Jump to content
joexx

Да споделя

Recommended Posts

Здравейте, след като изчетох темите и мненията за секретни гайки, реших да помоля баща ми да измисли и сътвори такива + ключ за хондето , ето и какво направи той и вече за си на мястото :unsure:

Въпроса ми е какво мислите, понеже не съм ходил по магазините да търся и нямам представа дали има подобни ,надявам се да са уникални?(дано не звучи пресилено все пак са само някви гайки :hondarulez: )

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами баща ми си правеше преди за ладата такива и не съм чул някой да му е откраднал джантите :hondarulez:Мисля, че ако решат да ти вземат джантите ще ти ги вземат въпреки, че колкото по-малко разпространен е секретът по-малко ще им се занимава. Но налитат обикновено на хубави джанти без секрети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал , че изглеждат доста добре . За уникалност не бих казал , но ..... ако са ти скъпи джантите никакви гайки няма да ги спрат . Поне от разни аматьори си се застраховал !Пък ако направите повече комплекти мисля , че можеш да пуснеш и из форума ! Клиенти ще се намерят ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Джантите не са скъпи (оригиналните са даже,) но все пак като някаква мярка , че едва ли е приятно усещането, пък в квартала има доста цигани и измикяри и са се случвали какви ли не неща, примерно оставал съм Рендето(бившето) за 30 мин. пред кооперацията и като слизам предния прозорец пукнат, дори съм виждал малки циганета да се замерят с камъни и така хубаво мина един по стъкления таван на някакво пежо или рено беше не се сещам ,че ми се пререва нищо че не беше моя колата.То да не се случва нищо, ама все пак...п.с. Само дето не може да се никелират и си мисля , че редовно трябва да ги смазвам или пръскам с WD40 , за да не ръждясат

Редактирано от joexx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Big Blonde Wolf

Нищо им няма, Едни оригинални тасове да ги скрият и си в играта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Нищо им няма, Едни оригинални тасове да ги скрият и си в играта

Sorry за офтопика , ама твоите оригинални тасове крият ли гайките :hondarulez: и 2ро .... абе .... има ли някой дето да си пази 13-14ките стоманени джанти със секретни болтове бе :unsure: ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тасовете ми са от 6ген и гайките влизат навътре и не се вижда колко са ръждясали.И 2ро - един секрет никога не е излишен :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм да поясня, че джантите са лети/ляти , но си мисля че са оригиналните/ може и да не са, виждал съм няколко хонди с такива и за това си правя такива изводи, (струват ми се по масови за 6г.) има малко капаче което скрива гайките и не се виждат, всъщност ето :

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като ги слагах и ми направи впечатление , че всички са смазани с грес и са никелирани, не че ще се виждат, но метала на секретните ми се струва че е податлив на ръждичка , (отвинтване/завинтване) :hondarulez: , борил съм се с доста ръжда по старото ренде вкл. и болтове и не е приятно като се закучи. Май се поотплеснах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като изпълнение не са лоши,но ще ти пожълтеят джантите от ръжда :hondarulez: а и ако не ги третираш редовно ще береш доста ядове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъди сигурен че ще ръждясват. Не само заради вида, но и да можеш да ги отвиеш ги мажи. Мажи ги с грес, нещо по плътно и по устойчиво. Ако ви се правят още едни съм навит да взема. Въпрос: Как видя че няма да хванат никел? А защо не и хром. Ако не стане така, опитай всички гайки с боя например.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 10 лева има комплект секретни гаики по магазин4етата за тунинг простотии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бъди сигурен че ще ръждясват. Не само заради вида, но и да можеш да ги отвиеш ги мажи. Мажи ги с грес, нещо по плътно и по устойчиво. Ако ви се правят още едни съм навит да взема. Въпрос: Как видя че няма да хванат никел? А защо не и хром. Ако не стане така, опитай всички гайки с боя например.

Ами аз не съм компетентен, баща ми е стругар и той ми обяснява , че ще ръждясат и че не е имало как да ги никелира, защо не знам той ги разбира работите не аз :hondarulez:..... за 10 лева има комплект секретни гаики по магазин4етата за тунинг простотии Сигурно има така и не съм обикалял конкретно за това мисля, че по горе бях написал, ама да му намеря малко допълнителна работа на бащата, че той ги умее тия работи, а идеята ми е именно да не ги купувам а да бъдат направени.. :unsure: Редактирано от joexx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Тва е оргиналдъ жанта от 6-та ген малкия Въй - тек :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да са уникални. Не да може всеки да си купи такива и да ползва камъка за да развие моите гайки. Щом баща ти казва че е така, така е. В краен случай боя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gax

Моите са същите, но глухи - като оригиналните. За 15 лв. ми ги направи 1 стругар, а за още 2 ги поцинковах - много добре изглеждат. Щом баща ти е стругар - можеше и от неръждавека да ги направи. На моя човек не му се занимаваше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Неръждавейката е доста неблагоприятна за струговане - много е по твърда от черната стомана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tiankata
Отговорено (Редактирано)

като изпълнение не са лоши,но ще ти пожълтеят джантите от ръжда ;) а и ако не ги третираш редовно ще береш доста ядове

Наистина ще ти пожълтеят. Моите гаики уж са никелирани или поцинковани но от развиване и завиване са се поухлузили и ве4е има ражди4ка. Преди 6 години бях стругар метала които се ползва масово за изработка на детаили (е стомана 45-някаква си марка за метала) и е много податлива на ръжда можеш да пробваш ,капни една капка на някоя от гайките и след 5-6 4аса примерно ще видиш резултата. Като изработка са добре направени но като гледам маи и фреза е у4аствала за направата. ;) п.п. Наистина стоманата нераждавеика е трудна за обработка поради по голямата си платност и яко троши ножовите на струга :lol: Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голяма работа като пожълтеят аз сам с оригиналните болтове и те имат ръжда...ама да не ще ги сменям.слагаи си секретните е моя савет само ги наглеждаи че после да не стане да се чудиш как да ги сваляш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги сложил вече и са супер, ясно е че трябва да ги смазвам, не е проблем , само да не забравям !!! !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги четейки темата, реших и аз да споделя моя опит със секретните гайки. Преди около две и половина години използвайки търсачката на форума попаднах на тази тема и по-точно на поста на колегата surr3a1! :huh: Заинтригувах се от тези гайки и вече мога да споделя, че в момента и аз съм с такива, поръчани и доставени ми чрез приятел от щатите за 30 $. Мисля, че не е необходимо да ви казвам че са страхотни и да ви убеждавам в качеството на изработката им, а вие преценете сами! Ето как изглеждат и самите те, че нещо снимката в горепосочената тема нещо не излизат вече:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

А ето и малко повече инфо за тях:

тук, тук, тук, тук, тук и тук и подобни на тях но друга марка тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер са :bounce: и не са скъпи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, супер са. Но дали ги има в БГ? То май е по добре да ги няма, но аз нямам приятел в щатите и няма кой да ме снабди с такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, след като изчетох темите и мненията за секретни гайки, реших да помоля баща ми да измисли и сътвори такива + ключ за хондето , ето и какво направи той и вече за си на мястото :) Въпроса ми е какво мислите, понеже не съм ходил по магазините да търся и нямам представа дали има подобни ,надявам се да са уникални?(дано не звучи пресилено все пак са само някви гайки :) )

Кво да то кажа момко вече не се уникални ако не са в джантата спасение няма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...