Jump to content
Божката

Lassa Competus vs Bridgestone Dueler a/t

Recommended Posts

Утр отивам да слагам, че тези с които купих "циври" са пред разпад :(

Нямам възможност за зимни и летни комплекти и ще карам с едни, като ако се наложи в много "тегави" дни зимата няма да карам колата.

Коя гума е за предпочитане за целогодишно каране, което ще е предимно асвалт и черен път(за риба) като ще ги търкалям и зимата???

 

П.п. Не държа, при този ограничен бюджет да са и безшумни, това не ме притеснява ;)

Редактирано от Божката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България винаги карах с всесезонки!

Обикновено Debica navigator и бях много доволен. Но те не се предлагат в нашия размер (карам Харви) с 205/60/16 имат само 15-ки

Сега живея в Германия от всесезонните тук най масови са Vredestein Qatrac но са скъпи. А такситата като бюджетно решение често са с Kumho.

Виждал съм и Nexen но по рядко!

Това са трите най масови марки но разбирасе има и от другите.

Това е че който има пари за скъпи марки не купува всесезонки. Той си има два комплекта.

Аз съм с Всесезонни Nokian и съм доволен, но така взех колата.

Сега търсих Debica но съм разочарован че не откривам защото много си ги харесвах!

Редактирано от ValMihov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайки цените в произволно избран сайт (https://gumi-net.bg/tires.php?search_type=&categories_id=&products_tires_x=205&manufacturers_id=&products_tires_y=70&tire_types_id=&products_tires_z=15) и предполагайки че размера за който питаш е 205/70/15 при тази почти никаква разлика и при положение че ласа са под шапката на бриджстоун, от двата варианта бих взел бриджстоун(освен заради името а и заради  спирането на мокро.)..основно ще се кара по асфалт,ходенето за риба едва ли ще е при тежки условия за да го споменаваш..Да не споменавам че на подобни пари има гудиър и конти,но не за тях е въпроса...в крайна сметка която и да избереш ще бъде по-хубава от настоящите

 

Едит:

колкото до дебица навигатор-това е толкова стар модел на гудиър(вектор 2 ако не се лъжа) че има много по съвременни решения на близки пари.Като цяло дебица си е гуудиър(както сава между впрочем) обаче моделите които пускат са все стари модели на гудиър..любимата на повечето бг шофьори дебица фриго2  е преработен уг5...който излиза преди повече от 10 г...

Редактирано от chy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу chy е прав. Сега се замислих колко съм остарял. :))))

Първата ми кола ....преди 20+ години беше с Гудиър вектор и си спомних че ги замених с Дебица 3-4г. по късно!

Вероятно има и по съвременни решения!

Май се превръщам в стар и скучен традиционалист! :))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех някакви евтини зимни(нови от "Диана") за да не се занимавам и да не товаря бюджета, че доста разходи ми се събраха а на пролет ще взема нещо свястно, че лятото си карам доста по черен път с този риболов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...