Jump to content
georgivanov1

Kak да заличим драскотини

Recommended Posts

Това е колата на колежката Весиванова,някой запознат ли е с онези пасти които отнемат от боята и запълват драскотините

 

И аз да се "похваля":

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Това е от вчера: с. Долни Лозен, за 2 часа при приятели...

Паркиране в лицето на имота им, от дясна страна...

Просто се уморих, гадно ми е от начина по който се опитваме да живуркаме. !!!

ПС: Мнение - дали пастиране ще помогне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги тази тема може да стане доста полезна за драскотините като цяло как се лекуват и други подобни !за това които има опит и знае как става и с какво става да :D пише и аз я следя с интерес. ! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглеждат ми доста дълбоки, не мсля, че пастата ще ги заличи. Пробвал съм и FixitPro .... нямаше голям ефект. Определено не е като на рекламата.Дано някой да може да предложи нещо подходящо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм ги използвал лично: http://chipsaway.bg/reppaint.php.

На фирмата попаднах от тази тема. От начало смятах, че е някаква нова технология, но от изгледаните клипчета (в YouTube има доста) си е просто частично боядисване на детайла. Май е 110 лв. на елемент, което е съизмеримо с цената за цялостно боядисване при по ефтините бояджии. Все пак донякъде е успокоително това:

 

За да гарантираме 100% съвпадение на боята ние я смесваме като се следва нейната формула, която е предписана от самите производители. Именно това позволява на ChipsAway да боядисва само повредената област, а не целия панел.

 

Всички ремонти са изцяло гарантирани!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много грозна и селска проява, за което - съболезования на Веси! :\За драскотините ще споделя нещо от личен опит - прокарваш леко с нокът върху самата драскотина, ако тя е толкова дълбока, че нокътя да задере - за съжаление нямаш шансове да се заличи при пастиране :lol:. Просто боята там я няма, все едно да очаваш от "нищото" да излезе "нещо". При толкова дълбоки драскотини помага единствено и само боядисване. Предолагам, че имаш АвтоКаско? Нормално е да си зведеш щета и да изискваш боядисване на детайла (в случая - вратата).Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтино може да пробваш да си направиш боя с лак по поръчка (минимално количество) - чистиш хубаво с Меглио или някаква подобна боза, после лекичко с отверка или четчица почваш да запълваш драскотините, накрая с водна шкурка 2000 внимателно изглаждаш неравностите. Накрая леко пастиране с груба паста, измиване и пастиране с финна паста. Общо излиза към 30 лв., пък ако не стане добре - при бояджия. :lol: Аз така мисля да пробвам, ама напоследък доста ме мързи :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

драскотините са дълбоки, вижда се основата на боята отдоло. няма да я оправите нито с полиране, нито с пастиране. има вариант, при който може да сложите същата боя в деругата и след като изсъхне да пастирате, но мисля, че няма да има ефект-няма да остане незабелязана деругата, просто ще е в цвета на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е за боядисване просто ...Можете да си поръчате коректор със същия цвят на колата и да пробвате пък каквото стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със същият проблем имам си лични драскачи които всяка вечер ако спра колата пред блока а на само моята на сутрината ги намираме с ивици от краи до краи с ключ няма оправия от тези драскотини само бребоядисване ходих по магазини да търся някакви ваеиянти но не всички казват нестава само това е лека. Да слага 200лв. в джоба и да заминава или просот да и направи каско като гледам колата е нова и незнам защо няма каско :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си малко боя и ги запълни като използваш клечка за зъби топваш в боята и запълваш после малко паста и готово

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй, страхотно! :PЯ сега освен резултат сподели и метода в подробности, че в нашата БъГъ /ва/ действителност всеки може да осъмне с подобен набез. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй, страхотно! :)Я сега освен резултат сподели и метода в подробности, че в нашата БъГъ /ва/ действителност всеки може да осъмне с подобен набез. :blink:

И ако може марката на пастата и съответно къде ги продават. Феноменален резултат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали тези драскотини ще се заличат 1. шприца се показал 2 .няма как да стане с паста 3 ако стане аз Хасан да се казвамПриятел това с пастата най много да прегориш лака по добре вьрви да ти я пребоядисат вратата неее кой знае колко много това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Резултата не е мое дело! :) Мога, с разрешение да споделя автомивката и майстора, който го направи...По думите му - не е само пастата, а поредица от действия в продължение на 8 часа.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте повече инфо че и аз имам подобни драсканици а не ми се дават излишни пари за боя?кажете каква е процедурата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, съжалявам, но не присъствах на процедурата- на работа съм.Оставих си колата в 10ч.сутринта. Човекът от автомивката каза, че 1-во ще я пастира, в 16.30 минах да я взема, но беше намазана с някъкъв синкаво-черен гел, с който да постои още 1 час и после отново да се полира. Не знам доколко ще е траен резултата, но засега е ОК.Автомивката - "Милвама"-ул. Сердика 25; майстора - Жоро :tooth: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам ремонта изглежда много добре. Дано само не са попълнени драскотините с цветна паста, която може да падне след няколко измивания. Аз също знам, че покаже ли се основата на боята (бялото) и ако драскотините се усещат с нокът - забрави да се оправят само с класическо пастиране - могат само да се маскират с някакви цветни пасти, но това не е трайно (пробвал съм го при моята кола). От друга страна ако процедурата не е скъпа си заслужава пред пребоядисване на детайла.

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...