Jump to content
Hukumo

размер на говорители

Recommended Posts

Потърсих тук в форума, и в ръководството но никъде не успях да намеря информация какъв е размера на оригиналните говорители на стерео системата на CR-V 2 ген 2003.

на прикачената снимка има разположението и как се демонтира/монтира но няма данни за размера. 

искам да си сменя говорителите в задните врати, че ми се струва че нещо не свирят както трябва.

ахмм ии знаете ли дали имам такива "tweeter" че като си сменях радиото нямаше кабели за тях. Имаше само 8 кабела за 4-те тонколони във вратите.

 

ще се радвам ако някой има тази информация и също сподели опит от смяната .. къде да се внимава да не се счупи нещо и т.н.

 

а и.. ако препоръчате някой хубави нови говорители също ще съм ви благодарен.

 

post-24385-0-02711300-1427875551_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промяна ще има аз го направих вече но не очаквай да е много голяма. 16.5 см са мисля. Сложих Херц но си купувах фланци (преходници) от Ибей. Купих мисля за Сивик , щото не намерих евтини за ЦРВ и си ги паснах без проблем. Само трябва да навиваш видий към ламарината. Иначе , това което разбрах е че оригиналните тонколони са сметнати много добре и вадят добър мек бас Но не с оригиналният плеър и нищо друго. Херца е друго нещо. Там имам много добри средни кристално ясни честоти и атакуващ бас. Но мек нисък няма. Имаш си ги високите които са отпред до съклото, Тях не ги пипай. Звучат невероятно с малко по хубав от заводският плеър.Примерно аз взех Кларион CZ703E . Но не съм доволен от него единствено защото когато слушам миксиран диск и ми слага задължително паузи между песните.

Общо взето е това. Губят ми се високите отзад, но ще пусна едни кабели и ще сложа 2 пищялки на Херц в задният сектор. Херца който купих е моделът с отделни пищялки , който повече ми допадна като звук. Но пищялките не съм ги слагал защото са пиезо и не ми харесват.

Редактирано от docev
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...