Jump to content
pitbuls

чистене на дроселова клапа

Recommended Posts

днес се хванах да изчистя дроселовата клапа и околните и части с вд 40.всичко светна както трябва.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение.

до тук добре.преди да я разбутам студена ми държеше максимум 2000 оборота,моментно разбира се,докато позагрее.след чистенето паля,и колата вече вдига 3000.освен болччето което е челно над дроселовата клапа(то мисля е за регулиране на оборотите на празен ход при загряла кола-прав ли съм)кое друго отговаря за оборотите-когато колата е студена?и кое е така наречения електронен смукач,че аз освен датчика за положението на дроселовата клапа друго не видях,нито с букси и кабели по него,нито моторчета и т.н.и да питам този клапан какъв е и каква роля изпълнява?и ако се натегне повече или по малко пружината му какво влияние оказва и на какво?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение.

ако някои може да ми даде инфо за това ще съм му благодарен.и още нещо-преди почистването като изгася колата и секунда след това се чуваше от въздушния филтър изсъскване,все едно затваря някав клапан и връща малко въздух,сега това вече не се чува-кое от двете положения е нормалното-да се чува или не този звук?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното ми прилича на FITV или клапана за обороти при студен двигател. Колкото по-натегнато, по-ниски обороти докато загрее.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз от там го натягах за да ги свля,но успях да ги сваля от 3000 на 2000,по надоло не иска да ги свали.от болчето на дросела се регулират оборотите на празен ход,когато е загряла,нали?а къде е тоя електронен смукач с неговото стъпково моторче?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно взима въздух от някъде другаде. Като загрее какви обороти поддържа?Клапана за празните обороти не е със стъпково моторче. До колкото виждам на дросела имаш вакум. Не съм сигурен дали имаш EACV (ел.смукач).Пробвай на работещ дригател да запушиш със лепенка или пръст каналчетата за FITV и виж до колко ще паднат оборотите (топла/студена).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

топла седи на 750-850(мога да ги регулирам горе доло в тези граници)от болчето над дросела.а този клапан ще пробвам да го понатегна утре още малко,та да видим какво ще стане.а за смукача казваш че може да няма ел със стъпково моторче.то ако няма ел смукач няма ли да е механичен тогава с ръчка за пускане и спиране(такова нямам със сигурност0ръчен смукач).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра са ти оборотите при топла. Електрическия смукач не е със стъпково моторче!!! И твоя е автоматичен (с вакум на дросела), просто не е електрически (поне така мисля). Някой ако е наясно с твоя двигател, да каже какъв е точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е fitv клапан,служи за регулиранетто на оборотите за празен ход(студен мотор),болта който е под капачето трябва де е затегнат до край,много е вероятно заради него да имаш високи обороти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едни много малки маркучета единият отиваше към дистрибуторната капачка то е за оборотите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нагласен е много отдавна ;)

Нищо де, то като гледам колко време е минало, скоро пак ше трябва да чистиш дросела .. ;) Тъкмо ще знаеш кое за какво е ... ;) ;) :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи ли това за оборотите аз вчера оправах тази клапичка даржеше 1600 тази клапа има вилка вътре в дистрибутоирната и ми се беше откачила отворих я закачих я закачих маркучето и сега като ми загреее работи на 600 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извидявам се за распраснатите отговори. Това за което питаш за какво е.В него влиза вода от системата и когато е загряла се дига някаква клапичка в него и сваля оборотите.Когато се запуши от мрасотията в системата дефектите са му попринцип оставаш колата на обороти и тя почва- 1,500 - 2,000 - 1,500 - 2,000.Незнам дали ти е правела така но след като си я зачистел нема притеснения.Пиша го за инфо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ReMeR, само ти ли не разбра, че темата е от преди година и оборотите са отдавна нагласени, а човека вече нищо не пита ?.. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...