Jump to content
oddbo

CRV странно бучене между 2050-2100 оборота

Recommended Posts

Здравейте, от известно време се появи този безкрайно шизоиден проблем/звук, който се появява само и изключително между 2050 до 2100 оборота и то само когато е на скорост и без значение на коя предавка. Звукът е като цяло металически, все едно нещо изпада в резонанс и след 2100 оборота изчезва. Колата беше на майстор, който ме увери, че за завинтили абсолютно всичко че и неща, които не са на винт ;) Някой да е изпадал в подобан ситуация? Идеи какво да проверя?

 

Съединителят и вскички негови компоненти е сменен скоро, сменени са рейки и какво ли още не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз скоро имах подобен резонанс.Завирах се отдолу мислейки си че може да е катализатора,но най-накрая се оказа,че е преходното гърне.Скоро след това се проби напълно и сега имам дупка на въпросното гърне,но не мисля да го сменям на този етап.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам, честно казано е само на 4-та и 5-та. Не съм открил какъв е проблема все още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eгати, точно мислех и аз да отварям тема, че от 1 седмица и на мен се появи същия проблем, но усещам и бучене някъде отпред. И аз мислех за катализатор, но поне на оглед отстрани не се вижда да е почерняло някъде. Предполагам, че се е зачупило парче в някое от предните гърнета и то резонира така ужасно. Интересното е , че и при мен е точно между тези оброти.

Редактирано от alman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така,но след това парчето замина на някъде и сега съм като такси с дупка в гърнето :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих на майстор. Оказа се спукана генерация. Казаха, че вариантите са 2 ...или търся втора употреба или пробвам да заваря тази, като няма гаранция заварката колко ще издържи. Мисля си, дали не може да се намаже пукнатината, която е около 3 см. с някакъв течен метал или нещо от новите технологии. От друга страна там температурата е зверска... Някой , ако продава такава генерация нека пише на лично да се разберем. Все пак ми е странно, там е доста твърда връзката ...от къде се получава този резонанс и нещо дрънчи на тенекия при 2100-3000 оборота? Може пък да са се натрупали 2 проблема в един и същи момент. Другото, което ме учудва е, че около пукнатината няма следи да изпуска от там...нито черно...нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, чуваше се нещо да дрънчи около катализатора в определени обороти и при загряла кола и само в движение. След седмица, трима специалисти и похарчени около 100 лв за нов резонатор, нова гарнитурка между колектора и генерацията проблема си остана. Накрая се оказа че тръбата между колектора и катализатора е двойна (двете тръби са една в друга) и тая вътрешната тръба се е скъсала от заварките и когато загрее почва да дрънчи. Завариха ми го за 10 лв и за сега никви проблеми 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеите, ще бъдат проверени и ще пиша какво се е оказало накрая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има ли развитие ? Чакаме да разберем откъде е този дразнещ звук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма :) Сега се появи и на Хондата на един приятел, но като разбера ще пиша

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво стана с този проблем открихте ли къде е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя е ясен.....спукан изходящ колектор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го получих същия проблем,оказа се запушен катализатор.Като отидох при майстора докато форсираше така се запуши ,че изгасна двигателя и докато не разви ламбда сондата не запали.Наложи се хирургична намеса по изтърбушването му,но сега имам друг проблем светна чека.Търся съвет как да излъжа сондите.Двигателя е К20А4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега injeneеr това, което си написал ми е страшно трудно да го повярвам. Чак пък да не запали и то след като си отишъл с колата до сервиза и там от няколко форсирания да се затлачи. Отделно доколкото знам нашите катализатори са метални и не се запушват так както керамичните. 

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Катализатора на B20 си е както на всички други коли (керамичен).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като правихремонт по колата, и аз забелязах че имам катализатор Имайки предвид колко масло гореше преди ,се чудя дали да него махна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако не е запушен не виждам смисъл да го махаш.Ако си с 2 сонди ще трябва да ги лъжеш ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 няма смисъл да се маха катализатора в този случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...