Jump to content
valternal

Honda Jazz малко помощ

Recommended Posts

Моля ако някой някога е сменял крушка на модел Honda Jazz да даде малко информация.Защото не се сменя като другите модели.Спецялно лявата.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял на модел джаз.Много общо си задал въпроса.Коя лява крушка - фар, мигач, габарит?Кой точно модел джаз?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за лошо поднесената информация. По точно това е крушката на предния фар(койте е за къси и дълги светлини) .Който се намира пред мястото на водача.Досега се пробвах да я сменя от под капака(което е адски мъчително поради абсурдно малкото пространство),но казаха ,че ставало и под калника ако е оттам трябва да махам бронята ли?А модела на колата е Honda Jazz 1.2 от 2002 год.

Редактирано от valternal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От подкалника става ;) Лично съм сменял и на ляв и на дясен фар - зора е огромен :cool: Но на левия можеш и без да бъркаш от подкалника ;) Махаш акомулатора и тръдите за въздух и си освобождаваш достатъчно място ;) Или иначе в Бултрако ще ти го сменят като ти свалят бронята и фара :huh: Съвет да внимаваш много като слагаш крушката и се похарчи за по-добра и издържлива , за да не се мъчеш по-често ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си мисля че варианта със махането на бронята е по добър защото ,когато махна акумолатора ,тръбата за въздух и бушоните остава място за боравене с крушката, колкото с два пръста ;) ,което е невазможно или поне много трудно). Трудно ли се маха бронята и как точно :cool: ? И се питам можели заради една изгоряла крушка да се маха цялата предната броня :huh:

Редактирано от valternal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да варианта с махането на предната броня е наи-добрият мерси за помоща :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично успях да не махам бронята и да сменя въпросната крушка :) Но щом си се справил , евала :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната не е толкова трудоемка - и за фар и габарит! Свалянето е от подкалника, отваряш пластмасовата кора, огъва се и е пластична, така че смело. Сваляш си "фасонката" , има метална скоба държаща крушката, освобождаваш я, сваляш старата, слагаш новата, отново скобата, завинтваш... не е кой знае каква процедура, само дето с една ръка я вършиш! :D ако имаш тънка ръка и тънки пръсти ще ти е по-удобно, ако ли не, както в моя случай жена ми с тънките пръсти успя да закопчее скобата на новата крушка :D цялата работа отне 20 мин. в тъмна дъждовна вечер :D П.С. смелостта със свалянето на бронята не я разбирам! :) разфасоването на половината кола - също! ;)

Редактирано от viessman
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...