Jump to content

Recommended Posts

Здравейте маниаци :lol: Навил съм се и ще си купувам Хонда Кончерто 93 година, с двигател D15B2Колата има супер запазен салон отвътре, което лично за мене е едно от най-важните неща, въпросът е че съединителя е за смяна, отделя чак при волана :lol: Че така де искам да ви попитам, какъв съединител е добре да се сложи, къде има майстори които разбират от японски двигатели в Стара Загора? Също ме интересува какво масло трябва да се налее на машинката, от къде и колко пари ще ми струва? Всеки може да споделя мнение за модела, като цяло. Динамика, здравина, някои специфични проблеми, разход на гориво, струва ли си да се слага газово. Въобще всякаква информация за количката ще ми е от полза.Предварително благодаря на всеки който се отзове!Така ли няма хора, които да карат модела :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти ! Съдейки по "ника" ти ..вероятно си заралия...и все пак не е лошо да си до-попълниш профила ! Апропо ,ако си от СЗ ела в Неделя на обичайната среща на клуб'ъ и ще получиш много отговори и нови другарчета ! :blink: А докато тръпнеш в очакване...ето ти малко история на местния КЛУБ ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте маниаци :lol: Навил съм се и ще си купувам Хонда Кончерто 93 година, с двигател D15B2Колата има супер запазен салон отвътре, което лично за мене е едно от най-важните неща, въпросът е че съединителя е за смяна, отделя чак при волана :lol: Че така де искам да ви попитам, какъв съединител е добре да се сложи, къде има майстори които разбират от японски двигатели в Стара Загора? Също ме интересува какво масло трябва да се налее на машинката, от къде и колко пари ще ми струва? Всеки може да споделя мнение за модела, като цяло. Динамика, здравина, някои специфични проблеми, разход на гориво, струва ли си да се слага газово. Въобще всякаква информация за количката ще ми е от полза.Предварително благодаря на всеки който се отзове!Така ли няма хора, които да карат модела :blink:

има има :( просто отсъстваме временно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lookcho гледам че караш Кончерто, сподели некви впечатления ако имаш време естествено. Аз тази за която писах ще я купувам в четвъртък, много мисля по въпроса, ама просто така ме кефи тази кола че няма начин, вземам я и това е, съединителя все ще го оправят! Дано се окаже надеждна машина и добра покупка като цяло, първа кола ще ми е и дано излезе такава :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах да проверявам за цените на частите, които ще трябва да сменя. Най-вече ме интересува какъв съединител да сложа. От един склад ми предлагат италиански феродов и притескателен диск, нямат лагер или цял комплект на приемлива цена от 110 лв. за двете. В друг магазин ми предлагат английски DELPHI, като комплекта е 274 лв., в трети, в който продават само японски части, оригиналния е в порядъка около 300 лв. Всеки магазин си работи със сервиз, като в "японския магазин" ми дават гаранция на ремонта, ако сложат "японския" съединител. Хора препоръчайте ми марка съединител, както и сервиз на който да се доверя в Стара Загора.Иначе салона на колата е перфектен, нема екстри освен люка и сервото, което е страхотно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Иво, аз карам Concerto 91 D15B2 от 07.05 и съм изминал около 25К до момента. Смело мога да кажа, че лично на мен тази кола много ми харесва.Здрава, стабилна и лесна за управление. За този период съм сменил задните тампони на окачването, термостат,маншон и биалетка някаква, плюс разбирасе консумативите на всеки 10К км.Масло използвам на Conoco-Philips 10w-40,въздушния филтър е малко-по скъп - 27лв.Карах я дълго време на газ, но от 3 месеца само на бенз. 10/100 градско около 6/100 извънградско.Ако колата е читава дълго време ще я караш преди да влезеш в сервиз, така че не се притеснявай за цените на частите.Съветвам те задължително за каско защото едро габаритните части са скъпи и трудно се намират втора употреба.P.S. От както махнах газовото много ме кефи как изпълва оборотомера java script:emoticon(';)', 'smid_15')

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sunny_cocolino мерси за дадения отзив, наистина и аз се надявам да излезне сполучлива машинката, най-вече се надявам да сменят съединителя както трябва че четейки тук във форума разбирам че е супер важно майстора да знае какво точно прави и да се е докосвал до подобен мотор преди това. Е времето ще покаже, хайде със здраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори че ще се включа малко :lol: ама ка то сте заго ворили за кончерто я кажете има ли модел седан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

има .. произвеждан е в япония :thumbs1: ама съм виждал само 1 такава :bounce: и имат доста голяма разлика до колкото знам

Редактирано от lookcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видях едно такова даже се продава в мобилето много прилича на 4ген седан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За кончерто седан, наистина има, в мобилето го харчат за 6300лв.

Като гледам по габари е с 10ина см по-дълго от хечбека, стопове и предницата са идентични, но не е така красиво като хечбека :)От вчера съм собственик на Кончерто D15B2 и съм супер щастлив. В момента е в сервиз за обслужване и довечера се качвам на най-яката колица. ААаааууу! Такова серво няма, много ме кефи това управление, в града е детска игра, ама утре ще го пробвам на дълго, нямам грам търпение.

Редактирано от ivoboy_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе знам че не му е тука мястото ама ще ви бада блгодярен ако ми кайете каде се сабирате и в колко часа че и аз ако мойе да се намардам м/у вас

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кончерто седан, наистина има, в мобилето го харчат за 6300лв.

Като гледам по габари е с 10ина см по-дълго от хечбека, стопове и предницата са идентични, но не е така красиво като хечбека :dry:От вчера съм собственик на Кончерто D15B2 и съм супер щастлив. В момента е в сервиз за обслужване и довечера се качвам на най-яката колица. ААаааууу! Такова серво няма, много ме кефи това управление, в града е детска игра, ама утре ще го пробвам на дълго, нямам грам търпение.

честито :( ... и навън като излизаш първо си погледни гумите ,че може да береш ядове ако са галоши

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivoboy_stz
Отговорено (Редактирано)

Благодаря :D Гумите са направо нови, зимни Фулда! Ще минавам и преден мост, така че всичко ще е ОК. Трябва да търся лети джанти с гуми за лятото, дайте някаква информация за разстоянието между болтовете и диаметъра на центалния отвор, ширина на джантата?Мддааа намерих разстоянието между отворите за болтовете е 100 мм, а на централния отвор 56ммАко бъркам моля някой да ми даде точен отговор :(:dry:

Редактирано от ivoboy_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе знам че не му е тука мястото ама ще ви бада блгодярен ако ми кайете каде се сабирате и в колко часа че и аз ако мойе да се намардам м/у вас

Неделя...бензинджийница Опет в 14...си добре дошъл ! Отнася се и за Иво-Стз ! Аре газ ! :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, формула 1 почва, не я ли гледате, в 14 часа ще е най-интересната част ;)

гледахме я директно сутринта ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...