Jump to content
Prelude_2.0

Каква да ми е първата стъпка за вдигане на мощност на Прелюда 4 ген.

Recommended Posts

Първо провери техническото състояние на мотора. От добър двигател можеш да очакваш доста повече, а и е добра база за развитие. Смени всичко консумативи, и започни на чисто.

Сравнително прости за изпълнение:-Спортен филтър-Колектори-Генерация-Гърнета-Чип-Кабели-СвещиПо-сложни за изпълнение-Полиране-Портване-Згъстяване-Бутала-Валове-Ролки-Маховик-СъединителПари да имаш. Пропуснал съм доста неща, но и за тези ще се изръсиш няколко К

Цитат пак от мен. :) Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ;) , едва ли някой ще ти отговори на въпроса :box: , в този форум ако прочетеш 10-на теми, ще видиш че никой не се интересува от мощността :) и всеки иска колата да му вози тихо и меко по завоите и дупките :)
:slap:

Еххх, колегата Antony ме изпревари с 4 мин, като хвърли кал в очите, но мисля, че ЩЕ СЕ СЪГЛАСИТЕ С МЕН :) Редактирано от insane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мх... И аз ще си позволя да не се съглася с колегата Инсейн. Дори напротив - голяма част от нас работят точно в насока пърформанс.

Може да погледнеш аз какво правя на моята (и аз съм с Прелюд 4г.) в ТАЗИ тема. :slap:

 

Иначе ако искаш осезаем резултат - първо се увери, че колата ти е в добро състояние, както ти казаха колегите и като първа стъпка може да започнеш с със спортен филтър и изпускателна система. Първото за да вдигне мощността е много играчка, но дори и само тротъл респонс да подобриш - пак е добро начало. :) Следващото е цялата изпускателна система - колектор, тръби, гърнета, евентуално отстраняване на катализатор - целта ти е по-прави, свободни пътища на изгорелите газове. Колектори с по-голям диаметър, изпускателна система без рестриктивни елементи, проходни резонатори и гърнета. И така... Успех. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-лесното за изпълнение ще е спортен филтър ( и евентуално cold air intake ), следвано от чип. Започни с това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде, че за F20A4 един от най-простите начини за качване на мощност е да се сложи интейк и изпускателен колектор от H23. Твърди се, че пасвали на 100 %. Някой дали го е пробвал, да сподели впечатления?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се на всички, явно е трябвало по-силно да иронизирам :)

почти няма човек във форума, който не го вълнува ускорението и стабилността в завоите, пък било то за сметка на малко шум или леки въбрации и дискомфорт ;)

Аз също съм на ниско окачване, отделено филтърче, изходящ колектор 4-2-1 и проходна генерация на 52мм.

Мисля че тези са най-базовите и сравнително бюджетни решения за 6-7 магаренца и пак толкова въртящ момент отгоре...

 

Успех в начинанието!! :slap:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

извинявам се на всички, явно е трябвало по-силно да иронизирам :blush1:

почти няма човек във форума, който не го вълнува ускорението и стабилността в завоите, пък било то за сметка на малко шум или леки въбрации и дискомфорт :lol:

Аз също съм на ниско окачване, отделено филтърче, изходящ колектор 4-2-1 и проходна генерация на 52мм.

Мисля че тези са най-базовите и сравнително бюджетни решения за 6-7 магаренца и пак толкова въртящ момент отгоре...

 

Успех в начинанието!! :D

....шегата ти е много яка :D:D .....кой фен на Хонда го интересуват мощните и бързи коли

 

 

ууупс Off topic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде, че за F20A4 един от най-простите начини за качване на мощност е да се сложи интейк и изпускателен колектор от H23. Твърди се, че пасвали на 100 %. Някой дали го е пробвал, да сподели впечатления?

Да,аз съм с интейк и хедърс на H23.Колата наистина върви и зву4и по друг на4ин.Но пък и хар4лъка се доближава до H23.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...