Jump to content
pauna

мнение и савет

Recommended Posts

скоро ще доиде времето да си копувам 1вата кола и сам се спрял на хонда сивик сас 2/3врати но се чудя 5 генерация 1.5 16в или 6 1.4i или 1.4IS макарче като прочетох форума и разбрах че на шеста 1.4-75коня сас смената на гарнитуратата на дросела става 90 коня та имам няколко вапроса 1.-коя от 2те е по хубавата и здравата?2-каква е подръжката и на 2 те смисал дали са скапи части и консумативи ?3-на 6-та можели да се сложи обикновена газова уредба невярвам да гарми? 4-как е разхода и на 2 те ? коя ще ми препорачате като за ва кола по старото и или по новото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам няма да я правиш тази кола да върви, така че каквото ти харесва на теб. и 5-та и 6-та са доказани така че няма да сбъркаш. Поддръжката е една и съща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш обикновена газова и на двата мотора, имам преки впечатления. д15 е малко неприятен сАС този моноинжекцион, но ако сложиш пълен, ще имаш повечко мощност :) От друга страна 6-тата генерация е по-нова и доколкото знам, ламарините са поцинковани, а иначе да са скъпи частите? Кои части? Аз поне не съм сменял :Pп.п. Научи се да пишеш...

Редактирано от Orlin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.-коя от 2те е по хубавата и здравата? - по-запазената по принцип, но 6-та е по-нов модел и с по-добра антикорозионна защита2-каква е подръжката и на 2 те смисал дали са скапи части и консумативи ? - и двете са с евтина поддръжка и има много части втора ръка3-на 6-та можели да се сложи обикновена газова уредба невярвам да гарми? - може, но кадърно поставяне е задължително4-как е разхода и на 2 те ? - 5-6 извънградско, 7-8 градско, като 1.4ис е малко по-икономична коя ще ми препорачате като за ва кола по старото и или по новото - пристрастно отговарям - 6-та генерация, защото имам такава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казаха по горе си избери сам :) аз ти предлагам да си вземеш 6-а защото е по нова на годинки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и е по-КРАСИВА :):P:gangstah:;) ;) ако ще я правиш да "бяга" взимай 5 ген !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми по моите наблудения по малдиде като мен карат все 5генерация но пак 6 та наистина е по нова много се двоума и 2те ми харесат много мерси за савета на всички няма да е правя да бяга поради факта че сам ученик и няям големи финанси и гледам да е по икономична и по евтина подражка за тва гледам до 90 коня да може и по евтин данак и гражданска общо взето е кола за всеки нормален жоп

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не забравиш да я пишеш на татко на името, че от догодина гражданската е 230 лв ако нямаш 25 години и колата е на твое име ,ако е на тате е 170.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:( сериозен ли си ?? такава тъпотия няма да има просто ...... по тая логика на пенсионерите трябва да е 1000 лв ........ :| п.п. данъка на 5ген ще е по - малък. Ама за 10 лв няма да те сбърка ако ти харесва повече 6ген.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям колегите за 6-та ген. , въпреки, че карам 5-та :(. По "ново" и някак си има чар в тия изцъклени според някои фарове :|

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:( сериозен ли си ?? такава тъпотия няма да има просто ...... по тая логика на пенсионерите трябва да е 1000 лв ........ :| п.п. данъка на 5ген ще е по - малък. Ама за 10 лв няма да те сбърка ако ти харесва повече 6ген.

иди да си правиш застраховка и ще видиш сериозен ли съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да така ще е ако нямаш 25 гд е по голяма застраховката и е са прави в германия е така застраховката се определя от това дали си имам катастрофи и като нямаш проишествия и ти е по ниска а тука главно проишествията са от 18 до 25 годишните ги правят за тва така ни ебат аз ше е пиша на маика ми щото баща ми има кола на негово име

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как мее яд изпуснах един хубав сивик на добра цена трябва да обикалям да разглеждам пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Аз в началото исках 5та, понеже 6та ми се струваше доста грозна, но колкото повече 6ти гледах толкова повече ми харесваше и след като се сдобих със 6та (90 кончета вихрогончета) ми хареса повече от 5та... та искам да кажа, че свикнеш ли с 6та, ще я харесаш. 2. Части има и скъпи и евтини, зависи от марката и магазина. Аз до сега съм сменял само консумативи... А и както Майната каза, има доста втора ръка.3. Вече ти отговориха по-компетентни колеги :)4. Много икономична кола е... ако я караш икономично, но ако я караш на 4000+ оборота (поне при мен) разхода много се качва. При нормално каране (градско, извънградско и магистарала) с резервоар карам около 650 км, но кача ли се на аутобана повече от 430-450 км не мога да мина (но в България на магистралата има ограничения и няма да ти гори толкова, понеже ще ги спазваш :)). Студент съм и за сега бензина не е проблем. “ми по моите наблудения по малдиде като мен карат все 5генерация“- според мен причините са три: 1. 5та е по-евтина 2. 5та (а и не само) стана нещо като малкото братче на голф 3. На повечето от по-младите (като нас двамата) 5та повече им харесва. Но както вече писах е просто до навик...И според мен, щом и двете ти харесват, взимай 6та. По-нова и по-добри ламаринки, a и ако не се лъжа до 94та в 5та има само един airbag. Но ако попаднеш на добър екземпляр 5та, пак няма да сбъркаш :)За застрховката в Германия мога да потвърдя. Сумата зависи от процента на шофьора (зависи от опита и от това дали/колко катастрофи има и разни такива неща), годините на колата, вредни емисии и стойноста на колата.Незнам дали ти трябва спешно кола, но не се ядосвай ако изпуснеш някоя и имай търпение да попаднеш на ТВОЯ Сивик. При мене почти година се търси кола

Редактирано от Gagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегите по-горе са прави 6тата генерация е по-нова с повече екстрички и тн. ако ще я ползваш да си ходиш до училище и обратно взимай 6така но ако искаш да се кефят на количката ти (не само ти като и свикнеш) взимай 5тата много по-красива е и хваща окото момите много и се радват :) между другото 6тата генерация много ми прилича на Rover 200 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Monza, за момите можем да поспорим, ако искаш... за Роувърчето не :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм за 5та. като си избирах модел имах известни колебания между 5та и 6та, но като теглих чертата накрая... Въпрос на вкус е, пък и трябва да решиш какво искаш - спортен автомобил със "скандална" визия, или по-нова кола, с повече екстри. Аз лично избрах първото. Но каквото и да избереш няма да сбъркаш щом има [H] на капака ;)П.П: не искам да се вра между шамарите, ама за момите и аз мога да се включа в спора :P

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие тая 5-та ген я изкарахте ебахти и култа разбираш ли! Вземи си един Рекс 2-ра генерация като искаш брутална визия и вървеж!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...