Jump to content
rafalatezz

Подскачане на предницата?

Recommended Posts

Като форсирам на първа и искам да врътна гуми цялата предница подскача.Някой да може да ми каже от какво се получава?P.S.Появи се днес на мокро!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма сцепление за това. винаги подксача предницата, само че като е сухо и колата тръгва по-бързо и не го усещаш. ако искаш да не го прави това повдигане отпред ти трябват твърди спортни пружини :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Колеги, поправете ме ако греша, но за да не се движи купето на горе го държат амортисьорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stefan Milev, до някъде си прав. само че на колегата не са му изпуснали, защото ако бяха, нямаше да се оплаква от това а щеше да има други по-неприятни проблеми :) твоята кола не вдига ли нос на мокро? моята вдига, а съм сигурен че амортисьорите ми работят перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sebulba

Колеги, поправете ме ако греша, но за да не се движи купето на горе го държат амортисьорите.

При положение, че има свиване на пружините, което в случая липсва. :) Според мен колегата "Shadow^Dancer" е прав за сцеплението и затруднената работа на диференциала... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амортисьор на английски е shock-absorber или само shock :) вярно е че има различни параметри по амортисьорите като височина, твърдост и т.н. ама в случая не става дума за такива. иначе теоритично с по-твърди спортни амортисьори също ще се получи желания ефект, ама са скъпички. даже съм чувал за такива на които можеш да им регулираш и височината, освен твърдостта. казано с други думи амортисьора обира амплитудните колебания на купето. при неравности, пружината се натяга, след което натрупаната в нея енергия я кара да се разтегне повече от колкото се е била свила. точно това обира амортисьора за да не подскачат автомобилите по 100 метра след като са излезли от дупките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,пробвах въртежа на сухо и подскачането го нямаше.Интересна работа. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,пробвах въртежа на сухо и подскачането го нямаше.Интересна работа. !!!

Абе пич,стига се шашка всички са така!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Най сетне!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Също зависи и от височината на гумите. При по високите се забелязва повече. И аз съм така няма страшно свикни с педала на гаста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...