Jump to content
Guest Stef

Крушки-фарове

Recommended Posts

Guest Stef

Искам да попитам някой дали се е сблъсквал с подобен проблем - аз лично нищо не виждам като карам, ако е тъмно и мокро (особено). /Сега някой ще кажат да отида на очен лекар сигурно :P :P / . И ще си направя 100 ватова инсталация за да мога да си сложа такива крушки, защото вариантът с 60 вата крушки с голяма осветеност не е добър, поради доста високата им цена /поправете ме ако греша/. Сини 100 вата биха светели доста по-добре от оригиналните предполагам, но при мъгла мисля, че е голям проблем, че са сини ? А обикновени 100 вата дали ще дадат прилична разлика от оригиналните ? Не искам да се дискутира настройката на фаровете. Този въпрос мисля че съм го решил и достатъчно експерименти съм си правил - няма резултат.Благодаря ви предварително за отзивчивостта :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RENZO

Без да се засягаш иди на очен лекар. Имам същия проблем и го реших като си сложих очила. Не се шегувам. Откакто си нося очилата докато карам съм "орлов поглед"(а освен това придават интелектуален вид на грозната ми мутра :D )

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef
:D Очилата ти да не са комбининрани с прИмоция ксенонов челник или са инфрачервени вероятно :P;) ?? Не мисля че очилата могат да ти помогнат да виждаш в тъмното. Иначе виждам перфектно повярвай ми... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

...аз лично нищо не виждам като карам, ако е тъмно и мокро (особено)....

Значи не е само при мен този проблем. Хайде колега, като пуснеш 100 Ватовите крушки да кажеш как е. При мен сложих малко по-високи гуми отзад и ми се вирна дупето, но определено не е само от това. Като цяло фаровете май са ми слаби.Чакам резултатите :P:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gkb

Пичове аз съм със 100 ватови крушки на кончертотоот пазарджик като патувам към пловдив ако пусна дългите виждам табелите от 3-4 км :Dфаровете на хондите по принцип са супер!може рефлектора да ти е проблем или крушкатаобаче не слагаите 100 ватови крушки без да сте сигурни, че няма да ви изгори ел. инсталацията на шатала примерно нямам реле и няма да издържи с такива крушки кончертото явно има и няма проблем :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Аз съм със 100,вижда се чудесно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Ако инсталацията го понесе, другото което трябва да знае човек е, че рефлектора ще изгори по-бързо. Този е предвиден за 60 ватова крушка. Просто по-рано ще се матира и скапе. Все пак и температурата във фара ще е също различна.Като изключим това и инсталцияра, която със сигурност трябва да се провери преди това. Всичко трябва да Ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest yassimoto

Такъв проблем имах със старата си кола , цялата дивотия беше в това че беше преебана емалгамата на рефлектора и дори с 100w крушки си беше същата история . Свалих фаровете и налепих ново фолио ( съвсем любитълската) имаше ефект но не достатачно задоволителен и затова си купих нови фарове и пей сърце . :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GReddy

Според мене 100W могат да ти решат проблема.Имам познат който кара със такива крушки от половин година и нищо му няма на инсталацията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Patrik

и аз съм чувал че рефлекторът може и да не го понесеама не съм пробвал :D все пак почти двойно греене ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

Измий си фаровете - като ги напръска таз кал от улиците, и светят поне 3 пъти по-слабо, като ги изчистя и грейват.Има на осрам и филипс крушки +50% - светят малко по-силно, без да товарят системата.:D на мен ми се искаше да си направя Daytime Running Lights, да ми светят фаровете през деня, но по-слабо.Така или иначе карам на фарове винаги, не ми се иска да хабя/претоварвам късите светлини.И си мислех като идея да вържа 4те крушки за дълги светлини последователно. Така ще светят 4 пъти по-слабо, няма да заслепяват хората, но ще ги виждат.Все пак целта на DRL е хората да ги виждат, не да ми осветява пътя пред мен, като къси светлини.А габаритите са много слаби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Има на осрам и филипс крушки +50% - светят малко по-силно, без да товарят системата.

кач пъръ, аркадъшларъ? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Maina 6th gen

12-15 лв..........броя :P;) карам със сини 100/90 и работата в тъмното е "ноо зле" :P все едно че карам на габарити :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dominic

