Jump to content
chirenski

Изгасна и не запали повече

Recommended Posts

Здравейте на всички ! Прочетох доста теми относно главното реле ,но при мен проблема е малко странен :) Имам ток до свещите;стига и бензин до рейката - въртя ама не пали ; вадя свещите те са сухи Въпроса ми е какво точно казва на инжекторите да пръскат ( в смисал ясно ,че е ЕКУ-то), ама мисълта ми е това главно реле играе ли някаква роля и там ? Както каръх напраих ляв и останъх на средата на платното грозно ... Моля ви ако можете помогнете ! Става дума за Д16А6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нещо много ама наистина много тъпо колега,най-вериятно нещо се е откачило или скъсало щом така изведнъж е умряла. Единственото което мога да ти препоръчам е да се свържеш с някой от двамата Дидовци във Варна да я погледнат ( Miyamoto или chikiriki)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви идеи какво може да се откачило ? Според мен е "проблема е след горивния филтър - до самите дюзи.До рейката бензин стига ама те не пръскат ... Забравих да напиша ,че check engine(лампата) си изгасва нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш ли газова и ако имаш докато работеше светеше ли ти чек-а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам газова :( Докато колата е в мен няма и да има !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на всеки инжектор трябва да има жълто-черен кабел. Провери дали при контакт имаш 12В на този кабел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз скоро имах точно сащия проблем както карам вклу4вам 3-та и огасна и повече не можах да я запаля...при мен оба4е немаше ток ни на свеши никаде гадния комутатор беше поизгорял ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен ! :D Колата запали и сега мърка :D Така: 1-во: Ангренажя беше избягал с два зъба - поради разхлабила се оптяжна ролка 2-ро: Бобината беше изгоряла 3-то: Палеца на делкото се беше стопил в следствие на изгорялата бобоина След като оправих тези неща колата запали от раз ;) 1net благодаря ,че се отзова !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз хубаво се отзовах ама проблемът ти за пореден път доказа че така във форума шанса да ти помогнем е микроскопичен.Прости ми, но ме наведе на мисълта че нямаш подаване на гориво което както сам вече си разбрал е абсолютно грешно... гориво си е имало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мой много голям ужас тази вечер гореспомената случка се повтори ! Моля за помощ :) Ситуацията е следната. Отворих делкото пак миришеше на изгоряло, замерих бобината има верига и към 3те извода... пробвах с нов комутатор пак не запали има два датчика в делкото някой ако може да ми обясни за какво са те ? и как работят или как да проверя дали работят ? до тук това до преди 10 минути се ровичках адски съм ядосан отново ви моля за помощ ... просто нямаше такъв гаден ден като днескашния

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мой много голям ужас тази вечер гореспомената случка се повтори ! Моля за помощ :rolleyes: Ситуацията е следната. Отворих делкото пак миришеше на изгоряло, замерих бобината има верига и към 3те извода... пробвах с нов комутатор пак не запали има два датчика в делкото някой ако може да ми обясни за какво са те ? и как работят или как да проверя дали работят ? до тук това до преди 10 минути се ровичках адски съм ядосан отново ви моля за помощ ... просто нямаше такъв гаден ден като днескашния

Извинявам се за повторния пост , но моля ви някой да помогне :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имах такъв проблем,няколко пъти преди време и най-вече със сивиците!карал съм няколко 1.5 и 1.3,затова смея да твардя,че това са едни от слабите места на хондите.бобина и комутатор,най-вече :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да имаш едно вредно нещо наречено имобилайзер? Бобината гори когато докато има сигнал за искра към нея измъкнеш някоя лула

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да имаш едно вредно нещо наречено имобилайзер? Бобината гори когато докато има сигнал за искра към нея измъкнеш някоя лула

Нямам имобилайзер ; колата си изгасна докато се движеше ( спусках се по наклон ) не съм вадил нищо докато е била на контакт :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така открих проблема : счупила се е оста на делкото , сега търся ос или делко на части ако някой има нещо такова да пише :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...