Jump to content
Hondurass

Набедена ли е Honda CRV 2015?

Recommended Posts

Здравейте,

 

Като търсих информация за новото CR-V 2015 попаднах на доста протеснителни материали в нета, и то много на брой материали.

 

Излиза, че при наличие на автоматик хората масово се оплакват от силни вибрации в купето при спряло положение на позиция D на трансмисията и при около 600 оборота. Много дразнещо било, дори разсейвало, а пътниците се чувствали дори по-некомфортно. Такава инфо обаче има само от Щатите, никъде не срещнах някой нашенец европеец да се е оплакал. Та там хората подават колективни искове и т.н., а Хонда е пуснала специално обяснително клипче за проблема + се опитва май да реши проблема софтуерно, но доколкото разбирам - засега неуспешно.

 

Друг проблем при предната модификация  - мисля че от 2012, бил много силен звук при запалване, който не се влияел от външната температура или дали е загрял двигателят и т.н. Много хора споменават, че били редовни клиенти на марката - с по 5-6 и повече купени нови автомобила, но вече няма да са и т.н.

 

Та се чудех някой от вас има ли наблюдения върху такива проблеми със CRV 2015? Дали не е някакъв проблем, характерен за бройките за Щатите? Тук нищо такова не съм чувал, а дори при проучването ми нищо не намерих за Европа като цяло. Аз някак разчитам, че ако си взема този автомобил има голяма вероятност да не ме е яд после, извън статистическите шансове да случиш на проблемна бройка, ама знае ли човек? 

 

Има ли нишани, че може би качеството на автомобилите на марката вече не е на легендарното ниво?

 

Поздрави!

Редактирано от Hondurass

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Аз карах тестово 2015 дизела 1.6, 160 к.с. ръчни скорости.

По всички точки освен първата(за притрисането на автомата) мога да ти кажа, че не съм забелязал нищо обезпокоително от изброените от теб.

 

Възможно е да има детски болести на автомата за щатите. Той е променен от 5 ст. класически на CVT. Самия двигател за САЩ(2.4) също е променен и вече е с директно впръскване. 

 

Ако действително има проблеми предполагам че Хонда ще ги оправят. Защо не са ги доизтествали наистина е странно.

 

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Благодаря за бързото включване. Действително твърдят, че проблемът идва от комбинацията CVT - която за първи път се слагала на SUV-а на Honda, и Earth Dreams двигателите.

 

Та въпросът ми знаете ли дали всички автоматици на Хонда са CVT сега или тук още се предлага 5-степенният автоматик, който явно е по-изпитан? През 2014 г. е слаган 5-степенният автоматик, доколкото знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Благодаря за бързото включване. Действително твърдят, че проблемът идва от комбинацията CVT - която за първи път се слагала на SUV-а на Honda, и Earth Dreams двигателите.

 

Та въпросът ми знаете ли дали всички автоматици на Хонда са CVT сега или тук още се предлага 5-степенният автоматик, който явно е по-изпитан? През 2014 г. е слаган 5-степенният автоматик, доколкото знам.

За БГ се предлага 2.0 бензин с 5ст. класически автомат. За дизела сега се предлага и 9ст. автомат. Той доколкото съм чел не е на Хонда, а на ZF. Четох че в САЩ са викали автомобили с него за да пренастроят софтуера. Тзои 9ст. автомат се слага и на бензинови мотори. Мисля, че ставаше въпрос за Хонда Пилот.

Демек в БГ и да искаш не можеш да си купиш от представителството нов автомобил с CVT и/или 2.4 мотор с директно впръскване :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CVT се слага само на модела с предно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CVT се слага само на модела с предно. 

И за двата варианта е налично. Има го в конфигуратора на Хонда САЩ, а и съм гледал ревю точно на новия мотор, CVT и AWD. Ревюто беше положително :)

post-24206-0-89467200-1452786373_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...