3 години карах опел кадет с 100/90W сини, 15 лв. от илиянци - НЯМАХ проблеми. Инсталацията беше разчетена, и рефлектора си беше все същия. Вярно е, че греят повечко.Сега на Хондата съм със същите от 4 месеца. Да ти кажа честно имам късогледство 0.5 на едното и 0.75 на другото око. Ако карам дори на сух терен, на тъмно, НО БЕЗ ОЧИЛА - направо съм си кьорав, въпреки че както виждаш късогледството ми е малко. Ако сложа очилата обаче виждам с 40% повече. Късогледството макар и малко се отрязява най-вече при тъмно (като ефекта - кокоша слепота).ОБАЧЕ както съм сега със 100/90 W сини на Хондата - ако е мокро и тъмно ....... дори и с очилата - НЕ ВИЖДАМ.Щи кажа директно - рефлекторът му е майката. На опела при мокро и тъмно време виждах поне с 20% повече, отколкото сега с Хондата, ОБАЧЕ ПОДЧЕРТАВАМ, че рефлекторите на кадета са по-големи. ЕДИНСТВЕНО това ми липсва от кадета, иначе ХОНДА Е УБИЕЦ. Мислех да сменя фаровете, с тези дето са ANGEL EYES, понеже се фокусират по-добре от лупите. Дори колеги от форума, които съм разпитал вече, ми казаха че дългите били по-добре, а късите били същите като на старите фарове.И аз търся решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

на бащата по едно време му бяха избили чивиити и караше със 150 вата без до му изгори нито инсталацията, нито рефлекторите :D слагай 100W и не му мисли :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

Аз говорих с едно мом4е, което има "Angel Eyes" на Хондата си /EG8/, и каза4е вапросните тунинг фарове, освен 4е били "Made in China" , Не светили по-добре от оригиналните,само гьзарията била яка. Склонен сьм да му вервам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ZERO

ми че то всичко си е made in china примерно маратонки адидас, ама туи не пречи да са си здрави :D аз бях карал към година с въпросните по силни крушки с голфа(даже бяха сини - голяма гъзария :D ) обаче в един светъл ден като врътнах ключа и изгоря някаква джаджа дето и забрайх заглавието и ключа не се върна, а от музиката не съм чул тази подробност. Като се усетих вече беше късно и си имах после доста проблеми със стартера(два пъти попадах на части менте :D ). И още нещо като карах извънградско особено, явно заслепявах колегите шофьори щото ми светкаха постоянно, а както знаете това хич не е приятно!така че...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOGIE

фаровете на хондите по принцип са супер!

Сигорно само с анлииските е така мъжки, понеже аз не се сещам за CIVIC с хубаво свететещи фарове.100 вата е истината

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

ами аз 6те ви кайа де е истината 100Вата PIAA само4е преготви 119$ и светят 8000 и по добрия вариант 9000К за сравнение наи висок клас на осрам и филипс светят по 4000 5000 максимум и са около 60 70лв има и много добар вариант на филипс стига да си го намериш казва се RALLY серия 120вата са и са 6000К ако се нелъжа и са просто супер като ка4ество и цена в нормалните страни са забранени дасе карат по улиците с такива крушки по каталог ги дават само за 4ерни патища т.е за за ралиджииките в горите :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Osram Bilux H4 Silverstarwww.osram.com60/55W ... mnogo sum dovolen. Po-dobre se vijda otkolkoto sus sinite kryshki 100/90W za 10lv ot bitaka.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

Вече втори човек ми препоръчва Silverstar на Osram и се замислям малко дали да слагам 100W инсталация. Silverstar дали имат и 100W модел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Mislia, che niamat, no 60/55W svetiat dobre. Svetlinata e biala. Dori gabaritite mi sa na Osram 5W i svetiat mnogo po-dobre ot bitashkite. Proveri niakude ... moje i da gresha. Moje da imat po-moshtni kryshki. Cenata im sushto e dobra. Okolo 50 lv izliza komplekta 2 br.Oshte edna popravka ... Hondata e EN s farove Bosch. Neznam tvoite kakvi sa, no sus 60/55W Osram se vijda dosta po-dobre ot 100/90W made in *****.Tova e moe mnenie. Na men mi haresvat makar da sa po-slabi. Cveta e dobur. Regyliraha gi v serviz i se vijda dosta na daleko. Na niakoj kolegi im blestia, no taka reche haparatyrata.

Редактирано от dido_dimov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest grunz

v Auto Bild mislia 4e v ianuarskia broi ima mnogo podrobna statia po temata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

Що не опиташ с Philips GTO 150,но са скьпи4ки, кьм 60 лв. е комплекта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo

Dido Dimov е напълно прав, върви на метро, там продават крушки като неговите на най - добрата цена! Светят много по - добре от всичко което съм виждал до сега! Дори са по-добри от 100w. Светлината им е много хубава, не е жълтеникава като на обикновени крушки, не е синя, а е някак студено бяла, на мен това много ми харесва!Между другото, никой не спомена че с каквито крушки да караш, мокрия път през ноща поглъща 60% от светлината на фаровете ти! Според мен който каже че вижда на мокър път нощем, той просто лъже!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo

Osram Bilux H4 Silverstar - 60/55W

 

Това е момчета, най - разумната комбинация пари / качество!

