Jump to content
EROLFF

счупен стоп за мъгла

Recommended Posts

Здравейте

Снощи някой ми е счупил левия стоп за мъгла,с ритник ли с кво не знам, но е не е случайно. Къде мога да намеря такъв стоп, че много трудно се намира. На десните волани отляво  са за задна светлина и не става, нали така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш от десен волан бяло фарче може да го сложиш на мястото на това за мъгла и да го свържеш към другия да си светят заедно. А крушката за мъгла можеш да качиш горе на горния стоп, в долната му част има едно свободно гнездо.

 

Иначе да, намират се изключително трудно, да не кажа даже, че е невъзможно - аз една година търсих бяла светлина за заден ход и така и не намерих, даже бях навит да си сложа фар за мъгла от ляв волан и пак не намирам. Накрая натаманих някакво бяло фарче и стана приемливо, ама пак не е оригиналдъ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боядисани в червено крушки няма ли в България, или червени LED?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за самото фарче в бронята, остава грозна дупка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, и аз за това говоря. Слагаш си едно английско бяло фарче, и му набутваш една червена крушка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама те и английските са дефицитни :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия фарчета са направо не намираеми аз от 3 години търся и все няма :( търся даже и от десен волан въпреки че е разделено на 2.

Някой колега беше сложил такова и в бялата половина го беше вързал с другия за задната а в долната червена сам си беше монтирал крушка за мъгла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си два стопа от ЦРВ на което задните светлини са горе и си закачаш там задната. Бронята им е цяла и си изрязваш джоба за задния номер. Броня 100лв + стоповете 60лв = 160лв и 3-4 часа занимавка. После забравяш за тези кирливи стопчета които са скъпи и ненамираеми, но освен това и при най-лекото подпиране са строшени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това също е вариант, обаче води до някои неудобства.

Описаните стопове и броня са монтирани само на 1-ва ген CR-V JDM, т.е. десен волан, внос от Англия. Не съм сигурен дали и американските CRV-та не бяха с такива. Нямам представа, колко лесно се намират такива в България. Ако случайно намериш, няма нужда да купуваш 2 стопа, а само десния. Така в твоя ляв стоп, най-долу, ще имаш червена светлина за мъгла, а в десния бяла за задна. На JDM-ките номерът е квадратен, и е монтиран на вратата. Ако пластмасите, заедно с дръжката, са еднакви може да си качиш номера горе на вратата, и да не изрязваш новата броня.

 

Друг проблем е, че светлината за задна няма да е ефективна, свети много слабо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години колеги. Аз просто се предадох с този стоп, няма намиране = намерих в ибей от Литва за 120 долара.Няма начин да ги дам.

Звънях на всички обяви с ЦРВ на части, но всичко е продадено за по 100-120 лв. Всички морги са се изучили и те знаят, че са дефицит и надуват цените.Проблема е че не мога да открия и на тази цена дори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз въпроса със светлината за заден ход го реших ей така за крупната сума от 17 лева:

 

IMG20160106084123.jpg

 

Вариант е и за светлината за мъгла и просто да се сложи червена крушка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер изглежда.Нова броня ли си купи , че стандартно отвора за стопа в бронята мисля, че е по-голям.Откъде купи това чудо и дали мога да намеря червен цвят,

Редактирано от EROLFF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, бронята си е нормалната - просто влязох в един магазин за автомобилни финтифлюшки и си купих този фар за мъгла за 17 кинта. Фарчето си вървеше със стойка за монтаж която разкарах, самото то има нещо като пластмасова рамка - дори не е захванато по никакъв начин, просто така добре пасва, че го натъпках и то се заклещи супер здраво.

 

Виж по магазините за такива аксесоари, сто процента го има - все пак мисля, че в повечето магазини продават едни и същи неща. А иначе в червен цвят ме съмнява да го намериш, но не пречи да сложиш или червена крушка или просто да свалиш стъклото и да го пръснеш с бледо червен спрей отвътре. Примерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...