -на 40 х съм вече,така че не се притеснявай и не търси причина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно , Акорда го купихме от Бултрако на 30 000 км , след като е каран 3 години като служебен / отдаван под наем / , вече на 70 000 км не съм сменял аз лично задни накладки , само предни на 50 000 км :cool: или са сменени преди да я взема или много галя спирачките :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 30000 да не е автоматик :D

Това пък какво общо има :)
На автоматиците по бързо свършват накладките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам такова впечатление. Колата я имам от април 2004 (беше приблизително на 50 000 км.) и като я взех смених комплекта накладки щото предните почти си бяха отишли. За допълнителнонавъртяните от мен над 80 000 км. съм сменил веднъж предни и чак това лято отново но целият комплект , в предните имаше още хляб , но дисковете бяха под 23 мм. а нови със стари накладки - някак не върви. Принципно карам подобаващо лежерно (като за автомат) но и за ВиТека + ръчния режим се сещам като ме "уапе" :P А и колцата спира чудесно (горко на возещите се ако се "наложи" да ги изненадам и са без колани). Не знам седмият Акорд дали нормално ги яде толкова бързо и дали освен с агресивният стил на спиране има общо и с тракшън контрола (мойта има само АБС), но не бих казал че автоматикът води до преразход на "феродо".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорда ми е на 70 000 км и за сега са му сменени само предни накладки :devil: от 2005-та . Имай впредвид , че когато една кола стои дълго време без да се кара е нормално дисковете да поръждясват и първите километри да има някакво предраскване , когато си в движение дръпни леко ръчната на няколко пъти , не да блокираш колелата , а да усетиш , че започваш да спираш . Хубаво е да го направиш при малко по-висока скорост - 60-80 км/ч , ако след това продължиш да имаш някакво свирене , се увери , че е от накладките , също така визуално се увери , че накладките са свършили , като свалиш гумата :lol:

Извинявам се за разводняването на темата,но искам да посоча,че ACCORD TOURER е с отделни накладки за ръчната спирачка които са като барабанна спирачка вградена в главината,така че горепосоченият метод няма да помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не го знаех , но забелязах по-странно и познато спиране на ръчна ;) Но сега идва въпроса , защо при мен се получи успешно този опит :) Акорда ми е 2005-та Дизел Турър , ако това има значение ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...