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

С такива карам от националната среща и съм много доволен. Винаги карам с включени къси. Да чукна на дърво още си бачкат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest civic 1.5 cx

колеги чак сега виждам темета и съм поразен. мислех си че само при мен е така. нямам никакви проблеми с очите но трябва да призная че особено зимата НИЩО СЕ НЕ ВИДИ !!! на всяка бензиностанциа спирам да си ги мия и пак е същото. един електриджия каза 4е със 100w няма ниакаъв проблем, ще издържи инсталацията. само че идва въпроса от къде и какви точно. сини или нормални.??? все повече се обърквам. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dobromirski

Аз също съм силно за Osram Bilux H4 Silverstar - 60/55W, но ето малко интересно инфо по темата.Който знае от каде може да се намери bixenon H4 в BG както и трансвертер да свирка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

А Филипс VisionPlus някой пробвал ли е?На каква цена са ? Нещо на вносителя им не му работят телефоните :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov

Dobromirski ... относно интересите ти към Xenon и BiXwnon ... по-евтиния вариант е около 250-350 лв. на "крушка" ... на Осрам, Хела или Бош ... незнам точно. Само с поръчка се доставят ... за Биксенон ... цената е по-солена от морето. Пичагата от който си купих мойте крушки ... по принцип доставят и такива, но до сега не му се е случвало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

Мда при Xenon-а цифрите стават меко казано невъзможни...Ако не си е излязла колата от завода така...няма смисъл общо взето да се прави каквото и да е.Иначе да Ви кажа - и аз си взех крушки OSRAM H4 Silverstar 60/55W - като че ли светят по-добре наистина - не можах много да ги пробвам за съжаление. Със сигурност цветът е различен - по-бяла е светлината - дано това не е голям проблем в мъгла. И Хондьо поне отвън изглежда по-добре вечер:ph34r: Ще Ви държа в течение за тези, които още търсят решение на проблема. В метро нямаше такива - иначе там са по 20 кинта!и така от Практикер - за 26 точки двете ... бива :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dido_dimov
:ph34r:Споко Стеф, и в мъгла се вижда добре. Е ... вижда се като в мъгла все пак. По принцип за мъгливо време осветлението трябва да е на минимална височина и да има минимални разсейки.За бялото на тия крушки ... на мен много ми харесва. Мойте са +50% ... има +30 но не забелязвам голяма разлика.За тестването :) :) :D ще има много нощи ... ще ги изпробваш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MaMyT

Определено за цена/качесто най-добрия вариант на ОСРАМ. А 6то се отнася до 100 вата крушки не ги препоръчвам на никого ако не си провери инсталацията и не смени рефлекторите преди това. Купих си такива преди година и след няма и месец ми се скапаха рафлекторите. Вие си решавате, но си е нож с 2 остриета :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sashko

аз бях със 60вата смених ги на 100 и не изгаря инсталацията обаче се деформираха и двете крушки и почерняха .... сега пак сам на 60 но си мисля че и стаклото предното играе мноо голяма роля ..... както сте забелязали сички сивици идват с яко надрани покриви и предни стъкла .... като някой ми светне на тамно и ми се размива по стаклото светлината и ни6то не се вигда с квито и да си фарове :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ojobojo

аз съм малко кьорав и имах такъв проблем. ето какво ще направиш:ако рефлекторите са ти хубави (да можеш да се огледаш в тях) пробвай при пуснати фарове да подадеш + директно от акумулатора, после масата ако светне по-силно прегледаи инсталацията ,а най-добре прекарай нова със 30-40 А. релета за вс. светлина и поне 4 квадрата кабел. Може да не слагаш бушони защото при тях също има загуби, НО ТРЯБВА ДА ПРЕКАРАш КАБЕЛИТЕ МНОГО ВНИМАТЕЛНО!! Ако го направиш отпред ще грейне, гаранция! :balloon:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vario

Препоръчвам крушки на фаровете на hella blue lиght uv free.Номер едно са светят леко синкаво по-скоро дневна светлина много яко .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pepi

Аз мисля че проблема не е в слабите крушки или рефлектора е по изгорял или самите крушки не са качествени аз лично се зблъсквах с такъв проблем. Слагах уш маркови нарва пълен ташак накрая утдох в един магазин и ги пробвах всичките, избрах накрая тунгсрам - голема работа стана ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Predlagam vi krushkina hella blue laight uv free 60/55w mnogo sa dobri svetat leko sinkavo po skoro imitirat dnevna svetlina.

Предлагам ти да пишеш на Кирилица ;) Thanks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest My Honda

Predlagam vi krushkina hella blue laight uv free 60/55w mnogo sa dobri svetat leko sinkavo po skoro imitirat dnevna svetlina.

<{POST_SNAPBACK}>

Къде ги предлагаш ? В София ли си ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...