Jump to content
vazmuten

Избор на зимни гуми и джанти за CR-V 2014

Recommended Posts

Здравейте,

 

Наближава Ноември и ще се наложи смяна на гумите, въпреки че след градушката колата още я оправят в БУЛТРАКО вече  2 месеца и половина.

 

Затова да питам:

В момента тя е с фабричните алуминиеви 225/60R18 с летни Michelin. За зимата разбрах, че е подходящо да се 16" или 17".

Можете ли да ми помогнете от къде и какви джанти и гуми за взема ?

Редактирано от vazmuten

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,

 

Мисля, че 16-ки не можеш да сложиш. Минималното е 17-ки. Моята е предходния модел и пак минималното е 17-ки с опция за 18-ки или 19-ки.

 

Аз си карам с 17-ки и зиме и лете с 225/65/17. Летните са си оригиналните Континентал, които са супер и са произведения в Япония(учудващо е това).

Зимни си купих Нокиан, от които също съм много доволен, а и цената беше под 300 на гума, за гуми произведени седмици преди покупката. 

Единствен недостатък е малко по-слабата устойчивост на странично хлъзгане сравнено с летните. Предполагам може да се отдаде и на по-меката смес.

 

Ако минеш на 17-ки имаш възможност да си намериш и вериги за сняг. За размера на 18-ките мисля че не предлагат по-читавите производители(Thule, Pewag...).

Това за веригите ти го казвам понеже понякога КАТ изисква непременно да се ползват и не пускат без, независимо от 4х2 или 4х4.

Успех :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,

 

Мисля, че 16-ки не можеш да сложиш. Минималното е 17-ки. Моята е предходния модел и пак минималното е 17-ки с опция за 18-ки или 19-ки.

 

Аз си карам с 17-ки и зиме и лете с 225/65/17. Летните са си оригиналните Континентал, които са супер и са произведения в Япония(учудващо е това).

Зимни си купих Нокиан, от които също съм много доволен, а и цената беше под 300 на гума, за гуми произведени седмици преди покупката. 

Единствен недостатък е малко по-слабата устойчивост на странично хлъзгане сравнено с летните. Предполагам може да се отдаде и на по-меката смес.

 

Ако минеш на 17-ки имаш възможност да си намериш и вериги за сняг. За размера на 18-ките мисля че не предлагат по-читавите производители(Thule, Pewag...).

Това за веригите ти го казвам понеже понякога КАТ изисква непременно да се ползват и не пускат без, независимо от 4х2 или 4х4.

Успех :)

Мерси за отговора колега. То не може ли и с текстилни вериги ?

 

А за гумите явно ще са 17-ки, но първо ми трябват джанти. От къде да ги взема изгодно и какъв вид и размер трябва да са?

Редактирано от vazmuten

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей , аз си купих 18  мишлен алпин латитюд . Миналата зима ги карах нямаше никакви проблеми  . даже не усетих разлика в шума . Не виждам смисъл да се минава на -малък размер .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Аз не съм купувал джанти. Моята си беше с 17-ки.

Иначе за текстилните вериги бях гледал и аз. Скъпи са колкото метални. Не са официален заместител на метална верига, т.е. нямат въпросната класификация. Единствено на Мишелин има един модел който е като пазарска мрежа(грубо сравнение) и той официално може да се ползва, и полицията не би трябвало да прави проблем. Навсякъде където има знак за вериги биха могли да се заядат ако продуктът няма съответната хомологенизация(например Austrian Ö-norm standards).

На предишен автомобил бях купил един модел текстилни на Гуудиър и на опаковката си пишеше, че не покриват стандарта за вериги и не са заместител от законова гледна точка. Иначе пък си бяха супер :)

До колкото съм запознат с компетентността на родния КАТ, това би могло да породи дискусии с проверяващи. Друг недостатък на тестовете беше че не са много добри на дълбок сняг.

Тук има повече инфо: http://www.adac.de/infotestrat/tests/autozubehoer-technik/schneeketten_2011/default.aspx?ComponentId=95918&SourcePageId=31821 .

Аз избрах този модел вериги: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00440CWM6/ref=wms_ohs_product?ie=UTF8&psc=1 . Никога не съм го ползвал. Купих ги от Амазон Англия. 

Излизат около 250 лв и сега с доставката. Моделът е самонатягащ се.

За 18-ките fitfinder-ирите на Туле и Певаг не изкараха нищо.

И пак казвам че досега за 2 зими, наистина сравнително меки, не ми се е налагало да слагам веригите. Качвали сме се на планина не малко пъти, но 4х4-то на ЦРВ-то си беше повече от достатъчно.

Поздрави :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джанти си взех от Продавалник, но имах късмет да намеря неизползвани оригинални 17" ! Гуми взех Goodyear Ultra grip SUV, не мога да преценя как са на сняг и лед, защото миналата зима просто нямаше!

Има смисъл да се мине на 17" за зимните гуми по няколко причини:

- гумите и джантите са по-евтини

- размера е 225/65/17, т.е. гумата е по-дебела и по-добре поема неравности

- проблема с веригите, както спомена по-горе колегата

 

Можеш да провериш и в Бултрако, имаха преди месец-два разпродажба, имаше и джанти на добри цени, може да е останало нещо изгодно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...