Jump to content
Duch

Акорд 6 - регулиране на фаровете

Recommended Posts

Здравейте колеги, преди малко се прибирам от неуспешен опит да си повдигна фаровете на Акордеона.Бях се заблудил че във външната горна част на фаровете е шестограмчето за повдигане но то се оказа че е за ляво и дясно.Проблемът ми е там че късите са ми доста ниско, макар и от копчнцето вътре да са на най-високо.Та въпросът ми е могат ли да се повдигнат механчино повече от това което позволява това връткало на таблото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А самите машинки за регулиране на фаровете работят ли ти? Мойта едната беше блокирала.Има вариант за регулиране от болта, с който се захваща фара за рамката.Има едни чертички, чрез който се ориентираш.Сатава дума за Акорд 99-02 г. нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за този модел става въпрос. Иначе машинките работят пИрфектно.

Редактирано от Duch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Здравей колега. Доколкото разбирам искаш не да повдигнеш самия блокфар , а да изместиш светлинното петно на късите по-напред. Ако е така ето ти снимка за ориентация. Там където си бъркал е за ляво/дясно реглаж на рефлектора, а за нагоре/надолу е от самата ел. машинка.От вътре (таблото за дист. реглаж)вдигаш фаровете - слагаш на 0 и после с голяма кръстата отверка бъркаш в тая дупка и въртиш. Можеш да наместиш както ти е удобно светлинното петно, но ако не знаеш къде трябва да сочи фара, та да не те псуват отсрещните - иди на стенд и там ще те "светнат" само им покажи дупката. Прави се отделно за двата фара и като ги наместиш , токът ги ниворегулира заедно.

Поздрави :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее направо нямам думи :)По-полезен и изчерпателен нямаше как да е :) Много ти благодаря колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...