Jump to content
Guest sand0

Scooter Hybrid Ot Honda

Recommended Posts

Guest sand0

Honda Develops Hybrid Scooter Prototype

 

 

Tokyo, Japan, Aug 24, 2004 - (JCN Newswire) - Honda (TSE: 7267; NYSE: HMC) has developed a 50cc hybrid scooter prototype that offers reduced emissions, exceptional fuel economy, and ample storage space. Employing both an internal combustion engine and an electric motor, the new prototype takes Honda one step closer to a mass-market hybrid scooter.

 

The new prototype features an alternating current generator (ACG) with an idle stop function and the Honda PGM-FI electronic fuel injection system. In addition to an electronically controlled belt converter and a range of Honda environmental technologies, the new scooter features a dual series and parallel hybrid powertrain with a direct rear-wheel drive electric motor. Thanks to a compact power system and a rechargeable nickel hydrogen battery located under the front cowl, the hybrid scooter is about the same size as the Dio Z4, a standard-size 50cc scooter, and is only 10 kg heavier.

 

Публикувано изображение

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Това сигурно изгаря по половин литър бензин на 100км :D;) Хибридите - това са бъдещето ! Първо беше модела Insight появил се през 1999-а година (ВТОРИЯТ сериино произвеждан Хибриден автомобил - първият беше Toyota Prius 1-о поколение), след това Civic Hybrid, а вече за САЩ се предлага и Accord Hybrid !!!Да не говоря за прототипа Honda DUALNOTE - 400 конски сили (сумарна мощност от конвенционалния 3,5 V6 VTEC мотор и електро двигателя) постигащ разход от 5,5 литра бензин на 100км ;) Уви, остана си само прототип.... ;) ...за сега !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Готино бръмчило ;) Надявам се някой ден да ми писне от 4 колела (а то тепърва ми предстои да им се радвам) и да искам с 2 да ходя на работа, но и дано пък София не стане като Пекин например ;):D ...и с риск Victor ;) отново да ми делне мнението, само ще отбележа, че се радвам, че ADH призна другата ми любима марка като първата фирма произвела кола хибрид, а именно Toyota Corolla Prius. 2 х 100 к.с. от двете моторни отделения, като при "евентуална нужда" могат да работят и двете ;););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...